Sport Sport, Red Spo
8. 1. 2009 19:35
Kladno - Litvínov 3:0
Kladno doma neprohrálo už devět zápasů v řadě.
Kladno doma neprohrálo už devět zápasů v řadě. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Kladno - Lídr hokejové O2 extraligy Litvínov nedobyl v předehrávce 39. kola kladenskou tvrz a po prohře 0:3 může přijít o svůj náskok v čele tabulky.

Středočeši neprohráli na domácím ledě už od konce října loňského roku a i v okleštěné sestavě si vyšlápli na vedoucí Litvínov.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Ten přišel už ve čtvrté minutě o brankáře Fraňka, který se vrhl rybičkou po puku proti Bělohlavovi a musel předčasně do šatny.

Čtěte více: Odchody talentů? Hadamczik: Máme víc agentů než hráčů

Očekávaný nápor Litvínova nepřišel, a tak se na konci první třetiny mohli radovat domácí. V 19. minutě po akci Kuchlera s Novákem prostrčil puk za dezorientovaného Hübla František Mrázek.

Kladenští pak na začátku druhé části přežili oslabení, a když před domácím brankářem Kopřivou neuspěli v přečíslení Heinisch s Šinkovičem, udeřilo na druhé straně. Z protiútoku se už podruhé prosadil Mrázek a Kladno vedlo 2:0.

Litvínov toho v útoku příliš nepředvedl, a tak domácí neměli problém udržovat svůj náskok, který ještě pět minut před koncem zvýraznil Tomáš Horna.

Kladno si tak na desáté příčce připsalo tři důležité body v boji o play off.