Lev Praha porazil Jaroslavl a je ve finále KHL!

FOTO Lvi si zakřičeli "Gól" a bojují o titul šampiona KHL
A protože to bylo o jeden víc, než kolik oslavili příznivci Jaroslavle, byl to právě český klub, který si vítězstvím zajistil historický postup do finále soutěže.
Zápas sledoval z tribun i zraněný útočník pražského klubu Jakub Klepiš.
Po zahřívacích zákrocích gólmanů na obou stranách poprvé výrazněji zahrozil domácí Ridderwall, jeho bekhend ale Sanford vytěsnil.
Na druhé straně se po chybě Pražanů dostal do šance Petrov. Vehanen se hodně zapotil, ale nakonec ubránil svou branku před pohromou, k čemuž mu při dorážce Gorochova pomohl i Němec.
10. 4. 2014 21:18
Hokejisté Lva Praha se už teď zapsali do historie KHL, když jako první neruský tým postoupili do finále soutěže. Rozhodlo o tom dnešní vítězství nad Jaroslavlí 3:2.

Praha - Hokejisté Lva Praha se už teď zapsali do historie KHL, když jako první neruský tým postoupili do finále soutěže. Rozhodlo o tom dnešní vítězství nad Lokomotivem Jaroslavl 3:2.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Lev vyhrál celou sérii 4:1 na zápasy, ve finále Gagarinova poháru se utká s vítězem série Magnitogorsk - Ufa. Magnitogorsk vede 3:1 a v pátek si může rovněž v domácím prostředí zajistit postup.

První gól padl z přesilovky

Po zahřívacích zákrocích gólmanů na obou stranách poprvé výrazněji zahrozil domácí Ridderwall, jeho bekhend ale Sanford vytěsnil. Na druhé straně se po chybě Pražanů dostal do šance Petrov. Vehanen se hodně zapotil, ale nakonec ubránil svou branku před pohromou, k čemuž mu při dorážce Gorochova pomohl i Němec.

V 11. minutě šli Lvi do vedení. Nakládal nahodil kotouč od modré čáry, trefil hodně těsně bráněného Řepíka a na tuto teč už nestihl Sanford zareagovat. Chvilku poté putoval na trestnou lavici Koňkov, domácí v první přesilovce zápasu nejprve tápali a pustili do dobré šance Jakovleva, ale na druhé straně pak napřáhl na kruhu pro vhazování Azevedo a skrze beka Višněvského propálil Sanforda.

Jaroslavl bojovala o naději

Hosté, kteří byli v úvodní třetině o něco aktivnější, ale zdaleka nerezignovali. Jejich úsilí bylo korunováno v 17. minutě, kdy se po dobré práci Redlihse za brankou prosadil zblízka Platt.

V úvodu druhého dějství byl blízko vyrovnání Koňkov, z dobré pozice ale rozezvučel pouze levou tyčku za Vehanenovými zády. Poté přišla důležitá chvíle Lva. Řepík při akci dvou proti dvěma našel dobře Birnera, jehož ránu bez přípravy sice pohotově betonem vyrazil Sanford, ale na následnou Birnerovu dorážku už byl krátký. Domácí tak soupeře přibrzdili v rozletu.

Poslední dějství bez branek

Jenže na začátku 38. minuty předvedl fantastický ekvilibristický kousek Platt: při přebírání nahrávky dloubl puk do vzduchu, poté si ho ještě jednou přiklepl do lepší pozice a následovalo povedené baseballové zakončení. Lokomotiv byl tak znovu na dostřel a cítil šanci na zvrat.

Ve třetí dvacetiminutovce mohl Pražanům vrátit dvoubrankové vedení Vrána, na Sanforda recept nenašel. Poté zahrozil Jakovlev, na druhé straně pálil z křídla Thörnberg a Sanford vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Právě švédský útočník svému týmu zkomplikoval situaci prohřeškem proti pravidlům a Platt byl v 55. minutě blízko dovršení hattricku, jenže Vehanen byl proti. Hosté pak neuspěli ani v závěrečné power play.

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 5. zápas:

Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavl 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Řepík (Nakládal, Kapanen), 16. Azevedo (Němec), 26. Birner (Řepík, Kapanen) - 17. Platt (Redlihs, Kapustin), 38. Platt (Plotnikov, Vasiljev). Rozhodčí: Gofman, Ravodin - Sivov, Šeljanin. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 9580. Konečný stav série: 4:1.

Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal - Azevedo, Novotný, Ridderwall - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Kubalík, Zackrisson, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Jaroslavl: Sanford - Jakovlev, Kronwall, Holös, Višněvskij, Vasiljev, Ljubuškin, Gorochov - Plotnikov, Apalkov, Averin - Platt, Petrov, M. Redlihs - Galimov, Kartajev, Koňkov - Musatov, Sprukts, Černikov - Kapustin. Trenér: Dave King.