Jágr: Chtěl jsem Hašanovi vrátit kritiku, ale nešlo to

FOTO Přestřelka pro Hlinku. Hašek zase čaroval v bráně
To jsou oni. Hrdinové Zlatého hattricku a vítězové z olympijského Nagana. V sobotu se z nich v Jihlavě stali soupeři na počest Ivana Hlinky.
Ještě předtím ale rozdávali autogramy a fronta fanoušků byla pořádná.
Čekání ale fandům zjevně nevadilo.
Někdo potřeboval doplnit podpisy na staré hokejové kartičky.
Foto: CPA Eduard Erben
ČTK ČTK
31. 8. 2014 6:00
Pro hvězdného útočníka Jaromíra Jágra bylo exhibiční utkání v Jihlavě příjemným setkáním hráčů 'zlaté generace'.

Jihlava - Pro hvězdného útočníka Jaromíra Jágra bylo exhibiční utkání v Jihlavě příjemným setkáním hráčů 'zlaté generace' a dvaačtyřicetiletý hráč New Jersey věří, že se v budoucnu znovu zopakuje.

Jágr jako jediný z účastníků exhibice ještě hraje v NHL a dres českého týmu oblékl i na květnovém mistrovství světa v Minsku. Utkání si ale podle něj všichni včetně něj vychutnali.

"Nesmíme zapomenout, že spousta hráčů už skončila s aktivní činností a ti ostatní jsou těsně před jejím koncem. I tak to byl skvělý zážitek nejen pro fanoušky, ale i pro nás hokejisty. Bylo to po dlouhé době, co jsme se tak sešli na ledě a doufám, že to nebylo naposledy," řekl novinářům Jágr.

Exhibice by se měla zopakovat

Podle něj by byla podobná exhibice důstojná příští rok v květnu při domácím mistrovství světa v Praze.

"Všechno záleží na tom, jak se k tomu postaví svaz. Myslím, že hráči by nebyli proti. Hala pro sedmnáct tisíc lidí by se určitě vyprodala na rozloučení se zlatou generací. Myslím, že se tam dají najít jeden dva dny, kdy je úplný volno a nějak to tam vmísit," myslí si Jágr, přestože by tam sám mohl v případné dlouhé cestě New Jersey v play off chybět.

Páteční i dnešní program, který vyvrcholil exhibicí, si užil. "Už jen to setkání s hráči. Je pravda, že se někteří stýkáme, protože to máme blíž. S jinýma zase tak často ne. Je to oživení. Historky, dobrá nálada včera i dnes, během těch dvou dnů jsme zažili spoustu legrace, to je to nejdůležitější," podotkl Jágr.

"Hašan mě na ledě nikdy nepřekvapí"

Pocta Ivanu Hlinkovi se podle něj povedla. "Ivan Hlinka je člověk, který je spojovaný se zlatou generací. Dělá se to nejen pro nás, abychom se dali nějakým způsobem znovu dohromady, ale hlavně pro fanoušky. Aby si připomněli historii našeho hokeje a to, že odchází jedna generace, která za to opravdu stála, " prohlásil olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru.

Nijak ho nepřekvapilo, že se gólman Dominik Hašek i po tříleté pauze v brance předvedl v kvalitním světle. "Abych řekl pravdu, tak mě Hašan na ledě nikdy nepřekvapí. Chtěl jsem mu to vrátit s tou kritikou, ale nemůžu. Zachytal výborně," smál se Jágr v narážce na to, že se Hašek v médiích ozval proti jeho výrokům na adresu kritiků po mistrovství světa v Minsku.

"Na MS musí ti nejlepší"

Jágr ocenil i další gólmany a především Milana Hniličku, který zůstával dlouho neprůstřelný a nakonec za půlku zápasu v dresu Zlatého hattricku inkasoval jen jednou.

"Všichni chytali výborně, i když to dlouho neměli na sobě. Je pravda, že Hnilda si byl se mnou jednou zatrénovat na nočním tréninku, tam byl děravej, to bylo hrozný. Dneska nevím, co se tam stalo. Chytal famózně," podotkl Jágr.

Po vystoupení v Minsku prohlásil, že už v reprezentaci hrát nebude. Přes vlnu podpory fanoušků, kteří jej chtějí ještě v národním týmu vidět, zatím žádnou změnu postoje nevyhlašuje. Exhibice v Jihlavě to nijak nezměnila.

"Pro mě jsou reprezentace a exhibiční utkání dvě rozdílný věci. Jestli si to lidi užívají, nebo by mě rádi viděli, je jedna věc, ale rozhodující jsou výkony. Hlavně na mistrovství světa. Tam by měli jezdit hráči, kteří na to výkonnostně mají nejvíc a ne kvůli tomu, že mají dobrý jméno," dodal Jágr.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Česká pošta zruší 669 pracovních míst, chce ušetřit půl miliardy ročně

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy