Kolář asistoval u vítězné branky Chabarovsku, Francouz udržel nulu

Aktualizováno 9. 12. 2017 18:04
Obránce Jan Kolář válí. V posledních dvou zápasech KHL posbíral tři body (1+2).
Jan Kolář
Jan Kolář | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Obránce Jan Kolář asistoval u vítězné branky hokejistů Chabarovsku, kteří v Kontinentální lize porazili v souboji týmů z Dálného východu Vladivostok 2:1. Brankář Pavel Francouz udržel v utkání proti Barysu Astana čisté konto a pomohl Čeljabinsku k výhře 4:0. Útočník Lukáš Radil ze Spartaku Moskva skóroval podvanácté v ročníku a podílel se na vysokém vítězství 8:2 nad Slovanem Bratislava.

Kolář navázal na svůj výkon z předchozího zápasu proti Kunlunu, v němž se rozhodujícím gólem a přihrávkou podílel na výhře ve stejném poměru. Český reprezentant si dnes vylepšil bilanci na čtyři branky a osm asistencí a je nejproduktivnějším obráncem Chabarovsku.

Poslední tým Černyševovy divize sice v regionálním derby vedl, ale domácí ještě v druhé třetině vyrovnali a v 53. minutě rozhodl Vjačeslav Litovčenko.

Radil se dvanáctým gólem dotáhl na nejlepšího českého střelce v lize Jiřího Sekáče z Kazaně. Krátce po zahájení závěrečné třetiny překonal krajana Jakuba Sedláčka v přesilové hře a zvýšil na 5:1, následně se Spartak proti českému debutantovi v brance Slovanu prosadil ještě třikrát. Na první gól hostů přihrál Lukáš Kašpar, o osm obdržených branek se Sedláček rovným dílem podělil s Jakubem Štěpánkem.

Francouz zastavil všech 23 střel Astany a vychytal druhou nulu v sezoně. Duel českých gólmanů Jakuba Kováře a Dominika Furcha vyzněl pro Kováře, Jekatěrinburg doma zvítězil nad Omskem 3:2. Ani Kovář přitom neměl daleko k čistému kontu, první gól mu hosté dali až 63 vteřin před koncem zápasu.

Alexandr Salák pomohl Novosibirsku po sérii pěti porážek v normální hrací době alespoň k bodu za prohru 2:3 po samostatných nájezdech v Magnitogorsku. Na první gól domácího celku přihrál Jan Kovář, který bodoval po čtyřzápasové odmlce. Na nájezdy vystřídal Saláka Alexej Krasikov, ale překonali ho všichni tři domácí střelci včetně Kováře.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Vladivostok 2:1 (za domácí Kolář 0+1), Čeljabinsk - Barys Astana 4:0 (čisté konto Francouz), Jekatěrinburg - Omsk 3:2, Magnitogorsk - Novosibirsk 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Jan Kovář 0+1), Čerepovec - Viťaz Podolsk 3:2 v prodl. (za hosty Mozík 0+1), Dinamo Minsk - Dinamo Riga 1:3, Nižněkamsk - Dynamo Moskva 1:2, Nižnij Novgorod - Jokerit Helsinky 3:2, Spartak Moskva - Slovan Bratislava 8:2 (Radil 1+0 - Kašpar 0+1).

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

před 40 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Událost vyšetřuje policie.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.