Hlavně se z toho nepos... a další vtipné hlášky Ivana Hlinky

Hlavně se z toho nepos... a další vtipné hlášky Ivana Hlinky
Hlavně se z toho nepos...., říkával dost často Ivan Hlinka. Dnes je to deset let, co nás legendární trenér tragicky opustil. Ivan Hlinka byl uznávaný kouč i velký kamarád. Připomeňte si s námi i jeho další legendární hlášky a proslovy.
Ivan Hlinka o své největší lásce:
"Sport je dobrý, když je dramatický a když se nikdo nefláká."
Ivan Hlinka v rozhovoru pro Magazín MF Dnes o tom, co se naučil v Americe:
"V Americe říká patnáct mužstev, že jdou vyhrát Stanley Cup. Ale polovina jich lže."
O nájdezdech s Kanadou v semifinále Nagana:
"Měli jsme jen trochu problém s tím, že jestli Jarda Jágr pojede pátej nebo pojede pátej Vláďa Růžička, ale nakonec převážil takový řekl bych respekt, protože když Vláďa Růžička řek, že chce ject pátej, tak Džegr řek, že pojede čtvrtej. Jinak trochu překvapenej, když jsme ho demokraticky zvolili, byl Patýs, že na to pude, protože už v tom závěru nehrál, ale věřil jsem, že technikou něco dá."
Foto: CPA Eduard Erben
Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 8. 2014 8:00
"Hlavně se z toho nepos...," říkával často Ivan Hlinka. Dnes je to přesně deset let od tragické nehody, při niž legendární trenér přišel o život. Připomeňte si s námi i jeho další slavné výroky.

Praha - Dnes je to přesně deset let od smrti největšího českého trenéra. Připomeňte si Ivana Hlinku tak, jak ho všichni znali: Člověka a kamaráda, se kterým je legrace.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy