Hokejová Sparta smetla v European Trophy Mannheim

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
25. 8. 2010 20:16
Sparta - Mannheim 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Praha - Drtivým vítězstvím 6:1 nad Adlerem Mannheim zakončila sérii domácích přípravných zápasů v rámci European Trophy hokejová Sparta.

Ta si po dvou nepříliš povedených zápasech se švédskými soupeři, jimž v Tesla aréně nedokázala vstřelit jediný gól, opět připsala výhru za tři body.

V tabulce divize Capital se dostala na prozatímní první místo, i když někteří její soupeři mají odehráno o zápas méně. Holešovičtí se každopádně přiblížili turnajovému vyvrcholení, které proběhne v Salcburku a kam postoupí první čtyři týmy z divize.

Sparta podruhé za sebou v European Trophy prohrála
Sparta nedala Djurgaardenu gól. A padla po nájezdech
Hokejová Sparta rozdrtila v European Trophy Färjestad

Sparta šla do vedení již v sedmé minutě zápasu, kdy po ideální přihrávce Hanzlíka střílel z mezikruží navrátilec do sestavy Jakub Koreis, jenž mířil přesně k tyči. Sparta tímto gól ukončila dvouzápasovou střeleckou nemohoucnost a z hráčů jakoby najednou spadla deka.

Již o čtyři minuty později totiž na 2:0 zvyšoval Michal Gulaši, jenž se trefil od modré čáry při přesilovce pět na tři, a třetí gól do sítě Freda Brathwaita propadl ve třinácté minutě, kdy po přihrávce Koreise skóroval z brankoviště Karel Hromas.

Michal Broš dává v úvodním zápase Super Six gól do sítě brankáře pražské Sparty Tomáše Duby. | Foto: Reuters

Na začátku druhé třetiny zvyšoval po vyhraném buly Davida Výborného další přesnou ranou od modré čáry Jan Hanzlík a pomalu to začalo vypadat na debakl německého týmu.

Ten přiblížil dvě minuty před koncem prostřední části Tomáš Kůrka, který v přesilovce dokázal protlačit puk mezi Brathwaitův beton a levou tyčku.

Mannheimští orli ale na začátku třetí třetiny zvedli křídla a po akci Kinga a střele MacDonalda snížili na 1:5. Sparta ovšem zanedlouho využila svoji již třetí přesilovku v zápase, když veškeré naděje Mannheimu zhasil Tomáš Kůrka.

Ve zbytku zápasu už hra poněkud upadala, vlivem i díky sérii bitek a vyloučení, která rozkouskovala závěr utkání.

Hokejový turnaj European Trophy:

Divize Capital:

HC Sparta Praha - Adler Mannheim 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Koreis (Jan Hanzlík, Kůrka), 11. Gulaši (Philipp), 13. Hromas (Koreis), 22. Jan Hanzlík (Výborný), 39. Kůrka (Broš), 47. Kůrka (Bolf, Gulaši) - 41. MacDonald (Kink, Scalzo). Rozhodčí: Minář, Fraňo - Bádal, Bláha. Vyloučení: 10:8, navíc Husák, Tůma - Dietrich, Seidenberg všichni 5 min. a do konce utkání, Papineau 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1785.

Sestava Sparty: Pöpperle - Husák, O'Brien, Philipp, Jan Hanzlík, Žovinec, Gulaši, Bolf - Kůrka, Broš, Kafka - Pacovský, Výborný, Smoleňák - Koreis, Podlešák, Hromas - Tůma, Luňák, Karpov. Trenéři: Volek a Holaň.

Valerenga Oslo - Färjestad 2:7, Djurgaarden - IFK Helsinky 5:3, Linköping - Jokerit Helsinky 3:1.

Divize Central:

HV71 - Kärpät Oulu 6:0 (za domácí Piroš 1+0), Frölunda - Tappara Tampere 4:1, Malmö - TPS Turku 0:3, Red Bull Salcburk - Curych 4:2.