Pardubice si o finále Spengler Cupu zahrají s Kanadou

29. 12. 2023 22:47
Hokejisté Kanady porazili ve čtvrtfinále Spenglerova poháru v Davosu finský celek KalPa Kuopio 6:3 a v sobotu je od 20:15 čeká souboj o finále s Pardubicemi. Další semifinálovou dvojici tvoří domácí Davos se švédskou Frölundou, která vyhrála nad Ambri-Piottou 5:0.
Hokejisté Pardubic
Hokejisté Pardubic | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Kanada ve čtvrtek přišla o přímý postup do semifinále, poté co v závěrečné třetině duelu s Davosem ztratila vedení 3:1 a prohrála 3:4. Proti Kalpě, jejíž barvy hájí český útočník Matyáš Kantner, vedla už v 6. minutě 2:0 díky gólům Jonathana Anga a Johna Quennevillea.

Na přelomu druhé a třetí třetiny získal zámořský celek pětibrankový náskok. V závěru druhé třetiny využil přesilovou hru Chris DiDomenico a po pauze skórovali Jonathan Hazen a Guillaume Asselin. KalPa se ještě dostala do hry díky gólům Colbyho Sissonse, Jaakka Rissanena a Kaspera Simontaivala. Výhru ale zpečetil při power play DiDomenico.

Ambri-Piotta s českým útočníkem Michaelem Špačkem triumf z loňska nezopakuje. Frölunda, která ve dvou zápasech v základní skupině Cattini nebodovala, zabrala na startu play off.

V čase 31:17 otevřel skóre Linus Öberg, na konci druhé části zvýšil v přesilovce Max Friberg a v závěrečné třetině se prosadili ještě Filip Hasa, v další početní výhodě Jere Innala a Noah Dower Nilsson.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu - čtvrtfinále:

Ambri-Piotta - Frölunda HC 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Branky: 32. Öberg, 40. Friberg, 45. F. Hasa, 46. Innala, 52. N. Dower Nilsson.

Kanada - KalPa Kuopio 6:3 (2:0, 1:0, 3:3)

Branky: 39. a 60. DiDomenico, 4. Ang, 6. Quenneville, 42. Hazen, 43. Asselin - 47. Sissons, 53. Rissanen, 58. Simontaival.