Hrdina Michálek: Chci vyhrát ještě další dva zápasy

Sport Sport
18. 5. 2012 0:15
Střelec rozhodující branky semifinále se Švédskem
Česko - Švédsko (Michálek, Kronwall, Fasth)
Česko - Švédsko (Michálek, Kronwall, Fasth) | Foto: Reuters

Stockholm - Jeden z nejdůležitějších gólů v kariéře Milana Michálka posunul české hokejisty do semifinále mistrovství světa. Elitní střelec Ottawy, který dramatický čtvrtfinálový duel se Švédskem rozhodl 29 sekund před koncem, ale velké oslavy neplánuje.

Na turnaji čekají národní tým ještě dva zápasy a Michálek věří, že se bude radovat i v neděli večer po posledním duelu. "Je to pěkné, že jsem si to nechal na dnešní zápas, ale jedeme dál. Čekají nás ještě dva důležité zápasy a doufám, že je vyhrajeme," řekl Michálek České televizi.

Rodák z Jindřichova Hradce se v předešlých duelech střelecky trápil a měl na kontě jen jeden gól. "Teď jsme na koni. Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů a odehráli jsme super zápas," podotkl.

Dal jsem gól z ničeho, uznal Michálek

Michálek duel rozhodl poté, co obehrál o puk Niklase Perssona v rohu u mantinelu. "Někdy to tak je, že seberete puk a dáte gól z ničeho," usmíval se. Brankáře Viktora Fastha překonal střelou pod horní tyč. "Věděl jsem, že půjde dolů, proto jsem to tak střílel. A jsem rád, že to vyšlo," řekl.

Českému týmu se podařilo Švédsko zaskočit aktivní hrou a po většinu utkání dominoval. "Určitě je to překvapilo. Mysleli si, že budeme stát vzadu a my jsme je napadali. První třetinu nevěděli, co dělat a my jsme měli šance. Hodně brejků. Je jen škoda, že jsme nedali gól na 4:1, ale i takhle je to super," uvedl Michálek.

Švédům k úspěchu nepomohly ani branky na konci druhé a začátku třetí třetiny, kdy se jim podařilo smazat dvougólové manko. "Hlavně gól do šatny nás mrzel, protože jsme chtěli jít do přestávky za stavu 3:1. Nakonec se ale ukázala síla týmu," podotkl Michálek, který ocenil i výkon brankáře Jakuba Kováře.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy