Euro Hockey Tour • Švédské hry • 12:30

Finsko - Česko

Finsko
1:3
1:1, 0:1, 0:1
Konec
Česko
10:00 Karjalainen (Junttila, Salo)
03:52 Horák
39:54 T. Zohorna (H. Zohorna, R. Zohorna)
58:54 H. Zohorna (T. Zohorna)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání Švédských hokejových her mezi Finskem a Českem. Zápas začne v sobotu 8. února ve 12:30 a živě jej vysílá kanál ČT Sport.

Finsko

Finové vstoupili do třetího turnaje Euro Hockey Tour velmi dobře a po prvních zápasech jsou v tabulce první. Velmi dobře totiž zvládli zápas proti Rusku. Už v sedmé minutě vedli o tři branky a tento stav nakonec uhájili po celý zbytek utkání. Z prvního zápasu tak odešli s nulou a vítězstvím 3:0. Branky Suomi obstarali Pulkkinen, Nättinen a Junttila. 

Foto: Aktuálně.cz

Česko

Češi nemají po úvodním zápase Švédských hokejových her ani bod a v tabulce jsou třetí před posledními Rusy. Česká reprezentace šla proti domácím Švédům do vedení už v desáté minutě zásluhou Davida Šťastného, soupeř ale krátce po polovině utkání srovnal a v závěrečném dějství si vystřelil výhru. Češi tak na úvod turnaje ztratili 1:2 a o první body se poperou právě dnes. 

Foto: Aktuálně.cz

Sestava Finska

Lehtinen (Tuohimaa) - Koivisto, Melart, Salo, Manninen, Honka, Parikka, Nikkilä, Seppälä - Pulkkinen, Lehterä, Nättinen - Karjalainen, Ruotsalainen, Junttila - Pajuniemi, Ilomäki, J. Mustonen - A. Mustonen, Lajunen, Innala - Maccelli.

Sestava Česka

V sestavě Česka došlo k několika změnám. V brance začne Dominik Furch a premiéra v reprezentačním dresu čeká zlínského Jana Dufka! Z pozice třináctého útočníka se do sestavy posunul Michal Kovařčík a právě v pozici žolíka bude připraven Lukáš Rousek. V obraně dostanou oproti prvnímu zápasu šanci David Sklenička a Lukáš Klok. 

Výraznou českou stopu zanechal ve Švédsku, kde se turnaj koná, člen legendární kladenské Blue Line Otakar Vejvoda, který trénuje starší dorost týmu Lidingö Vikings.

Ve druhém dnešním duelu Švédských hokejových her se utká domácí celek s Ruskem. Tento zápas se bude hrát od 16:15. 

Trenérský štáb pro dnešní zápas opět spojil bratrské trio Zohornů, kteří vytvoří druhý útok českého týmu. 

Hráči už jsou na ledové ploše, za malou chvíli začínáme. 

00:01

Utkání právě začalo. 

00:45

Finové vletěli do zápasu hodně aktivně a první českou formaci v podstatě vůbec nepustili do hry. 

01:20

Bratři Zohornové už se do útočného pásma dostali, mnoho tam toho ale nevymysleli. Tomáš se v rohu srdnatě bil, ale o kotouč nakonec přišel. 

02:03

Třetí formace předvedla dobrý forčeking a málem z toho byl gól! Jakub Flek byl zády k brance a zvolil bekhendové nahození, které prošlo mezi Lehtinenovými betony, ale zamířilo jen vedle tyče. Hyka nedokázal usměrnit puk do sítě. 

02:55

Je tu první přesilovka zápasu. Lukáš Klok (CZE) je vyloučen za vysokou hůl. Při nastřelení puku až moc pokračoval v pohybu holí a soupeře zasáhl do obličeje. 

03:22

Před českou bránu směřovala z rohu zpětná přihrávka, tu však skvěle přečetl Jan Kovář, který hned vyhodil.

