Vokoun, nebo Fleury? Branka Penguins čeká na verdikt trenéra

ČTK ČTK
4. 6. 2013 20:52
Kouč Pittsburghu Dan Bylsma bude před třetím pokračováním finále Východní konference na ledě Bostonu opět řešit otázku, kterému z gólmanů dá přednost. Ve druhém zápase dostali oba tři góly
Tomáš Vokoun musel ve druhém zápase proti Bostonu přepustit místo v brance kolegovi Fleurymu
Tomáš Vokoun musel ve druhém zápase proti Bostonu přepustit místo v brance kolegovi Fleurymu | Foto: Reuters

Pittsburgh - Kouč Pittsburghu Dan Bylsma bude před třetím pokračováním finále Východní konference na ledě Bostonu opět řešit otázku, kterému z gólmanů dá přednost.

Spolehlivého Tomáše Vokouna vyhnal z branky v průběhu první části druhého zápasu poté, co inkasoval třikrát z 12 střel, ovšem ani Marc-André Fleury si za prostupnou obranou nevedl o mnoho lépe a dostal rovněž tři góly ze 17 ran. Pro Penguins z toho byl nakonec potupný debakl 1:6.

Po třech gólech se vrátil Fleury

Šestatřicetiletý Vokoun byl oporou týmu od pátého duelu prvního kola play off proti New York Islanders. A nic nepokazil ani tentokrát. Žádná z obdržených branek nešla na jeho vrub, přesto v čase 16:31 po trefě krajana Davida Krejčího vyslal Bylsma do boje dlouholetou jedničku týmu Fleuryho.

"Nemám pocit, že bych dostal nějaké hloupé góly. Ale i tohle patří k hokeji. Jsem si jistý, že trenér chtěl prostě jen zkusit něco změnit," uvedl pro zámořská média mistr světa z let 2005 a 2010. Bylsma to nepřímo potvrdil, když nechtěl výkony gólmanů příliš hodnotit. "Je to těžké. Nelze je vinit při všech těch ztrátách puku a šancích, ze kterých soupeř skóroval," prohlásil Bylsma.

I proto se nepouštěl do úvah, kdo bude v brankovišti při úvodním buly ve třetím utkání, které je na programu v noci na čtvrtek v bostonské TD Garden. "Ať už nastoupí kdokoliv, udělá vše proto, abychom ten zápas vyhráli," odvětil vyhýbavě Bylsma, jehož celek prohrává po dvou domácích zápasech v sérii 0:2.

Všichni věří v obrat

Moc sdílní nebyli ani gólmani. "Mě se vůbec neptejte," řekl Fleury. "Je to rozhodnutí trenéra," dodal Vokoun.

Přes nepovedený výkon ve druhém zápase věří Fleury v obrat. "Určitě teď nemáme pocity, které jsme si přáli. Ale spousta našich hráčů už zažila série, kdy byli dole, prohrávali v nich 0:2 a nakonec se jim povedlo je ještě vyhrát. Musíme tyhle dva zápasy prostě hodit za hlavu a vrátit se k naší hře," zdůraznil Fleury. "Jedno je jisté - nikdo to ještě určitě nevzdává," dodal gólman, jenž chytal po téměř měsíci.

Bostonský útočník Brad Marchand, který načal poslední pohromu domácích už po 28 vteřinách, doufá v pravý opak. "Mají velmi kvalitní gólmany, ale my v těch dvou zápasech dali pár šťastných gólů, tak snad nám to tam bude padat i nadále," uvedl Marchand.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy