Liberec rozhodl v první třetině, v sérii vede 2:1

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
28. 3. 2012 20:40
Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1

Liberec - Hokejisté Liberce porazili ve třetím utkání semifinále extraligového play off Pardubice 2:1 a ujali se stejným poměrem vedení v sérii.

Bílí Tygři položili základ k vítězství už v první třetině, kterou góly Víška a Kudrny vyhráli 2:0. Pardubičtí krátce po přestávce sice Cetkovským snížili, ovšem další branku už nepřidali.

Čtvrtý zápas se hraje ve čtvrtek opět v Liberci.

Utkání Liberec - Pardubice jsme sledovali ŽIVĚ
Plzeňského Johnsona operovali. Měl natrženou slezinu
Brněnská senzace září dál, Plzeň podruhé prohrála

Liberečtí začali náporem, který však vážnější šance nepřinesl. A tak se začali osmělovat také hosté, ovšem ani oni v úvodu neskórovali, přestože šance Buchteleho a Cetkovského zaváněly nebezpečím.

Ve 14. minutě se však už liberecká aréna radovala, když po Víškově akci doťuknul nezakrytý puk za Růžičkova záda Kudrna. Rozhodčí se dlouho radili u videa a nakonec gól uznali, i když jako střelec byl označen Víšek.

Kudrnu to však dlouho mrzet nemuselo, neboť se sám dočkal o chvíli později. V přesilové hře se zmocnil kotouče za Růžičkovou brankou a rychlým manévrem překonal jejího strážce podruhé.

Zkraje druhé třetiny se Východočeši vrátili na rozdíl jedné branky, početní výhodu využil k úspěšné dorážce Rákosovy střely Cetkovský.

Poté se strhly útočné manévry, v nichž mohla skórovat obě mužstva. Ale ani Bulíř s Bortňákem a na druhé straně Kolář s Koukalem se neprosadili.

Další velkou příležitost na srovnání měly Pardubice ve třetí třetině, kdy hrály tři přesilovky za sebou, ovšem vyrovnávací branka jim souzena nebyla.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
14. Víšek (Bulíř), 17. Kudrna (Bartovič, P. Nedvěd) - 21. Cetkovský (V. Kočí, Somík). Rozhodčí: Hribik, Minář - Horinek, Lhotský. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Liberec: Pinc - Trončinský, Čakajík, Roth, Moravec, Ulrych, Výtisk, Holub, od 41. navíc Štich - T. Urban, P. Nedvěd, Klimenta - Špaček, Vantuch, Bartovič - Kudrna, Bulíř, Víšek - Bárta, Vak, Bortňák. Trenéři: Kalous a Pešán.
Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Sičák, Borer, M. Drtina, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.