ŽIVĚ Liberec - Pardubice 2:1, Liberec se ujal vedení v sérii

28. 3. 2012 20:20
Sledujte třetí utkání série Liberec - Pardubice online.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. U dalšího hokejového online přenosu napočtenou.

- Liberec přeci jen uhájil hubené vítězství 2:1 a stejným poměrem teď i vede semifinálovou sérii. Utkání bohaté na góly jsme tentokrát neviděli, spíše se střetli obranné taktiky obou týmů. Pardubice se nadechly k náporu až v závěru, to už ale na vyrovnání nestačilo. Zítra se tedy musí pokusit o vyrovnání série.

60. Utkání skončilo.

60. Pardubice drží pásmo, ale tráví dlouhé vteřiny pouze v rohu.

59. Růžička je venku z branky. Pardubice hrají v šesti.

58. Dvě a půl minuty před koncem Pardubice zvyšují obrátky a vytvářejí si tlak. Nebude ale už příliš pozdě?

56. Koukal s Kočím a Kolářem I. měli velké šance na vyrovnání. Pinc ale odolal a Liberec pak vyrazil do protiútoku, který ale také skončil nezdarem.

55. Borer si vyšlápl na Bulíře a zastavil jeho postup u mantinelu. Diváci pískají, možná se tu mohlo vylučovat. Rozhodčí si to ale nemyslí.

54. Liberečti nikam nespěchají a rozehrávku pečlivě rozvažují. Je to logické, chyba by je mohla o hubené vítězství připravit.

53. Ač se to nezdá, čas Pardubickým rychle utíká. Hraje se bez častého přerušování a minuty do konce ubíhají rychle.

52. Nedvěd už je na ledě a Liberec se znovu ubránil.

51. Pinc opět předvedl něco pro diváky. Zblokovanou střelu kousala chytil teatrálně do lapačky.

50. Hned po uplynutí jedné přesilovky se nabízí Pardubicím pokračování. Nedvěd vyfasoval dvě minuty za sekání.

49. Výtisk si zahrál na gólmana a zblokoval střelu od modré na prsou. Poté ukryl puk ve výstroji. Klobouk dolů před takovou obětavostí.

48. Pardubice ale hrají přesilovku po rozích, odkud nemůžou Pince v žádném případě ohrozit.

47. Teď už ale ano. Po další rozmíšce budou hosté hrát klasickou přesilovku. Více trestných minut totiž dostal Liberec.

47. Pinc přerušil hru a opět to před jeho brankou vřelo. Vylučovat se ale tentokrát nebude.

46. Domácí hrají v plném počtu. Krom drobných nahození si hosté žádnou velkou šanci nepřipravili.

35. Domácí se dobře brání a dokonce v čele se Špačkem jeli v přečíslení na hostující obránce. Do zakončení se ale nedostali, přesto alespoň ušetřili cenné vteřiny.

44. Cetkovský šikovně tečoval před Pincem nahození od modré, ten ale stejně chytá a přerušuje hru.

44. Bude se opět vylučovat. Liberecký Bortňák dostává dvě minuty za hrubost. Šance pro Pardubice jak vyrovnat stav utkání.

43. Radil se snažil přes trojici bránících libereckých hráčů propálit puk na Pince, podle očekávání se mu to ale nepodařilo a hra se přesunula do středního pásma.

42. Štastný odraz pomohl dostat se špačkovi k puku a vystřelit. Růžička ale zasahovat nemusel.

41. Začala třetí třetina.

- I Pardubice využily přesilovku a z hole Cetkovského snížily. A nejen to, byly momenty, kdy dokonce svého soupeře dostaly pod tlak. Třetí třetina bude tedy ještě rozhodně zajímavá.

40. Skončila druhá třetina.

40. Osobní souboje se přitvrdily. Rozhodčí už museli za hrubost dvěma minutami ocenit potyčku Bartoviče s Borerem.

39. Pardubice v plném počtu zkusily zaútočit. Domácí obránci je ale ze svého pásma doslova vytlačili.

38. Bulíř projel kolem mantinelu a z úhlu se snažil překonat hostujícího gólmana. To se mu nepodařilo. Puk se svezl po boční síti až za branku.

37. Liberec vstřelil gól ale tentokrát už opravdu není uznaný. Kombinace domácích sice v síti bezpečně skončila, ale v brankovišti přitom stál Kudrna, a tak se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

36. Liberec si vyzkouší krátkou přesilovku 4 na 3. Drtina bude pykat za sekání.

35. Velká šance Liberce. Růžička po šikovné teči Vaka vůbec nevěděl, kde má puk a raděi si zacpával všechny otvory, kudy by kotouč mohl vypadnout.

35. Hraje se ve čtyřech. Vantuch s Cetkovským dostávají po dvou minutách.

35. Ulrich si málem dal vlastní gól, když bruslí tečoval Somíkovo nahození. Puk se od betonu Pince odrazil do tyče a odtud ven.

34. Konečně rychlejší hokejevé akce. Nejprve měl dobrou příležitost Bartovič, jehož střelu zápěstím Růžička jen vyrazil, v protiútoku se do zakončení dostal Radil. Pinc nebezpečnou situaci vyřešil.

33. Velká šance Pardubic. Rákos si mezi kruhy dobře rozhýbal Pince, ale objet ho a zakončit do prázdné už nedokázal.

32. Nedvěd nepovedenou zadovkou namazal Pardubickým, Somík si ale s nabídnutou šancí neporadil dobře.

31. Polovina stadionu už křičela oslavu gólu, ale Bartovičova střela rozvlnila síť jen z boku.

29. Ta ale brzy doběhla a Pardubice už jsou kompletní.

29. První velká mela u jedné z branek. Hráči Liberce opět předváděli svůj důraz na brankovišti a obránci Pardubic si to nenechali líbit. Vylučovat se bude na obou stranách, ale počet hráčů na ledě se nezmění. Bude pokračovat přesilovka domácích.

28. Bourer s Koukalem dobře zaměstnali Pince a vybojovali při vlastním oslabení vhazování v útočném pásmu.

27. Domácí mají k dispozici další dvě minuty početní výhody. Drtinu rozhodčí vykázali za nedovolené bránění.

26. Pardubice jsou v útočném pásmu vždy u puků dřív než hráči Liberce. Střely ale mířily mimo Pincovu klec. Z protiútoku zahrozil Bulíř, ale také netrefil zařízení.

25. Bartovič kousek za modrou napřáhl a napál Růžičkovi puk přímo do náruče. Tohle hostujícího gólmana asi příliš nevyděsilo.

24. A další. Kolář I. opět nezachytil dlouhou přihrávku za obranu.

23. Pardubice teď ale trápí špatná rozehrávka a plynou z toho zakázaná uvolnění hostů.

22. Pardubice gól navnadil a létají v útočném pásmu rychleji než Liberec.

21. Pardubise snížily na 1:2! Jiří Cetkovský poslal dorážku přesně pod horní tyčku Pincovy brány a využívá tak početní výhodu.

21. Hned v úvodu se bude vylučovat a to na domácí straně. Urban si pomohl držením. Následuje tedy klasická přesilovka hostů.

21. Začala druhá třetina.

- Do první třetiny vstoupil lépe Liberec, ale postupně jeho tlak vyprchal a hra se vyrovnala. Svižný hokej se ale nekonal a spíš oba týmy čekaly na chybu soupeře. Nakonec rozhodl větší důraz v zakončení domácích. První gól uznali rozhodčí až po poradě s kolegou u videa, druhý přeskočil Růžičkovi beton jen tak tak. V obou případech byl na ledě Jaroslav Kundrna a sehrál při gólových situacích svou agresivní hrou klíčovou roli.

20. Konec první třetiny.

20. Liberec je kompletní a hned spěchá do útoku, moc času do konce první třetiny ale nezbývá.

19. Domácí se dobře brání. Pardubičtí zatím ještě pořádně nevystřelili.

18. Pardubice si zahrají také přesilovku. Víšek byl totiž potrestán za sekání.

17. Liberec vede 2:0. Jaroslav Kudrna opět šťouchal a šťouchal, až puk přeskočil položený beton pardubického gólmana. Tentokrát ho z tabulky střelců nikdo nevymaže.

17. Po Klimentově sražené střele Bourer odpálil puk přes včechny čáry.

16. První vyloučení. Rákos si jde sednout na dvě minuty na trestnou lavici a domácí si zahrají přesilovku.

15. Rákos posílal dobře puk před branku. Tam ale předvedl dobrý obranný zákrok Ulrich a vyváží puk pryč z dosahu pardubických útočníků.

14. Gól nakonec platí. Liberec vede 1:0. Zdá se, že puk byl za brankovou čarou už před tím, než Kudrna došťouchával puk. Gól tedy připsán Janu Víškovi, který puk nahazoval na Růžičku.

14. Liberec dal gól, který ale rozhodčí odmítají uznat. Kudrna došťouchal puk za branku i s Růžičkou a to se sudímu Minářovi nelíbilo. Nakonec ale přeci jen volí poradu s videorozhodčím.

13. Vantuch dobře clonil před Růžičkou a po nahození od bodré měl hostující brankář docela broblémy kotouč alespoň vytěsnit. Ztratil při tom i hokejku, ale obránci mu pak s uklizením kotouče pomohli.

12. Kolář II. projel celým hřištěm a nakonec ještě z dálky prověřil Pince, ten měl ale ideální výhled a s kotoučem si poradil.

11. Teď šance na obou stranách. Pinc se jen ohlédl za střelou Cetkovského. To Vantuch alespoň přinutil Růžičku k vyražení puku do rohu.

10. Starý dostal od Beneše pukem přímo do kolene a odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou.

9. Agilní Buchtele opět šavloval v útočném pásmu, tentokrát se ale přes nohy libereckých hráčů k puku neprosekal. Přesto ale lze říct, že úvodní nápor domácích už je ten tam.

8. Zatím ale zápas postrádá větší tempo. Hraje se opatrně z obrany, nikdo nechce udělat chybu, která by znamenala gól. Snad se postupně utkání rozjede.

7. Domácí obránci nejdřív dobře blokovali pokusy Pardubických, až se zjevil před Pincem Buchtele, který zblízka trefil lapačku libereckého gólmana. Ten si na tomto zákroku vyloženě smlsnul.

6. Rákos rychle objel libereckou branku, bekhendem nabral puk a snažil se překvapit Pince. Jeho rychlý pokus ale postrádal přesnost a domácí gólman nemusel vůbec zasahovat.

4. První závar i před Pince. Puk se u jeho branky dostal do mlýnice hokejek, nakonec to ale byli liberečtí obránci, kteří získali puk a zavezli ho do středního pásma.

3. Liberec je od prvních minut aktivnější a přehrává Pardubice. Větší brankovou příležitost si ale domácí zatím nevytvořili.

2. Vantuch dobře nabil Čakajíkovi, ten ale trefil některého z clonících spoluhráčů.

1. První zákrok Růžičky. Urban se po chybě obránců hostů dostal k puku, okamžitě vystřelil, ale pardubický gólman chytá.

1. Utkání začalo.

Sestava Pardubice: Růžička (Salfický) - Sičák, Kočí, Benák, Kolář II., Drtina, Beneš, Borer - Bartek, Starý, Markovič, Semorád, Koukal, Buchtele, Kolář I., Rákos, Radil, Zohorna, Kousal, Cetkovský, Somík.

Sestava Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Ulrych, Holub, Štich - Bárta, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, T. Urban, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Vak, Nedvěd.

- Oba zápasy se nesly nejen v duchu častých soubojů a následných vyloučení. Týmy totiž také předvedly všechny své gólmany. Za moment si ukážeme, že Liberec opět od posledního zápasu udělal v brankovišti změnu.

- Dobrý den, vítejte u online přenosu ze třetího utkání semifinálové série play off hokejové extraligy mezi Libercem a Pardubicemi. Po úvodních zápasech na jihu Čech je stav vyrovnaný 1:1, přičemž hlavním tématem prvních duelů byl Jaroslav Kudrna. Dílem proto, že v prvním utkání vstřelil hattrick, ale také kvůli tomu, že přitom nešetrně srazil Dušana Salfického, a Pardubice jej proto celý druhý zápas naháněly. Vyfauloval se na něm i zadák "perníkářů" Aleš Píša, který kvůli krosčeku na Kudrnu nesmí v obou libereckých zápasech zasáhnout do hry. Dneší utkání startuje v 17:40.