Lev ve finále KHL vyzve Magnitogorsk s útočníkem Kovářem

11. 4. 2014 18:04
Soupeřem hokejistů Lva Praha ve finále play off Kontinentální ligy bude Metallurg Magnitogorsk, který vyřadil Ufu poměrem 4:1 na zápasy.
Proti Lvu Praha se ve finále KHl představí také česká hvězda Jan Kovář
Proti Lvu Praha se ve finále KHl představí také česká hvězda Jan Kovář | Foto: Ondřej Kalát/levpraha.cz

Magnitogorsk - Soupeřem hokejistů Lva Praha ve finále play off Kontinentální ligy bude Metallurg Magnitogorsk. Ten v semifinále vyřadil Ufu 4:1 na zápasy, poslední duel doma vyhrál 1:0 v prodloužení. Gólem z 62. minuty poslal Metallurg do finále obránce Jaroslav Chabarov.

Proti Lvu tak v boji o Gagarinův pohár nastoupí český útočník Jan Kovář, s šesti brankami a deseti asistencemi třetí nejproduktivnější hráč play off. Magnitogorsk je ve finále KHL poprvé, ruskou ligu předtím vyhrál třikrát a dnešním vítězstvím si zajistil čtvrtý mistrovský titul.

Pražský klub se bude ve finále snažit změnit nepříznivou bilanci vzájemných zápasů. V této sezoně prohrál Lev s Metallurgem 3:4 v prodloužení a 2:4, v předešlém ročníku 1:6 a 2:5.

Finálová série začne v pátek 18. dubna v Magnitogorsku, kde bude pokračovat o dva dny později. Lev bude hrát doma v pražské O2 areně v úterý 22. dubna a následně ve čtvrtek 24. dubna.

Série na čtyři vítězství pak případně bude pokračovat po dalších dvou dnech - v sobotu 26. dubna by hrál doma Magnitogorsk, v pondělí 28. dubna Lev a finále by skončilo nejpozději ve středu 30. dubna na ledě Metallurgu.