Lepší než vánoční kapr! Pardubice si smlsly na Vítkovicích

23. 12. 2013 19:22
Hokejisté Pardubic se v předvánoční předehrávce extraligy poradili s Vítkovicemi 4:1.
Pardubice povolily Vítkovicím gól až v poslední třetině
Pardubice povolily Vítkovicím gól až v poslední třetině | Foto: CPA Eduard Erben

Vítkovice - Hokejisté Pardubic se v předehrávce 32. kola snadno poradily s Vítkovicemi 4:1 a prozatím se posunuly do první šestky Tipsport extraligy. Oceláři tak utrpěli čtvrtou porážku v řadě.

K vítězství Východočechy nasměroval obránce Václav Benák, který 19 sekund před koncem první třetiny zužitkoval přesilovku pět na tři. Východočeši počtvrté za sebou bodovali.

I přes nedělní večerní návrat z turnaje Channel One Cup v Soči vyjeli na ostravský led všichni čtyři reprezentanti a v úvodu měly více ze hry Vítkovice. V druhé minutě dostal od Slobody parádní pas do jízdy Huna, ale i kvůli faulu Kočího a troše smůly v koncovce sólo na Hudáčka neproměnil.

Domácí oplývali aktivitou, jenže slibný nástup doma už tradičně devalvovali žalostnou koncovkou. Soupeř dával najevo, že jeho zbraní budou brejky. Sýkora ve čtvrté minutě ujel v oslabení Stehlíkovi, ale Šindeláře neprostřelil.

Kritický moment přežily Pardubice v jedenácté minutě. Burger z úhlu v obrovské příležitosti minul prázdnou branku a pak už hosté dávali školení z produktivity.

Vítkovický gól přišel pozdě

Kontry hostů na Vítkovice účinkovaly. Šindelář se vyznamenal po Kolářově úniku a především v 17. minutě lapil v přečíslení skoro jasný gól Sýkorovi. Povolil až 19 sekund před koncem první třetiny; Benák měl v přesilovce pět na tři moře času, aby z pravého kruhu namířil nechytatelnou dělovku pod horní tyč.

Vítkovické akcie potopil krátce po začátku prostřední části dalším gólem Somík, který si z druhé vlny sjel do mezikruží a Šindeláře prostřelil do podobných míst jako Benák.

Domácí se snažili o obrat, ale to už bylo v jejich hře znovu příliš mnoho nejistoty a nervozity. Když se v 37. minutě rozevřela vítkovická obrana před Kousalem a pardubický útočník ze sóla skóroval potřetí, bylo rozhodnuto.

Hosté v závěru žádné drama nepřipustili a po dalším rychlém protiútoku navíc přidal čtvrtý gól Ďaloga. Ostravanům se zásluhou Němce podařilo alespoň snížit a na domácím ledě se radovali z gólu po dlouhých 122 minutách.

Předehrávka 32. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 56. E. Němec (Strapáč, Húževka) - 20. Benák (P. Sýkora, Radil), 23. Somík (Benák), 37. Kousal (Ďaloga), 49. Ďaloga (T. Nosek, Radil). Rozhodčí: Hrubý, Wagner - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 7494.

Vítkovice: Šindelář - Stehlík, Kovář, Sloboda, Kudělka, M. Hruška, Barinka, Bail - Strapáč, E. Němec, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, Burger, Szturc - Kolouch, Valčák, Vandas. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Pardubice: Hudáček - Benák, Ďaloga, Píša, V. Kočí, Gregorc, Čáp - Radil, Kousal, T. Nosek - Kolář, T. Zohorna, P. Sýkora - Tybor, Cetkovský, Somík - Endál, Moučka, Semorád. Trenéři: Venera a Říha ml.

před 5 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

před 2 hodinami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.