Historická výhra ženské reprezentace. Radovat se ještě neumím, směje se Erbanová

Helena Hegeďová
13. 11. 2021 20:46
České hokejistky s přehledem zvládly také druhý zápas olympijské kvalifikace. V utkání proti Polsku si navíc připsaly historicky nejvyšší výhru, když své soupeřky porazily 16:0. O postupujícím na olympiádu se rozhodne v zítřejším odpoledním duelu mezi Českem a Maďarskem.
Karolína Erbanová v olympijské kvalifikaci s Polskem
Karolína Erbanová v olympijské kvalifikaci s Polskem | Foto: ČTK

"Jsme za to všichni rádi, ale na výsledek bych úplně nehleděla. Góly nám tam napadaly, ale všechno vycházelo z naší hry," usmívala se Kateřina Mrázová, která v utkání posbírala šest bodů za dva góly a čtyři asistence.

Skórovala také Karolína Erbanová, která se v reprezentačním dresu prosadila poprvé v přípravném duelu proti Dánsku a v prvním kvalifikačním zápase s Norskem působila v týmu jako třináctá útočnice. 

"Je pravda, že když to bylo v takhle důležitém zápase, tak ta radost je veliká. Jsem ráda, že jsem mohla být na ledě s týmem. Všechny máme rozdělené svoje role a snažily jsme se podle nich hrát, abychom podpořily proces, v kterém se nacházíme," popsala své dojmy.

Zdálo se přitom, že bývalá rychlobruslařka svůj gólový úspěch příliš neprožívá, ale Erbanová tvrdí, že prostě jen nedává tolik emocí na odiv. "Všichni mi říkají, že se raduju strašně špatně. V prvním momentu je mi to ale takhle přirozené. Mám to z rychlobruslařských závodů, kdy si jen zmáčknu pěst. Asi to prožívám víc vevnitř, ale radost mám velikou. Na oslavách ještě zapracuju," smála se.

Z celého týmu zůstaly bez bodu jen tři hráčky. "Je super, že góly jsou rozložené. Určitě to ukazuje, jakou sílu v týmu máme. Můžeme se spolehnout úplně na všechny," těší Mrázovou.

"Bylo docela znát, že Polsko je nejslabší soupeř, s kterým jsme hrály. Polky ale bojovaly od začátku do konce, a to se cení, protože zápasy za takového stavu nejsou jednoduché. Výsledek je pro ně bohužel takový, jaký je, ale my jsme odvedly výbornou práci," pochvalovala si po skončení utkání nejproduktivnější hráčka.

K úspěchu podle ní vedla týmová hra, na konci třetí třetiny už ale Češky přepnuly na zítřejší zápas s Maďarkami, který bude pravděpodobně rozhodovat o vítězi celé kvalifikace.

Video: Youtube.com
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy