Je hrozný, ztrácíte s ním čas, shodil českého reprezentanta vlastní klub. Jandač je pobavený

Daniel Poláček Daniel Poláček
7. 12. 2017 7:31
Zranění, únava, narození potomka. Kouč hokejové reprezentace Josef Jandač musí při skládání každé nominace řešit různé komplikace. Minimálně v jednom případě však jen pobaveně kroutí hlavou. To když po švýcarském Davosu chce Roberta Kousala.
Robert Kousal na MS 2016.
Robert Kousal na MS 2016. | Foto: ČTK

Praha - Jandač dostal od Davosu radu, ať Kousala na olympijskou generálku - moskevský Channel One Cup - raději nebere. Přesto po něm sáhl. Něco mu říkalo, že informace ze Švýcarska nebudou úplně objektivní.

Jsou totiž pořád stejné.

Když je na obzoru reprezentační pauza, dlouholetý trenér a generální manažer Davosu Arno del Curto zvedne telefon a vykládá Jandačovi, že povolání Kousala nemá smysl. "Vždycky ho totálně shodí," prozrazuje šéf české střídačky. "Prý absolutně není možné, abychom ho brali, protože je hrozný, šílený a kondičně nepřipravený."

Kousal letos ve 26 zápasech zaznamenal 20 bodů (5+15), podle statistik tedy patří k oporám týmu. Navíc je třeba připomenout, že bohaté švýcarské kluby mají na cizince velké nároky. Berou jen ty nejlepší.

"A ten kluk furt hraje," komentuje Kousalovy výkony Jandač. "Patři tam mezi útočníky, kteří dokážou něco produkovat. Hraje druhou pětku, přesilovku." 

Kousal přišel do Davosu v létě 2016 po mistrovství světa v Moskvě a Petrohradu, kde zaujal. Dal dva góly, hrál s velkým nasazením a chodil na oslabení. Stabilní výkony podává i na klubové scéně. Slušně si vedl v KHL, ve Švýcarsku zůstane minimálně do konce současného ročníku.

"Upřímně - v Davosu je docela dost velká konkurence," připomíná Jandač. "Tak si říkám - když je Robert takhle mizerný, proč si ho tam pořád drží ve druhé pětce? Pozval jsem si ho, abych viděl, jestli je fakt tak špatný, nebo jestli naváže na výkony z Moskvy."

Odchovanec Pardubic bojoval o světový šampionát i loni, ale do finálního výběru nepronikl. Od trenéra Arna del Curta tehdy dostal nepěkný posudek, přestože bylo po sezoně.

"Curto mi volal, abychom Roberta nebrali," tvrdí Jandač. "Že je to pro něj i pro nás ztráta času. Že je špatně připravený a musí si obléknout tričko s trenkami a jít ven trénovat."

"Musím říct, že tohle mě hodně baví," dodává reprezentační trenér.

Otázkou je, jestli del Curto myslí drsná slova alespoň trochu vážně, nebo zkrátka zkusí cokoliv, aby měl své hokejisty v plné síle a minimalizoval u nich riziko zranění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bílý dům chce urychlit vyhoštění migrantů, kteří táboří na texaské hranici

Americká vláda chce urychlit vyhoštění migrantů, kteří se v uplynulých dnech utábořili na hranici mezi Texasem a Mexikem. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že zajistilo nové přepravní kapacity, které umožní během tří dnů vyhostit větší množství lidí, uvedla agentura AP. U texaského města Del Rio se v pátek nacházelo podle místní policie přes 13 tisíc migrantů, kteří pochází převážně z Haiti.

Část migrantů, kteří se usadili u mostu spojujícího USA s Mexikem, americké úřady odsunuly na jiná místa. To má ulehčit přezkum, zda migranti měli právo vstoupit do USA. Pohraniční stráž a celníci počítají s tím, že v této oblasti mexicko-americké hranice budou mít od pondělí přinejmenším 400 svých příslušníků.

Americká vláda chce vyhošťovat migranty letecky do země původu. Ve skupině podle médií převažují lidé původem z Haiti. Američtí představitelé jednají se zástupci této karibské země o navracení migrantů. Americké ministerstvo by chtělo vypravit pět až osm letů denně, často ale bude záležet na dohodě s haitskými úřady. Americké úřady se také domnívají, že kvůli nebezpečí návratu do vlasti by se část Haiťanů mohla přemístit zpět do Mexika.

V texaském městě Del Rio žije zhruba 35 tisíc lidí. Město, které migrační vlny zažilo vícekrát, řídí starosta Bruno Lozano, který byl zvolen za Demokratickou stranu. Stávající vládu prezidenta Joea Bidena ale kritizuje za nedostatečnou migrační politiku na hranici s Mexikem.

Z Haiti, které patří k nejchudším státům na americkém kontinentě, odešlo v uplynulých letech mnoho lidí. Většinou směřovali do latinskoamerických států. V případě města Del Rio není jasné, proč se migranti rozhodli pro hromadný vstup do Spojených států. Podle odborníků se tak může stát i na základě mylných či falešných informací.

Zdroj: ČTK
Další zprávy