Krejčí hattrickem a gólem v 74. minutě přihrál Bruins mečbol

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
9. 5. 2013 4:30
David Krejčí i letos potvrzuje, že čas play off NHL je vyhrazen pro něj.
David Krejčí (vlevo) vstřelil Torontu tři góly, rozhodl tak o třetí výhře Bostonu v sérii a s deseti body je nejproduktivnějším mužem letošního ročníku play off NHL. | Video: Sport

Toronto - David Krejčí i letos potvrzuje, že play off NHL je vyhrazeno pro něj.

Nejproduktivnější hráč předloňských bojů o Stanleyův pohár ve středečním čtvrtém zápase série 1. kola play off Východní konference v Torontu vstřelil tři góly, včetně toho rozhodujícího ve 14. minutě prodloužení (na všechny jeho góly se podívejte ZDE).

Boston tak vyhrál 4:3, ujal se vedení 3:1 na zápasy, a o svém postupu do 2. kola tak budou moci vítězové Stanley Cupu z roku 2011 rozhodnout už v noci z pátku na sobotu před vlastním publikem.

Sedmadvacetiletý centr prvního útoku Bruins se stal podle očekávání první hvězdou zápasu, s deseti body (5+5) se pak Krejčí vrátil do čela kanadského bodování letošního Stanley Cupu, když si před svými třemi pronásledovateli vytvořil dvoubodový náskok.

Asistenci u prvního gólu si připsal i druhý český útočník v dresu Bruins Jaromír Jágr, kapitán Bruins Zdeno Chára asistoval u všech gólů Bostonu.

Krejčího chvíle přišla ve druhé části

Toronto sice vedlo po první třetině zásluhou gólů Lupula a Fransona 2:0, ve 21. minutě snížil v přesilovce z dorážky Chárova nahození od modré Bergeron a pak přišly Krejčího chvíle.

Ve 33. minutě se od jeho těla odrazilo za Reimerova záda Marchandovo nahození, o čtyři minuty později jej po parádním uvolnění našel u pravé tyče Horton a Krejčí se trefil přesně nad Reimerovo rameno.

O necelou minutu později však vyrovnal MacArthur, a protože do konce základní hrací doby už gól nepadl, muselo o vítězi rozhodnout prodloužení.

V něm byl aktivnější domácí tým, největší šanci na rozhodnutí měl Frattin, ale trefil "jen" tyč Raskovy brány.

V 74. minutě však obrana Toronta zastavila pronikajícího Hortona jen za cenu faulu, v signalizované výhodě ujeli Krejčí s Lučičem ve dvou na jednoho obránce a rodák ze Šternberka překonal Reimera střelou na bližší tyč pod jeho ruku.

"Stalo se to všechno strašně rychle. Nathan (Horton) se pro nás obětoval, poslal mi puk a s Milanem (Lučičem) jsme jeli ve dvou na jednoho. Celou dobu jsem chtěl přihrávat, pak jsem se rozhodl pro střelu a naštěstí to vyšlo," uvedl v televizním rozhovoru po zápase Krejčí.

Rangers srovnali stav série na 2:2

Ve čtvrtém zápase série mezi New Yorkem Rangers a Washingtonem vyhráli Rangers i druhý domácí zápas (4:3) a srovnali stav série na 2:2.

Rangers vedli ve 31. minutě zásluhou gólů Richardse a Hagelina 2:0, hosté však ještě do konce druhé třetiny dokázali díky Perreaultovi a Brouwerovi srovnat.

V úvodu třetí části však Girardi a Stepan znovu zajistili Rangers dvoubrankové vedení a hosté dokázali ve 48. minutě už jen snížit zásluhou druhého gólu Perreaulta v zápase.

Capitals navíc utrpěli další ztrátu. Do souboje kapitána Washingtonu Alexandra Ovečkina s Derekem Stepanem se v závěru první třetiny připletl český útočník Capitals Martin Erat, který kvůli zranění ruky zápas nedohrál (na video z tohoto střetu se podívejte ZDE).

Los Angeles otočil stav série

Přestože hokejisté Los Angeles prohrávali v sérii se St. Louis 0:2 na zápasy, po pátém zápase vedou obhájci titulu už 3:2 a o svém postupu do 2. kola budou moci stejně jako Boston rozhodnout v noci z pátku na sobotu.

I když St. Louis dokázalo vždy odpovědět na góly Cartera z úvodu druhé a třetí třetiny, když na 2:2 vyrovnával v 60. minutě při power-play Pietrangelo, v 68. minutě rozhodnul o výhře Kings 3:2 v prodloužení ruský obránce Slava Vojnov.

Stejně jako v Torontu a St. Louis se hrálo prodloužení i v Anaheimu. V sérii s Detroitem platí, že se oba týmy ve výhrách střídají, a platilo to i v pátém zápase.

Anaheim v první i druhé třetině srovnal vedení soupeře a v prodloužení zasadil soupeři rozhodující ránu, když se hned v jeho 2. minutě trefil Bonino. Zápas tak vyhrál 3:2 a stejným způsobem vede i v sérii.

Výsledky:

Východní konference - 4. zápasy:

NY Rangers - Washington 4:3 (1:0 1:2 2:1)

Branky: 17. Richards, 31. Hagelin, 41. Girardi, 47. Stepan - 34. a 48. Perreault,  40. Brouwer.
Střely na branku: 34:30.
Diváci: 17.200.
Stav série: 2:2.

Toronto - Boston 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 3. Lupul, 19. Franson, 38. MacArthur - 33., 37. a 74. Krejčí, 21. Bergeron (Jágr).
Střely na branku: 48:45.
Diváci: 19.708.
Stav série: 1:3.