Jihočeši udolali Litvínov, zářili Květoň s Gulašem

Aleš Vávra Aleš Vávra
19. 1. 2012 20:44
Extraliga: Č. Budějovice - Litvínov 3:2

České Budějovice - Hokejisté českobudějovického Mountfieldu v předehrávce 41. kola extraligy porazili na domácím ledě Litvínov 3:2.

Díky tříbodové výhře se bodově dotáhli na třetí Pardubice a jsou čtvrtí pouze vinou horšího skóre. Branky padaly pouze ve druhé třetině zápasu. Klíčovými muži vítězů byli Lukáš Květoň a Milan Gulaš.

Prvně jmenovaný dal dvě branky, druhý jednou skóroval a přidal dvě asistence.

Pardubičtí porazili Vítkovice a pojistili si 3. místo
Sparta ve šlágru zdolala Plzeň. Jelo se 20 nájezdů

První gól padl až v pětadvacáté minutě, kdy přesilovou hru využil Květoň, jemuž zpoza branky naservíroval puk Gulaš. Budějovický útočník následně prostřelil brankáře Volkeho.

O dvě a půl minuty později už bylo 2:0. A znovu u toho byl Milan Gulaš. Opět přihrával od mantinelu před branku a hostující bek Pojkar si nešťastně srazil kotouč za záda vlastního gólmana.

Začal se hrát hokej nahoru dolů a jeden z brejků využili hosté. Ručinský přihrál Jenáčkovi a ten se trefil pod horní tyčku.

Ve 36. minutě využil další přesilovku Květoň. Gulaš mu znovu připravil velmi dobrou pozici ke skórování. Verva už stihla jen snížit, když za gólmana Kováře zapadla tečovaná střela Stříteského.

Předehrávka 41. kola hokejové extraligy:

HC Mountfield České Budějovice - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. L. Květoň (Gulaš), 27. Gulaš, 36. L. Květoň (Gulaš, Langhammer) - 29. Jenáček (Ručinský, Jareš), 38. Stříteský. Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 3537.

České Budějovice: Jakub Kovář - J. Novák, Vydarený, Ptáček, Kranjc, Němeček, Mikuš - Horna, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Kuchejda, Mertl, Burian - Švihálek, Červený, Marek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Litvínov: Volke - Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Pojkar, Kousalík, Brejčák, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Hanzl - Černý, Hujsa, Ručinský - Frolík, Jenáček, Trávníček - Gerhát, Majdan, Maxa. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.