Jedničkou je Kovář? Postaví se Malkinovi a spol.

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
12. 5. 2012 15:09
Trenér Hadamczik chce stále pokračovat v rotaci obou gólmanů
MS v hokeji 2012: Česko - Dánsko (Jakub Kovář, Madsen)
MS v hokeji 2012: Česko - Dánsko (Jakub Kovář, Madsen) | Foto: Reuters

Stockholm - Čeští hokejisté nastoupí v nedělním utkání na MS proti Rusku s Jakubem Kovářem v brance. V úterý proti Německu by měl chytat Jakub Štěpánek. Rotace v českém brankovišti tak nadále pokračuje.

"Došli jsme k názoru, že budeme gólmany střídat, protože oba mají velmi dobrou výkonnost. Pokud se nic nestane, tak v úterý proti Německu bude chytat Štěpánek a pak se podle výkonnosti rozhodneme, koho dáme do branky ve čtvrtfinále," prohlásil po sobotním tréninku před českými novináři kouč české reprezentace Alois Hadamczik.

I podle nasazování do duelů se ale dá usuzovat, že má českobudějovický mladík silnější pozici než jeho mezinárodně zkušenější kolega Štěpánek. Kovář odchytal na MS už tři duely - proti Dánům, Norům a velmi důležitý proti Lotyšům, nyní jej čekají Rusové.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy