Krejčí přispěl brankou k výhře, Plekancův gól nestačil

19. 4. 2011 8:45
Montreal-Boston 2:4(2:1), Phoenix-Detroit 2:4(0:3)
David Krejčí
David Krejčí | Foto: Reuters

Montreal - Hokejisté Bostonu vyhráli zásluhou gólu útočníka Davida Krejčího na ledě Montrealu 4:2 a snížili v 1. kole play off Východní konference na 1:2 na zápasy.

Montrealu nestačil ani mohutný finiš. Za stavu 0:3 nejdříve snížil ve 28. minutě po asistenci obránce Romana Hamrlíka Kosticyn, ve 45. minutě pak snížil na rozdíl jedné branky Tomáš Plekanec.

Vyrovnat však už Canadiens nedokázali, naopak v poslední minutě se do prázdné brány trefil Kelly. Medvědům výrazně prospěla přítomnost kapitána Zdena Cháry, který byl nucen kvůli zdravotním problémům vynechat minulý zápas.

Erat zařídil dvě branky, Prospal překonal Neuvirtha

"Chtěl jsem nastoupit i v druhém utkání, ale věděl jsem, že by to vzhledem k mému stavu nebylo rozumné. Dnes už jsem se ale ráno cítil dobře a jsem ohromně rád, že jsem se mohl vrátit do sestavy," prohlásil Chára.

Detroitu už chybí k postupu jediný zápas

Do vedení 2:1 se dostali i loňští finalisté z Philadelphie, kteří zvítězili na ledě Buffala 4:2, stejně jako předloňští vítězové Stanley Cupu z Pittsburghu, kteří vyhráli v Tampě 3:2.

Už do vedení 3:0 na zápasy se v Západní konferenci dostali hokejisté Detroitu, kteří zvítězili ve Phoenixu 4:2. Za domácí tým si jednu asistenci připsal Radim Vrbata, za hosty Jiří Hudler.

Východní konference:

Buffalo - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 12. Stafford, 39. Gerbe - 5. Carter, 23. Briere, 37. Žerděv, 60. Timonen. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.690. Stav série: 1:2.

Montreal - Boston 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 28. A. Kosticyn (Hamrlík), 45. Plekanec - 4. Krejčí, 15. Horton, 23. Peverley, 60. Kelly. Střely na branku: 36:25. Diváci: 21.273. Stav série: 2:1.

Tampa Bay - Pittsburgh 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 16. a 43. St. Louis - 6. Talbot, 7. Asham, 43. Kennedy. Střely na branku: 27:30. Diváci: 20.545. Stav série: 1:2.

Západní konference:

Phoenix - Detroit 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 32. Schlemko, 54. Whitney (Vrbata) - 2. Salei, 3. Miller, 23. Filppula (Hudler), 41. Franzén. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17.130. Stav série: 0:3.