Hudler se trefil po měsíci a přispěl k výhře. Červenka seděl

16. 3. 2013 7:45
New Jersey prohrálo ve Philadelphii 1:2 po samostatných nájezdech. U jediné branky Devils si přihrávku připsal Marek Židlický.
Jiří Hudler sdílí radost se svými spoluhráči.
Jiří Hudler sdílí radost se svými spoluhráči. | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Jiří Hudler se v pátečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vítězství Calgary 6:3 nad Nashvillem. Devětadvacetiletý útočník, který více než měsíc neskóroval a zároveň v předchozích čtyřech zápasech nebodoval, zajistil týmu svou produktivitou zvýšení náskoku z 1:0 na 3:0 a stal se třetí hvězdou utkání. Roman Červenka se podruhé za sebou nevlezl do základní sestavy Flames.

Hudler byl nejdříve součástí rychlé útočné kombinace Flames a po jeho přihrávce střílel Blake Comeau do prázdné druhý gól zápasu. Český útočník pak na začátku prostřední třetiny přidal třetí branku, když si v přesilové hře sjel do předbrankového prostoru a pas Mikea Cammalleriho šikovně tečoval za záda Chrise Masona. Hlavním strůjcem výhry domácích byl ale Curtis Glencross, který zaznamenal hattrick.

Eliáš při nájezdech Bryzgalova nepřekonal

Český útočník Patrik Eliáš v předchozích dvou rozstřelech proměnil svůj nájezd a pomohl tím týmu k výhře. Třebíčský rodák ale v pátek nepřekonal ve třetí sérii Ilju Bryzgalova střelou na vyrážečku a s New Jersey prohrál ve Philadelphii 1:2 po samostatných nájezdech. U jediné branky Devils si přihrávku připsal Marek Židlický.

Hokejisté Edmontonu i s přispěním jedné asistence Aleše Hemského vedli po dvou třetinách nad Detroitem 2:0, nakonec ale soupeři podlehli 2:3 v prodloužení. Obrat dokonal v čase 63:39 ruský útočník Pavel Dacjuk.

Výsledky NHL:

Philadelphia - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 16. Talbot, rozhodující sam. nájezd Giroux - 27. Clarkson (Židlický). Střely na branku: 22:28. Diváci: 19.971.

Calgary - Nashville 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Branky: 42., 46. a 60. Glencross, 7. Giordano, 8. Comeau (Hudler), 24. Hudler - 26. G. Bourque, 44. Fisher, 58. Legwand. Střely na branku: 22:20. Diváci: 19.289.

Edmonton - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 4. Hall (Hemský), 37. Gagner - 45. Filppula, 55. Kronwall, 64. Dacjuk. Střely na branku: 32:28. Diváci: 16.839.

6. Los Angeles 26 14 2 10 76:69 30
7. Minnesota 26 14 2 10 64:64 30
8. San Jose 26 12 6 8 62:64 30
9. Phoenix 27 13 3 11 77:77 29
10. Nashville 28 11 6 11 65:74 28
11. Dallas 26 12 3 11 68:73 27
12. Calgary 26 11 4 11 75:87 26
13. Edmonton 27 10 6 11 66:79 26
14. Columbus 28 10 6 12 63:76 26
15. Colorado 26 10 4 12 65:78 24