Rekordní sbírka, soud s viníkem i kontroverze. Kanadu stále drásá hokejová tragédie

Sport Sport
22. 1. 2019 16:53
V dubnu 2018 otřásla Kanadou a nejen hokejovým světem tragická nehoda juniorského klubu Humboldt Broncos. Při dopravní nehodě týmového autobusu a nákladního vozu zemřelo 16 lidí. Projděte si, co dnes dělají přeživší, nebo jak pokračuje soud s viníkem smutné události.
Humboldt Broncos
Humboldt Broncos | Foto: ČTK

Sbírka

Na pomoc obětem tragédie a jejich rodinám se pořádala řada sbírek. Největší z nich proběhla skrze platformu GoFundMe. Během prvních 24 hodin přibyl na účet asi milion kanadských dolarů. Částka postupně vystoupala až na víc jak 15 milionů (přes 250 milionů korun) v půlce dubna.

Pokud jde o Kanadu, taková suma nemá v historii crowdfundingového projektu GoFundMe obdoby.

Po diskuzích, jak peníze rozdělit, dospěl saskatchewanský soudce k tomu, že každá z 16 rodin, které ztratily svého blízkého, dostane 525 tisíc dolarů. Hráči, kteří vyvázli se zraněními, inkasovali každý 475 tisíc.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy