Vokoun, nebo Fleury? Branka Penguins čeká na verdikt trenéra

ČTK ČTK
4. 6. 2013 20:52
Kouč Pittsburghu Dan Bylsma bude před třetím pokračováním finále Východní konference na ledě Bostonu opět řešit otázku, kterému z gólmanů dá přednost. Ve druhém zápase dostali oba tři góly
Tomáš Vokoun musel ve druhém zápase proti Bostonu přepustit místo v brance kolegovi Fleurymu
Tomáš Vokoun musel ve druhém zápase proti Bostonu přepustit místo v brance kolegovi Fleurymu | Foto: Reuters

Pittsburgh - Kouč Pittsburghu Dan Bylsma bude před třetím pokračováním finále Východní konference na ledě Bostonu opět řešit otázku, kterému z gólmanů dá přednost.

Spolehlivého Tomáše Vokouna vyhnal z branky v průběhu první části druhého zápasu poté, co inkasoval třikrát z 12 střel, ovšem ani Marc-André Fleury si za prostupnou obranou nevedl o mnoho lépe a dostal rovněž tři góly ze 17 ran. Pro Penguins z toho byl nakonec potupný debakl 1:6.

Po třech gólech se vrátil Fleury

Šestatřicetiletý Vokoun byl oporou týmu od pátého duelu prvního kola play off proti New York Islanders. A nic nepokazil ani tentokrát. Žádná z obdržených branek nešla na jeho vrub, přesto v čase 16:31 po trefě krajana Davida Krejčího vyslal Bylsma do boje dlouholetou jedničku týmu Fleuryho.

"Nemám pocit, že bych dostal nějaké hloupé góly. Ale i tohle patří k hokeji. Jsem si jistý, že trenér chtěl prostě jen zkusit něco změnit," uvedl pro zámořská média mistr světa z let 2005 a 2010. Bylsma to nepřímo potvrdil, když nechtěl výkony gólmanů příliš hodnotit. "Je to těžké. Nelze je vinit při všech těch ztrátách puku a šancích, ze kterých soupeř skóroval," prohlásil Bylsma.

I proto se nepouštěl do úvah, kdo bude v brankovišti při úvodním buly ve třetím utkání, které je na programu v noci na čtvrtek v bostonské TD Garden. "Ať už nastoupí kdokoliv, udělá vše proto, abychom ten zápas vyhráli," odvětil vyhýbavě Bylsma, jehož celek prohrává po dvou domácích zápasech v sérii 0:2.

Všichni věří v obrat

Moc sdílní nebyli ani gólmani. "Mě se vůbec neptejte," řekl Fleury. "Je to rozhodnutí trenéra," dodal Vokoun.

Přes nepovedený výkon ve druhém zápase věří Fleury v obrat. "Určitě teď nemáme pocity, které jsme si přáli. Ale spousta našich hráčů už zažila série, kdy byli dole, prohrávali v nich 0:2 a nakonec se jim povedlo je ještě vyhrát. Musíme tyhle dva zápasy prostě hodit za hlavu a vrátit se k naší hře," zdůraznil Fleury. "Jedno je jisté - nikdo to ještě určitě nevzdává," dodal gólman, jenž chytal po téměř měsíci.

Bostonský útočník Brad Marchand, který načal poslední pohromu domácích už po 28 vteřinách, doufá v pravý opak. "Mají velmi kvalitní gólmany, ale my v těch dvou zápasech dali pár šťastných gólů, tak snad nám to tam bude padat i nadále," uvedl Marchand.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy