24. 10. 2011 20:14
Dohrávka 15. kola: Vítkovice - Plzeň 0:3
Martin Straka.
Martin Straka. | Foto: Jakub Šafránek

Vítkovice - Hokejisté Plzně vyhráli v dohrávce 15. kola extraligy na ledě Vítkovic 3:0 a poskočili na třetí místo tabulky.

Dvě branky vstřelil Dvořák, jednu přidal Martin Straka. Bezchybným výkonem v brance se blýskl gólman plzeňských indiánů Adam Svoboda a udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Vicemistr extraligy začal na domácím ledě nezvykle zakřiknutě, k údivu domácích fans se žádný úvodní tlak nekonal. V 11. minutě navíc Vítkovice prohrávaly. Američan Johnson přihrál Dvořákovi, který se štěstím prostřelil Málka.

Reprezentační bek Nakládal odchází z Pardubic do Ufy
Fanoušci Havířova řádili na hokeji. Hodinu se nehrálo
Třinec rozhodl o výhře v Brně šest sekund před koncem

Vyrovnat mohl obránce Malík, ale trefil pouze horní tyčku.

Dvořák se podruhé trefil ve 23. minutě, opět po přesné přihrávce agilního Johnsona. A bylo po zápase. Na Vítkovice totiž padla výstavní psychická deka, kterou domácí ne a ne setřást.

Ještě do větší deprese dostal svůj tým i fanoušky obránce Ovčačík, který hrubou chybou nabídl třetí gól Martinu Strakovi. Na bombu plzeňského kapitána neměl Málek nárok.

Tlak domácích nakonec přišel, ale to už bylo příliš pozdě. Několik nadějných příležitostí totiž domácím s přehledem překazil brankář Svoboda.

Vítkovice tak nadále zůstávají na devátém místě a už šest zápasů v řadě nevyhrály za tři body.

Dohrávka 15. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. M. Dvořák (Johnson, Pitule), 23. M. Dvořák (Johnson, Pitule), 32. Martin Straka (Kratěna). Rozhodčí: D. Konc, Kubuš (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4459.

Vítkovice: Málek - Sloboda, Rehák, Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka - J. Sýkora, Húževka, Štefanka - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, Pabiška, Walker - Szturc, Strapáč, T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Kinrade, Dresler, Marušák - Horna, Martin Straka, Kratěna - Duda, Jan Kovář, Lev - M. Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.