Los Angeles potvrdilo domácí suverenitu. Porazilo i Jestřáby

5. 6. 2013 5:45
Hokejisté Kings vyhráli i osmý domácí zápas v tomto ročníku Stanley Cupu a dohromady už patnáctý domácí utkání v řadě. Gólem do prázdné brány jejich výhru potvrdil Dwight King. | Foto: Reuters

Los Angeles - Hokejisté Los Angeles potvrdili svou suverenitu na domácím ledě v tomto ročníku play off NHL, když porazili ve 3. zápase finále Západní konference Chicago 3:1 a snížili stav série na 1:2.

Obhájci trofeje vyhráli i osmý domácí zápas v letošním Stanley Cupu, v součtu se základní částí pak už patnáctý domácí zápas v řadě.

Největší zásluhu na výhře má ruský obránce Kings Vjačeslav Vojnov, který nejprve ve 4. minutě přihrál na úvodní gól zápasu Justinu Williamsovi a ve 27. minutě vstřelil rozhodující gól. Byl tak po zásluze zvolen první hvězdou zápasu.

Chicago sice ve 40. minutě snížilo zásluhou Bryana Bickella, v poslední minutě však trefou při power-play soupeře uzavřel skóre Dwight King.

Čtvrtý zápas série se hraje opět ve Staples Center v noci ze čtvrtka na pátek. V přímém přenosu ho nabídne od 3:05 televizní stanice Fanda.

Výsledek:

Finále Západní konference - 3. zápas:

Los Angeles - Chicago 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 4. Williams, 27. Vojnov, 60. King - 40. Bickell. Vyloučení: 3:5. Střely na bránu: 28:20. Diváci: 18.477. Stav série: 1:2.