Je hrozný, ztrácíte s ním čas, shodil českého reprezentanta vlastní klub. Jandač je pobavený

Daniel Poláček Daniel Poláček
7. 12. 2017 7:31
Zranění, únava, narození potomka. Kouč hokejové reprezentace Josef Jandač musí při skládání každé nominace řešit různé komplikace. Minimálně v jednom případě však jen pobaveně kroutí hlavou. To když po švýcarském Davosu chce Roberta Kousala.
Robert Kousal na MS 2016.
Robert Kousal na MS 2016. | Foto: ČTK

Praha - Jandač dostal od Davosu radu, ať Kousala na olympijskou generálku - moskevský Channel One Cup - raději nebere. Přesto po něm sáhl. Něco mu říkalo, že informace ze Švýcarska nebudou úplně objektivní.

Jsou totiž pořád stejné.

Když je na obzoru reprezentační pauza, dlouholetý trenér a generální manažer Davosu Arno del Curto zvedne telefon a vykládá Jandačovi, že povolání Kousala nemá smysl. "Vždycky ho totálně shodí," prozrazuje šéf české střídačky. "Prý absolutně není možné, abychom ho brali, protože je hrozný, šílený a kondičně nepřipravený."

Kousal letos ve 26 zápasech zaznamenal 20 bodů (5+15), podle statistik tedy patří k oporám týmu. Navíc je třeba připomenout, že bohaté švýcarské kluby mají na cizince velké nároky. Berou jen ty nejlepší.

"A ten kluk furt hraje," komentuje Kousalovy výkony Jandač. "Patři tam mezi útočníky, kteří dokážou něco produkovat. Hraje druhou pětku, přesilovku." 

Kousal přišel do Davosu v létě 2016 po mistrovství světa v Moskvě a Petrohradu, kde zaujal. Dal dva góly, hrál s velkým nasazením a chodil na oslabení. Stabilní výkony podává i na klubové scéně. Slušně si vedl v KHL, ve Švýcarsku zůstane minimálně do konce současného ročníku.

"Upřímně - v Davosu je docela dost velká konkurence," připomíná Jandač. "Tak si říkám - když je Robert takhle mizerný, proč si ho tam pořád drží ve druhé pětce? Pozval jsem si ho, abych viděl, jestli je fakt tak špatný, nebo jestli naváže na výkony z Moskvy."

Odchovanec Pardubic bojoval o světový šampionát i loni, ale do finálního výběru nepronikl. Od trenéra Arna del Curta tehdy dostal nepěkný posudek, přestože bylo po sezoně.

"Curto mi volal, abychom Roberta nebrali," tvrdí Jandač. "Že je to pro něj i pro nás ztráta času. Že je špatně připravený a musí si obléknout tričko s trenkami a jít ven trénovat."

"Musím říct, že tohle mě hodně baví," dodává reprezentační trenér.

Otázkou je, jestli del Curto myslí drsná slova alespoň trochu vážně, nebo zkrátka zkusí cokoliv, aby měl své hokejisty v plné síle a minimalizoval u nich riziko zranění.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy