Hokejový pohár získaly po nájezdech Pardubice

rou
5. 9. 2007 7:55
Východočeši zdolali Karlovy Vary, rozhodl Pivko
Hokejisté Pardubic se radují z prvního finálového vítězství proti Spartě.
Hokejisté Pardubic se radují z prvního finálového vítězství proti Spartě. | Foto: Ludvík Hradilek

Chrudim - Hokejisté Pardubic se mohou radovat ze zisku obnoveného letního hokejového poháru. Ve finále Tipsport Cupu porazili Karlovy Vary po samostatných nájezdech a potěšit je může i prémie 800 000 pro vítěze.

Kvůli rekonstrukci pardubické ČEZ Arény se finálový duel odehrál v Chrudimi, kam si našlo cestu 1 500 diváků. Východočeské fanoušky potěšil v první třetině Rolinek, který poslal Moeller do vedení 1:0, ale pak se radovali Karlovarští.

Ve druhé třetině vyrovnal po asistenci Melenovského Kristek, obrat dokonal ve 46. minutě Bílek.

Pardubice berou pohár vážně, odnesou to Karlovy Vary? - čtěte ZDE

Ale dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby rozjásal fanoušky Pardubic Miroslav Hlinka, který se obtočil kolem branky a gólem mezi betony karlovarského Mensatora vybojoval prodloužení.

V tom už se skóre neměnilo a o držiteli staronového Tipsport Cupu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ve druhé sérii zajistil vítězství Východočechů Libor Pivko, Alexandra Hyláka v brance Moelleru nepřekonali Kristek, Grof ani Bílek.

Výsledek:
HC Moeller Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12:35 Rolinek (Hlinka), 57:25 Hlinka (Ondřej), rozhodující samostatný nájezd Pivko - 25:50 Kristek (Melenovský), 45:59 Bílek (Procházka, Pech). Rozhodčí: Minář. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 1528.