VIDEO Eliáš vítězným nájezdem pokořil Pavelce

10. 3. 2013 20:09
Michal Neuvirth vystřídal v brance Washingtonu Bradena Holtbyho, který pustil tři góly z 19 střel.
Patrik Eliáš překonal krajana Ondřeje Pavelce a zajistil New Jersey vítězství | Video: youtube.com

Washington - Patrik Eliáš se stal hrdinou penaltového rozstřelu, který rozhodoval v zápase New Jersey s Winnipegem.

Zkraje první třetiny sice inkasoval Ondřej Pavelec hned dvakrát, Devils však dvoubrankové vedení ztratili a rozhodnout musely nájezdy. V nich jako jediný z exekutorů uspěl díky bekhendovému blafáku právě Eliáš.

"Najel jsem si z levé strany, přebruslil doprava a pokusil jsem se tím vytvořit prostor. Snažil jsem se rozpohybovat brankáře a pak něco udělat," uvedl Eliáš.

Vítězství slavil jiný český brankář. Tomáš Vokoun pomohl 23 zásahy k vysoké výhře Pittsburghu nad New Yorkem Islanders 6:1. Hattrickem se blýskl Chris Kunitz, pět asistencí si připsal lídr kanadského bodování Sidney Crosby.

Neuvirth střídal

Po více než měsíci se postavil do branky Washingtonu Capitals Michal Neuvirth, a i když pustil jen jeden gól, další porážce svého týmu nezabránil.

Do branky se totiž dostal až v polovině zápasu za stavu 1:3, kdy vystřídal jedničku Bradena Holtbyho, který inkasoval tři branky z 19 střel.

Rangers na Neuvirtha vystřelili za zbývajících devětadvacet minut zápasu pouze jedenáctkrát a trefili se až minutu před koncem, kdy hráli Capitals vabank.

Kindl dal gól, Hemský nahrál

K bodovému zisku pomohl Detroitu obránce Jakub Kindl, jenž proti Columbusu vyrovnával na 1:1. Vítězství 3:2 po nájezdech však nakonec slavil soupeř.

Teprve druhou porážku v normální hrací době, především díky katastrofální první třetině, utrpělo Chicago. Vedoucí celek NHL prohrával s Edmontonem 0:4 a přes velkou stíhací jízdu nedokázal utkání zachránit, prohrál 5:6. Jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Aleš Hemský.

Dvě přihrávky si připsal Tomáš Plekanec, jehož Montreal zvítězil na ledě Floridy 5:2.

Výsledky NHL:

Washington - NY Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Oleksy - 12. Stepan, 31. B. Boyle, 32. Callahan, 59. B. Richards. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 28:26 minuty, inkasoval jeden gól z 11 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.506.

Detroit - Columbus 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. Kindl, 41. Franzén - 24. Brassard, 25. Umberger, rozh. nájezd Calvert. Střely na branku: 23:21. Diváci: 20.066.

Florida - Montreal 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 48. Kopecký, 54. Matthias - 9. a 56. Ryder (na první Plekanec), 2. Desharnais, 36. B. Gionta (Plekanec), 38. Bouillon. Střely na branku: 16:38. Diváci: 19.189.

New Jersey - Winnipeg 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. R. Carter, 11. S. Gionta, rozh. nájezd Eliáš - 17. M. Stuart, 38. E. Kane. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Střely na branku: 27:25. Diváci: 17.625.

Pittsburgh - NY Islanders 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky: 14., 17. a 34. Kunitz, 8. a 47. Dupuis, 34. J. Neal - 29. Boyes. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celé utkání, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.634.

Chicago - Edmonton 5:6 (0:4, 4:2, 1:0)
Branky: 26. a 48. P. Kane, 28. Hossa, 36. Brookbank, 38. Seabrook - 3. a 13. Gagner, 3. M. Brown, 10. Ryan Whitney (Hemský), 31. Horcoff, 36. Hall. Střely na branku: 37:25. Diváci: 22.020.

Philadelphia - Buffalo 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 5. Gagne, 9. Talbot, 21. Giroux - 12. Flynn, 45. Hecht. Střely na branku: 28:20. Diváci: 19.687.

Minnesota - Vancouver 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. a 47. Parise, 19. Zucker, 25. Spurgeon - 28. Higgins, 42. H. Sedin. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.846.

Colorado - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. a 65. Duchene (na druhou Hejda), 27. O'Reilly - 40. Marleau, 57. Couture. Střely na branku: 42:38. Diváci: 16.040.

Anaheim - St. Louis 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 46. a 60. Perry, 29. Cogliano, 44. Ryan - 7. Reaves, 42. Berglund. Střely na branku: 22:31. Diváci: 17.174.