VIDEO Eliáš vítězným nájezdem pokořil Pavelce

10. 3. 2013 20:09
Michal Neuvirth vystřídal v brance Washingtonu Bradena Holtbyho, který pustil tři góly z 19 střel.
Patrik Eliáš překonal krajana Ondřeje Pavelce a zajistil New Jersey vítězství | Video: youtube.com

Washington - Patrik Eliáš se stal hrdinou penaltového rozstřelu, který rozhodoval v zápase New Jersey s Winnipegem.

Zkraje první třetiny sice inkasoval Ondřej Pavelec hned dvakrát, Devils však dvoubrankové vedení ztratili a rozhodnout musely nájezdy. V nich jako jediný z exekutorů uspěl díky bekhendovému blafáku právě Eliáš.

"Najel jsem si z levé strany, přebruslil doprava a pokusil jsem se tím vytvořit prostor. Snažil jsem se rozpohybovat brankáře a pak něco udělat," uvedl Eliáš.

Vítězství slavil jiný český brankář. Tomáš Vokoun pomohl 23 zásahy k vysoké výhře Pittsburghu nad New Yorkem Islanders 6:1. Hattrickem se blýskl Chris Kunitz, pět asistencí si připsal lídr kanadského bodování Sidney Crosby.

Neuvirth střídal

Po více než měsíci se postavil do branky Washingtonu Capitals Michal Neuvirth, a i když pustil jen jeden gól, další porážce svého týmu nezabránil.

Do branky se totiž dostal až v polovině zápasu za stavu 1:3, kdy vystřídal jedničku Bradena Holtbyho, který inkasoval tři branky z 19 střel.

Rangers na Neuvirtha vystřelili za zbývajících devětadvacet minut zápasu pouze jedenáctkrát a trefili se až minutu před koncem, kdy hráli Capitals vabank.

Kindl dal gól, Hemský nahrál

K bodovému zisku pomohl Detroitu obránce Jakub Kindl, jenž proti Columbusu vyrovnával na 1:1. Vítězství 3:2 po nájezdech však nakonec slavil soupeř.

Teprve druhou porážku v normální hrací době, především díky katastrofální první třetině, utrpělo Chicago. Vedoucí celek NHL prohrával s Edmontonem 0:4 a přes velkou stíhací jízdu nedokázal utkání zachránit, prohrál 5:6. Jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Aleš Hemský.

Dvě přihrávky si připsal Tomáš Plekanec, jehož Montreal zvítězil na ledě Floridy 5:2.

Výsledky NHL:

Washington - NY Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Oleksy - 12. Stepan, 31. B. Boyle, 32. Callahan, 59. B. Richards. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 28:26 minuty, inkasoval jeden gól z 11 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.506.

Detroit - Columbus 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. Kindl, 41. Franzén - 24. Brassard, 25. Umberger, rozh. nájezd Calvert. Střely na branku: 23:21. Diváci: 20.066.

Florida - Montreal 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 48. Kopecký, 54. Matthias - 9. a 56. Ryder (na první Plekanec), 2. Desharnais, 36. B. Gionta (Plekanec), 38. Bouillon. Střely na branku: 16:38. Diváci: 19.189.

New Jersey - Winnipeg 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. R. Carter, 11. S. Gionta, rozh. nájezd Eliáš - 17. M. Stuart, 38. E. Kane. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Střely na branku: 27:25. Diváci: 17.625.

Pittsburgh - NY Islanders 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky: 14., 17. a 34. Kunitz, 8. a 47. Dupuis, 34. J. Neal - 29. Boyes. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celé utkání, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.634.

Chicago - Edmonton 5:6 (0:4, 4:2, 1:0)
Branky: 26. a 48. P. Kane, 28. Hossa, 36. Brookbank, 38. Seabrook - 3. a 13. Gagner, 3. M. Brown, 10. Ryan Whitney (Hemský), 31. Horcoff, 36. Hall. Střely na branku: 37:25. Diváci: 22.020.

Philadelphia - Buffalo 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 5. Gagne, 9. Talbot, 21. Giroux - 12. Flynn, 45. Hecht. Střely na branku: 28:20. Diváci: 19.687.

Minnesota - Vancouver 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. a 47. Parise, 19. Zucker, 25. Spurgeon - 28. Higgins, 42. H. Sedin. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.846.

Colorado - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. a 65. Duchene (na druhou Hejda), 27. O'Reilly - 40. Marleau, 57. Couture. Střely na branku: 42:38. Diváci: 16.040.

Anaheim - St. Louis 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 46. a 60. Perry, 29. Cogliano, 44. Ryan - 7. Reaves, 42. Berglund. Střely na branku: 22:31. Diváci: 17.174.

před 3 minutami

V Brazílii obžalovali ze zabití 16 lidí kvůli důlnímu neštěstí z loňského ledna

Prokuratura brazilského státu Minas Gerais vznesla obžaloby proti 16 lidem, těžební společnosti Vale a německé firmě TÜV Süd v souvislosti s důlním neštěstím, které se stalo loni v lednu. Protržení odpadní nádrže v dole u města Brumadinho si zřejmě vyžádalo kolem 270 lidských životů.

Aktualizováno před 37 minutami

Čeljabinsk v KHL prohrál v Novosibirsku, české góly mu nestačily

Góly českých útočníků Tomáše Hyky a Lukáše Sedláka neodvrátily v KHL porážku hokejistů Čeljabinsku. Traktor prohrál na ledě Novosibirsku 2:5, Hyka si vedle gólu připsal také asistenci u Sedlákovy branky.

Účastník nedělního Utkání hvězd Sedlák dal už 18 gólů a patří k nejlepším ligovým střelcům. Hyka se v ročníku trefil počtrnácté. Hosté díky českým hráčům smazali v druhé třetině dvoubrankové manko, ale Sibir si šesté vítězství v řadě vzít nenechal.

Brankář Kunlunu Šimon Hrubec zastavil 43 střel a pomohl čínskému celku k domácí výhře 4:2 nad Chabarovskem. Jako první ho překonal Hynek Zohorna, podruhé český gólman kapituloval až v závěrečné minutě při hře tří proti šesti. Na vítěznou branku Kunlunu přihrál obránce Andrej Šustr.

Ani moskevskému Spartaku branka českého hokejisty k úspěchu nepomohla, v Minsku hosté podlehli 3:4. Robin Hanzl poslal Spartak 18 sekund po zahájení druhé třetiny do vedení 2:1, další tři góly ale dali domácí hráči, kteří dokázali skórovat i v oslabení.

KHL:

Kunlun Red Star - Chabarovsk 4:2 (Šustr 0+1 - H. Zohorna 1+0), Novosibirsk - Čeljabinsk 5:2 (za hosty Hyka 1+1, Sedlák 1+0),

Ufa - Vladivostok 2:0, Nižněkamsk - Jekatěrinburg 1:2 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Jaroslavl 3:1, CSKA Moskva - Petrohrad 3:2, Dynamo Moskva - Kazaň 0:2, Jokerit Helsinky - Barys Nur-Sultan 1:5, Viťaz Podolsk - Omsk 1:2 po sam. nájezdech, Dinamo Riga - HK Soči 1:2 v prodl.

Házenkáři Norska mají na ME na dosah postup do semifinále

Házenkáři Norska vyhráli na mistrovství Evropy i šestý zápas. Vicemistři světa, kteří dosud na turnaji ani jednou nezaváhali, porazili ve čtvrtfinálové skupině v Malmö Island 31:28 a o účast v semifinále mohou přijít už jen teoreticky. Druhou postupovou pozici drží Slovinsko, které přehrálo Portugalsko 29:24.

Norsko může získat jistotu místa v semifinále už dnes, pokud Maďarsko ve zbývajícím večerním duelu neporazí Švédsko. Domácí tým je zatím ve čtvrtfinálové skupině bez bodu.

Norští svěřenci trenéra Christiana Bergeho, které čeká na závěr čtvrtfinálové skupiny ve středu duel se Slovinskem, vyhráli nad Islandem první poločas o sedm branek. Soupeř dokázal po přestávce rozdíl ve skóre jen snížit. Nejlepším střelcem zápasu byl opět Sander Sagosen, který dal devět gólů.