Jágr se konečně trefil. Omsk však šlágr s Ufou prohrál

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 10. 2010 19:00
Omsk - Ufa 3:4 (Jágr 1+1, Červenka a Škoula 0+1)

Praha - Jaromír Jágr se po šesti zápasech v Kontinentální hokejové lize bez bodu konečně zapsal do statistik, když ve šlágru proti Salavatu Julajev Ufa zaznamenal gól a asistenci.

Ani to však Avangardu Omsk nepomohlo k výhře, Ufa s bývalým hráčem Omsku Jakubem Klepišem a dalším mistrem světa z Vídně Miroslavem Blaťákem vyhrála na ledě svého soupeře 4:3.

Jágr, který naposledy bodoval 19. září právě proti Ufě, po přihrávce svého krajana Martina Škouly poslal v 31. minutě Avangard do vedení 3:2, ani to však Omsku nestačilo k zisku jediného bodu, protože loňský vítěz základní části zápas ve třetí třetině otočil.

Omsku nepomohla ani jedna přihrávka Romana Červenky, který je s šesti góly a stejným počtem asistencí nejproduktivnějším hráčem Omsku.

Zápas v Čerepovci nedohrál útočník Atlantu Mytišči Jan Bulis, kterého ve druhé třetině trefil jeden z domácích hráčů pukem přímo do obličeje. Nejspíš jde o zlomenou čelist. Jeho tým pak Čerepovci podlehl 2:3.

V souboji dvou českých trenérů byl úspěšnější Marek Sýkora, jehož Dinamo Minsk porazilo Spartak Moskva Miloše Říhy 5:1. Dominik Hašek se kvůli menším zdravotním problémům v brance neobjevil.

Omsk - Ufa 3:4 (za domácí Jágr 1+1, Škoula a Červenka oba 0+1),

Chanty Mansijsk - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech

Čerepovec - Atlant Mytišči 3:2 (za hosty Bulis 0+1)

Viťaz Čechov - Petrohrad 3:4 po sam. nájezdech

OHK Dynamo - Spartak Moskva 5:1 (za domácí F. Novák 0+1).