Jágr: Budeme hrát podle hesla Kupředu, zpátky ni krok

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 9. 2012 13:00
Velkou lavinu diváckého zájmu spustil středeční zápas hokejistů Kladna se Slavií v pražské O2 areně. Bude to totiž první zápas Jaromíra Jágra a dalších posil z NHL v dresu kladenských Rytířů.
Podle Jaromíra Jágra nebude k úspěchu Kladna stačit jen hra čtyř hráčů z NHL, snažit se musí všichni
Podle Jaromíra Jágra nebude k úspěchu Kladna stačit jen hra čtyř hráčů z NHL, snažit se musí všichni | Foto: Ludvík Hradilek

Kladno - Velkou lavinu diváckého zájmu spustil středeční zápas hokejistů Kladna se Slavií v pražské O2 areně. Bude to totiž první zápas Jaromíra Jágra a dalších posil z NHL v dresu kladenských Rytířů.

Už nyní je vysoce pravděpodobné, že zápas se Slavií, která hraje v O2 areně domácí zápasy, ale nyní bude v roli hostů, bude vyprodaný. Více než 24 hodin před startem zápasu je v prodeji už jen 700 vstupenek.

"Možná to nebude takovej zázrak, jakej lidi očekávají, nebudeme tolik rozehraní, ale doufám, že to zítra ubojujeme a konečně vyhrajeme," řekl Jágr na úterní tiskové konferenci Rytířů.

V útoku s Plekancem a Tlustým

Téměř celou pětku vytvoří s dalšími hokejisty z NHL, kteří kvůli ohlášené výluce v zámořské soutěži nastoupí ve středu poprvé v kladenském dresu.

V jednom útoku nastoupí s Tomášem Plekancem a Jiří Tlustým, záda jim pak budou krýt Marek Židlický a Marek Černošek, který jako jediný v NHL nepůsobí.

"V současný formě jsem závislej na nich (Plekanec, Tlustý), doufám, že jsou kluci ve formě. Problém je v tom, že nejsme rozehraní oproti ostatním, trénink vám nedá tolik jako zápas," popsal čtyřicetiletý útočník situaci před středečním zápasem.

Budeme hrát podle komunistického hesla

"Naše lajna bude hrát podle komunistického hesla Dopředu, zpátky ni krok," dodal Jágr s úsměvem na rtech.

"S Jardou se nám dařilo na mistrovství světa a myslím, že nám to bude fungovat. Už tu s klukama trénuju dva měsíce a bylo pro mě trápení, že jsem se na ně musel jen dívat a nemohl s nimi hrát," doplnil jej centr Montrealu Plekanec.

"Jsme domluvení s Tomášem, že bránit bude nejvíc on, ale já mu budu hodně pomáhat. Je to pro mě obrovskej zážitek si s klukama zahrát, stejně jako byl pro mě velkej zážitek, když jsem začínal vedle Pavla Patery a hodně se od něj naučil," popsal jednotlivé role hráčů v prvním útoku útočník Caroliny Jiří Tlustý.

Poprvé a hned proti Červenkovi

Jágra nejvíce těší, že se hned v prvním zápase střetne se svým někdejším spoluhráčem z Omsku Romanem Červenkou.

"Musíme si dát na Romana pozor, je to vynikající hráč, střelec, v O2 areně se mu vždycky dařilo, překonal všechny možný rekordy. Červus, Sobotka, Růža za střídačkou, navíc naši bývalý hráči Kopřiva a Kalla, bude to hodně pikatní," těší Jágra. 

Úroveň extraligy a hráčů v ní však nechce podceňovat.

"Rozdíl mezi hráčem z NHL a v extralize není žádnej, my si to plně uvědomujeme, nikoho nepodceníme, jdeme do toho s velkou pokorou," přiznal Jágr už s vážnou tváří.

"Bude to velice těžký, nikdo nemůže čekat, že budeme vést v každém zápase dopředu dva tři nula. Budeme to naopak mít těžší v tom, že se na nás každý bude chtít vytáhnout," dodal.

Trenér se těší na spolupráci s hvězdami

Podobný názor má i trenér Rytířů Zdeněk Vojta, který se však na spolupráci se všemi čtyřmi reprezentanty těší.

"Jsem rád, že pracuju s takovými hráči, na tom ledě to jde vidět, ale na ledě nás bude dvacet a musíme se soustředit na celý tým, tihle čtyři kluci nám to sami nevyhrajou.

"Jsme strašně rádi, že tu kluci jsou a my ostatní uděláme všechno pro to, abysme jim vyšli vstříc. Klukům přeji, aby hráli v NHL co nejdřív, ale když už jsem si kvůli nim prodloužil kariéru o další rok, doufám, že tu vydrží co nejdéle," doplnil jej kapitán týmu Pavel Patera.

"Hlavně ale nesmíme jen čekat, co udělá Jarda a koukat na něj, to by byla největší hloupost. Musíme hrát tak, jako kdyby tu nebyli," dodal.

Jágr: Poslední dny byly hektické

Přiznal také, že v poslední době se víc než na samotný hokej soustředil na to, aby klub podepsal co nejvíce svých odchovanců se smlouvou v NHL.

"Poslední dva tři týdny byly hrozně hektický. Jak pro mě, tak pro všechny pracovníky v klubu, kteří skoro vůbec nespali. Pojistit všechny čtyři hráče byl velký problém, jsem rád, že se to nakonec povedlo," přiznal útočník, který v létě podepsal roční smlouvu v Dallasu.

"Rád bych tady měl všechny hráče, kteří začínali na Kladně, a mrzí mě, že tu všichni nejsou, ale nebylo to v našich silách," dodal s tím, že před sezonou oslovil osm hráčů s kladenskými kořeny.

Kaberle má vysokou pojistku

Nejvíc jej mrzí, že se mu nepovedl dotáhnout do konce příchod Tomáše Kaberleho.

"U Tomáše je problém v jeho obrovský pojistce, proto to nevyšlo. Tomáš byl první hráč, kterého jsme oslovili, bohužel jsme se nedohodli na tom, jakým způsobem tu velkou pojistku zaplatíme," přiznal hráč a majitel týmu v jedné osobě.

O víc hráčů už podle něj Kladno při výluce v NHL usilovat nebude.

"Doba smlouvy každého hráče je dva měsíce, což je dáno smlouvou v jeho pojistce. Je možný, že bude i potom výluka pokračovat a že někdo přijde nebo naopak odejde pryč," objasnil situaci kolem dalších jmen.

Nikdo nepočítal s tím, že bude vyprodáno

Těší jej naopak, že mu vyšla sázka přesunout zápas se Slavií do O2 arény. Zájem o vstupenky na středeční zápas byl velký a podle všeho bude vyprodáno.

"Nikdo nepočítal, že bude vyprodáno, byl to risk. Nikdo jiný to před náma nezkusil. Jsem strašně rád, že se nám to povedlo," uvedl.

I proto je rád, že Kladno v O2 areně odehraje minimálně čtyři další zápasy.

"Čekali jsme, jak se všechno odvine od toho prvního zápasu. Vyšlo to, takže doufáme, že bude hodně lidí i na příští zápasy. Už příští středu budeme hrát s Pardubicemi, budou mít Aleše Hemského a Davida Krejčího. Takže doufám, že lidi zase přijdou," věří kladenský majitel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy