Jágr varuje před bitkařem Verotem: Bojím se, co provede

ČTK ČTK
15. 9. 2011 11:28
Třinec testuje nechvalně známého bitkaře Darcyho Verota
Darcy Verot si vyšlápl na Martina Škoulu
Darcy Verot si vyšlápl na Martina Škoulu | Foto: khl.ru

Praha - Jaromíru Jágrovi se vůbec nelíbí možné působení známého bitkaře Darcyho Verota v české extralize.

Pětatřicetiletý Kanaďan, jehož v současné době testuje mistrovský Třinec, byl hlavní postavou nechvalně proslulého týmu rváčů Viťazu Čechov v Kontinentální lize.

Jágr má s Vernotem osobní neblahou zkušenost nejen ze dvou hromadných bitek v KHL v zápasech Omsku s Čechovem v minulém kalendářním roce, ale i s jeho celkovým herním projevem.

"Když jsem to četl, byl jsem hodně naštvaný. Já vím, čeho je ten hráč schopný. Není to férový hokejista. Je to, s prominutím, sráč. Nevím, jestli tady chceme takové hráče mít. Pochybuju, že v Třinci vědí, co to je za člověka," komentoval Jágr před svým odletem za angažmá ve Philadelphii zprávu o Verotovi, který se s ním v KHL dostal do potyčky.

Čtěte také:
VIDEO Třinec chce bitkaře z Čechova, který napadl Jágra
Perníkáři vedou hokejovou ligu už teď. V péči o chrup

Podle Jágra, který se stal v létě většinovým vlastníkem kladenského klubu, takový typ hráče do extraligy nepatří. "Bojím se toho, aby liga nezačala zase reagovat, až když se něco stane. To jsme celí my, začneme řešit věci, až když se něco stane. Když jsem viděl některé zákroky v Rusku, co udělal mladým, nadějným hráčům, tak se bojím, aby se něco nestalo tady," prohlásil Jágr.

Verot při své premiérové sezoně v Rusku v ročníku 2007/08 nasbíral 508 trestných minut. Celkem jich stihl v soutěži 1235. Místo hry se věnoval provokacím a bitkám. Jágr neumí pochopit, co s ním Třinec zamýšlí na českých kluzištích. "Možná kdyby ten manažer, který ho podepsal, dostal stejnou nakládačku, tak by si to příště rozmyslel," dodal Jágr, který považuje Verotovo chování na ledě i při bitkách z vlastní zkušenosti za zákeřné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy