Rekordní sbírka, soud s viníkem i kontroverze. Kanadu stále drásá hokejová tragédie

Sport Sport
22. 1. 2019 16:53
V dubnu 2018 otřásla Kanadou a nejen hokejovým světem tragická nehoda juniorského klubu Humboldt Broncos. Při dopravní nehodě týmového autobusu a nákladního vozu zemřelo 16 lidí. Projděte si, co dnes dělají přeživší, nebo jak pokračuje soud s viníkem smutné události.
Jaskirat Singh Sidhu
Jaskirat Singh Sidhu | Foto: ČTK

Viník

Společně s vlnou solidarity probíhalo vyšetřování, kdo za tragickou nehodu může. Kanadská policie zatkla a obvinila řidiče nákladního vozu Jaskirata Singha Sidhua. Ten byl za vymezených podmínek propuštěn na kauci, později přiznal vinu a momentálně čeká na rozsudek.

Sidhu, jenž při tragédii neutrpěl zranění, měl svému obhájci říct, že smutnou situaci nechce dělat ještě horší tím, že bude spor protahovat.

Obviněn byl rovněž Sukhmander Singh. Vlastník firmy, která Sidhua zaměstnala, se měl podle albertské vlády provinit nedodržením příslušných bezpečnostních předpisů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy