Jihočeši ve třetí třetině rozstříleli Liberec pěti góly

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 3. 2012 21:10
Liberec - Budějovice 4:6, Pardubice - Vítkovice 2:3 SN

Liberec - Famózní výkon ve třetí třetině zajistil hokejistům Českých Budějovic vyrovnání čtvrtfinálové série play off extraligy s Libercem na 1:1 na zápasy.

Bílí Tygři nedokázali v domácí hale navázat na čtvrteční vítězství a prohráli 4:6. Na začátku třetí části přitom vedli 3:1, Jihočeši ovšem pěti góly výsledek brilantně otočili.

Vyrovnáno je i v sérii mezi Pardubicemi a Vítkovicemi. Moravané tentokrát dokázali na východě Čech uspět, když se radovali po samostatných nájezdech. Rozstřel rozhodl zkušený útočník Viktor Ujčík.

ŽIVĚ: Budějovice i Vítkovice srovnaly stav sérií na 1:1
Liberec vyhrál díky hattricku Bulíře, slaví i Pardubice

Českobudějovičtí tentokrát začali v liberecké aréně velmi aktivně a od začátku zaměstnávali obranu domácích v čele s brankářem Pincem. Tygři hned po třinácti minutách přišli o autora hattricku z prvního zápasu Bulíře, kterého tvrdě narazil na mantinel Gulaš a dostal trest do konce utkání.

Domácí šli do vedení v 17. minutě, kdy Vantuch tečoval Rothovu střelu od modré. Celé dvě třetiny ovšem musel Liberec hrát na deset útočníků, Vydarený totiž v závěru první třetiny zranil Klimentu.

Hosté měli převahu a Šimánek šikovnou tečí vyrovnal. Bílí Tygři hnáni nadšeným publikem ale poslal znovu do vedení obránce Trončinský. A když Vantuch ve 44. minutě zvýšil na 3:1, málokdo očekával jihočeskou smršť. Ta ovšem přišla záhy.

45. minuta Podlešák, 46. minuta Kašpařík a 49. minuta Langhammer. Tři gólové momenty hostí naprosto zmrazily domácí publikum. Minutu po čtvrtém gólu Budějovic sice Urban vyrovnal, závěr ovšem ovládl Mounfield.

Po rychlém brejku skóroval Červený a konečný stav ustanovil při power play Šimánek, který zaznamenal dva góly a jednu asistenci.

Ujčík rozhodl utkání v Pardubicích, Vítkovice srovnaly na 1:1

Vítkovice se v Pardubicích musely obejít bez zraněného brankáře Málka, jeho náhradník Šindelář ovšem rozhodně nezklamal. Hosté museli dvakrát dotahovat nepříznivý stav.

Viktor Ujčík.
Viktor Ujčík. | Foto: HC Vítkovice Steel

Nejprve šly Pardubice do vedení v 16. minutě, když se v přesilovce pět proti třem vleže prosadil kapitán Koukal. Ve druhé třetině hosté srovnali. Po přihrávce Burgera se prosadil Viktor Ujčík, nejlepší střelec v historii play off.

Jenže pak hostům hrubě nevyšla přesilovka a Zohorna v oslabení poslal "perníkáře" znovu do vedení.

Prodloužení a následné nájezdy si Vítkovice vynutily gólem 41 vteřin před koncem druhé třetiny. Brankáře Růžičku překonal dorážející Jan Káňa.

Na penaltový rozstřel nasadili domácí brankáře Salfického, tento tah však úspěch nepřinesl. Zkušeného brankáře překonali Ujčík i Burger a Vítkovice vybojovaly cenné vítězství.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Koukal (Kolář I, Somík), 30. T. Zohorna (Rákos, Kolář II) - 23. Ujčík (Burger), 40. J. Káňa (Ovčačík), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9847. Stav série: 1:1.

Pardubice: M. Růžička (na nájezdy Salfický) - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Havíř, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Markovič, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, T. Zohorna, Rákos. Trenéři: Hynek a Lubina.

Vítkovice: Šindelář - Sloboda, Sedlák, Punčochář, Trnka, Ovčačík, Voráček - J. Sýkora, Húževka, T. Káňa - Ujčík, Burger, Klimek - Pohl, Štefanka, Szturc - Šedivý, Strapáč, J. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 4:6
(1:0, 1:1, 2:5)
Branky a nahrávky: 17. Vantuch (Roth, Trončinský), 39. Trončinský (Špaček, Bárta), 44. Vantuch (Víšek), 50. T. Urban (Vantuch) - 37. Šimánek (Kašpařík, Martynek), 45. Podlešák (Ptáček, J. Novák), 46. Kašpařík (Mikuš, Šimánek), 49. Langhammer (Kranjc), 53. Červený (Mertl), 58. Šimánek (Mertl). Rozhodčí: Šindler, Homola - Bádal, Bláha. Vyloučení: 6:5, navíc Gulaš (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7254. Stav série: 1:1.

Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Holub, Moravec, Štich - Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta - Bulíř, T. Urban, Vantuch - Kica, Vak, Špaček - Bartovič, Bárta, Víšek. Trenéři: Kalous a Pešán.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Langhammer, Kotalík, Gulaš (21. Sailer) - Kuchejda, Mertl, Podlešák - Burian, Červený, Horna. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 3. kolo:

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. F. Lukeš (Ručinský, V. Hübl), 16. Černý (Majdan, Brejčák), 23. Jenáček - 17. Skladaný (Mocek, Dej), 27. Kumstát, 39. Zaťovič (Pech), 47. T. Sýkora. Rozhodčí: Husička, Hodek - Novák, Bryška. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4168.

Litvínov: Volke - Stříteský, Kubát, Černošek, Jareš, Brejčák, Kousalík, Gula, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, F. Lukeš - Trávníček, Jenáček, Ručinský - Majdan, Černý, Gerhát - Kafan, Hujsa, Laš. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.

Karlovy Vary: Mensator - Lučka, Mocek, Gawryletz, Prošek, Gründling, Gulaši, M. Rohan - Dej, T. Sýkora, Skladaný - Kumstát, Pech, Zaťovič - Koblasa, T. Klíma, Kotrla - T. Rohan, Vachovec, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 4:2
(2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Micka (V. Růžička ml., Sklenář), 12. Pospíšil (Dušek), 21. Kadlec, 59. Pospíšil - 23. Tomas (Mozík, Balaštík), 30. Podkonický (Vrbata, Žabka). Rozhodčí: Polák, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Diváci: 3615.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, Šulc, Kolařík, Krejčík - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Mozík, Čutta, Žabka, Beňovič, Drábek, Baldwin, Hay, Rýgl - Mikulík, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Pabiška - Stieler, Bahenský. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.