Piráti míří ke dnu. Hokejovému Chomutovu hrozí bankrot

ČTK ČTK
25. 4. 2020 11:28
Hokejový klub Piráti Chomutov je v insolvenci a hrozí mu bankrot. Prvoligový tým, který provázejí finanční potíže už delší dobu, podle deníku Sport nesplatil závazky z minulosti a současným hráčům dluží výplaty za leden a únor.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Filipec

Chomutov loni sestoupil z extraligy a po dlouholetých majitelích rodině Veverkových klub převzala skupina sedmi podnikatelů.

Týmu se v druhé nejvyšší soutěži dařilo, v dlouhodobé části obsadil čtvrté místo a měl jisté čtvrtfinále play off. To však bylo po vypuknutí pandemie koronaviru zrušeno a kvůli ekonomickým problémům klub před měsícem propustil všechny hráče starší 22 let.

Vyřešit kritickou finanční situaci však tento krok Chomutovu nepomohl. "Piráti Chomutov jako akciová společnost jsou v insolvenci, konkurzu. Některé věci, které jsme z minulosti obdrželi, neplatily. Chtěli jsme mít dopředu zajištěné finance, což se ale nepovedlo. Zatím pořád chceme hledat cestu, aby se mohlo pokračovat. Nechceme to vzdát, ale teď bohužel nemůžeme říct, jestli se nám to povede, nebo ne," řekl Sportu ředitel klubu a člen spolku majitelů Adam Zwettler.

Přiznal, že na klub dopadají dluhy z minulosti. "Dobíhají nás dluhy a hlavně příjmy, které měly být údajně předjednané, tak neplatily, což byla zásadní část. Probíhají jednání s městem i partnery, ale výsledek není hotový, takže nemáme v tomhle směru co zveřejnit."

Klub stále vlastní licenci na první ligu a jednou z možností záchrany klubu může být i její prodej. "Licence je pořád zapsaná na klubové číslo. Aby ale mohla dál fungovat, je potřeba vyplatit závazky všem klubovým subjektům, což se zatím nestalo. Máme plán, že pokud ty peníze seženeme, budeme řešit platové kalendáře, aby se nastavily jiným způsobem, než doteď fungovaly. Nejde jen o dluhy hráčům za uplynulou sezonu, ale také o peníze za minulé sezony pro bývalé hráče. Minulost nás v tomhle hodně tíží," řekl Zwettler.

Ředitel klubu zároveň přiznal, že pokud by klub léto zvládl, v příští sezoně by hrál jen o udržení. "I kdyby se pokračovalo, chtěli bychom klub postavit na mladých hráčích. Ambice by nebyly vysoké, chtěli bychom to hlavně ustát a úplně nepadnout," řekl Zwettler.

 

Právě se děje

před 19 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy