VIDEO Jágrova paráda završila demolici Pittsburghu

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
4. 6. 2013 4:35
Hokejisté Bostonu vyhráli i druhý zápas na ledě Pittsburghu a ve finále Východní konference již vedou 2:0 na zápasy.
Podívejte se na branku, kterou vstřelil Bergeron po parádní nahrávce Jágra

Pittsburgh - Hokejisté Bostonu Bruins vyhráli i druhý zápas na ledě Pittsburghu Penguins a ve finále Východní konference NHL po triumfu 6:1 již vedou 2:0 na zápasy.

Dvě branky vítězů vstřelil Marchand, po gólu přidali Horton, Krejčí, Bergeron a Boychuk, dvě asistence si připsal do statistik Jágr. Za domácí se trefil v závěru první třetiny Sutter.

Krejčího lajna převyšuje Crosbyho pětku

Kouč Dan Bylsma musí okamžitě něco se svým týmem udělat. A nejde ani tak o brankáře Tomáše Vokouna a Marka-Andrého Fleuryho, kteří se ve druhém zápase série podělili rovným dílem o šest inkasovaných branek, ale především o ofenzivu týmu.

V souboji dvou elitních formací obou soupeřů totiž Krejčího a Bergeronova letka jasně převyšuje pětky vedeného hvězdným duem Crosby-Malkin. Zatímco tak tahouni "Medvědů" sbírají kanadské body, soupeři mínusové body za pobyt na ledě při inkasovaných gólech.

Podpis pod tyto řádky vložil opěvovaný kapitán "Pens" Sidney Crosby už po dvaceti vteřinách hry, kdy hrubkou na útočné modré daroval brejk Marchandovi, který se rozjel na Vokouna rychlostí 30 km/h a nedal střelou na lapačku českému brankáři šanci.

Vokoun neměl při gólech nárok na úspěch

Při gólu na 2:0 pro hosty si pro změnu elitní beci domácích Letang s Martinem dávali na brankovišti tak dlouho nad kotoučem přednost, až jej doklepl do sítě Horton, při třetí inkasované brance si ze stejné dvojice beků udělala Krejčího ofenzivní letka tréninkové kužele pro nácvik situace 3 na 3.

Brandon Sutter sice v závěru úvodního dějství odčaroval kouzlo neprůstřelnosti finského mága v masce jménem Tuukka Rask, jenže 9 vteřin před koncem první třetiny propálil studeného Fleuryho podobným zakončením Marchand a "Tučňáci" byli opět na dně.

Jágr si připsal dvě asistence, na gól stále čeká

Hosté poté suverénně hlídali vývoj duelu a ve třetí části hry přidali další dva zásahy. Na 5:1 pro Boston zvyšoval 27 vteřin po začátku dvacetiminutovky Bergeron, kterému naservíroval kotouč na hokejku nádhernou přihrávkou přes dva protihráče (aniž by se na Bergerona díval) Jágr.

V 59. minutě pak bombou od modré uzavřel skóre zápasu Boychuk a kromě jiného otevřel i otázku toho, kdo bude chytat za Pittsburgh ve třetím duelu série na ledě Bostonu, který se bude hrát v noci na čtvrtek.

Oba brankáři "Pens" totiž inkasovali po třech kouscích, jenže zatímco Vokoun působil jistě, předvedl i dva těžké zákroky a za inkasované branky nemohl, Fleury při gólových střelách Marchanda i Boychuka rozhodně čisté svědomí mít nemohl.

Dokáže Pittsburgh opět otočit sérii z 0:2 na zápasy?

Boston se sice veze na vlně úspěchu, jenže ještě vyhráno nemá. Mimochodem, jediným týmem, který dokázal v semifinále Stanley Cupu otočit sérii ze stavu 0:2 po domácích zápasech byl v roce 1991 Pittsburgh. Soupeřem mu byl? Boston.

A jediný pamětník v obou týmech na ledě? Jaromír Jágr, tehdy vyjukaný teenager v dresu Pittsburghu, nyní hrající legenda hokeje v dresu Bostonu...

Noční výsledek NHL - 2. zápas finále Východní konference:

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 1:6 (1:4, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Sutter (Cooke, Martin) - 1. Marchand, 15. Horton (Krug), 17. Krejčí (Horton, Lucic), 20. Marchand (Bergeron, Jágr), 41. Bergeron (Jágr, Boychuk), 59. Boychuk (Thornton, Campbell). Vyloučení: 2:3, bez využití. Střely na branku: 27:29, Tomáš Vokoun odchytal 17 minut, inkasoval tři branky ze 12 střel, procentuální úspěšnost zákroků měl 75 procent. Stav série: 0:2.