03:52

Česko dává gól! Arttu Ruotsalainen přecenil svoje schopnosti a při kličce ve vlastním pásmu ztratil puk. ROMAN HORÁK už na nic nečekal, najel si mezi kruhy a přesnou střelou propálil Lassiho Lehtinena. Češi se tak v oslabení dostávají do vedení! 

04:55

Češi jsou v plném počtu. 

05:40

Češi propadli ve středním pásmu a bylo z toho nebezpečí. Pulkkinen nabruslil do útočné třetiny a tvrdě vypálil od pravého mantinelu, Furch však zakročil jistě. 

07:02

Dobrý forčeking čtvrté lajny vedl k další střele českého týmu. Konkrétně Michal Moravčík si vybruslil od levého mantinelu a prověřil Lehtinena. 

08:15

Češi opět skvěle vystihli přihrávku soupeře před brankoviště a vyrazili vpřed. První formace ale před Lehtinenem nic nevymyslela. 

08:53

Melart nic nevymýšlel a zvolil střelu od modré čáry. Kotouč však srazila hned první česká hůl, a tak z toho žádné nebezpečí nebylo. 

10:00

Finsko dává gól! První šanci ještě Češi dokázali zlikvidovat, následně ale inkasují. Pulkkinen nejprve neměl potřebnou rychlost, aby naložil s únikem lépe, hned nato ale Suomi skutečně mažou rozdíl ve skóre. JERE KARJALAINEN zůstal trestuhodně volný na levém kruhu, dostal křižnou přihrávku a přesnou ranou z první nedal Furchovi šanci. Český gólman už se přesouval k tyčce marně. Asistence: Julius Junttila a Robin Salo.

11:03

Češi jdou hodně důrazně do soupeřovy brány a to se Finům pochopitelně nelíbí. Po přerušení tak následuje menší šarvátka. 

11:31

Roman Horák pokračuje ve výborné hře a málem vyrobil druhý gól českého týmu! Autor první branky poslal zpoza klece přihrávku před brankoviště, Jakubu Flekovi však zakončení nesedlo ideálně. 

12:42

Zaťovič byl pod tlakem, a tak alespoň nahodil puk na bránu. Nakonec z toho po několika odrazech byl poměrně nebezpečný pokus, Lehtinen byl ale pozorný. 

13:25

David Musil vypálil z první, trefil ovšem jen před sebou stojícího finského hráče. 

14:26

Jakub Flek dlouho u mantinelu bojoval o puk, nakonec jej ale uzmuli do své moci Finové, z nichž jeden předvedl pěknou fotbalovou patičku. 

14:46

Češi si zahrají první přesilovku na turnaji. Mikael Seppala (FIN) je vyloučen za držení.

15:20

Křižný pas nakonec prošel až k Řepíkovi, jeho střela se ale neujala. 

15:42

Kovář nastřeloval puk na Řepíkovu teč, sparťanský kapitán ale nakonec na puk nedosáhl. Finové dobře zasáhli. 

16:46

Finové jsou v plném počtu, Češi ale zůstávají v pásmu. 

17:33

Lehterä nastřeloval puk před branku a kotouč se nebezpečně odrážel směrem na Furcha. Nakonec z toho ale žádné nebezpečí nebylo. 

18:33

Výborně Furch! Arttu Ilomäki se po vyjetí jednoho z českých beků dostal do volného prostoru a z ideální pozice zakončoval, trefil však jen připravenou lapačku českého gólmana. 

20:00

První třetina skončila.

Po první části není žádný z týmů blíže vítězství. Češi zahráli velmi dobře první oslabení zápasu, při kterém se dokonce radovali! Roman Horák předvedl výborné napadání, obral soupeře o kotouč a přesnou střelou poslal národní tým do vedení. Přesně v polovině třetiny ale dokázal odpovědět Jere Karjalainen, který využil volného prostoru a prostřelil Dominika Furcha. Do vedení posléze mohla jít obě mužstva, žádná další šance se ovšem neujala. Oproti prvnímu zápasu turnaje se zatím hraje daleko útočnější hokej, což vede k vytváření většího množství gólových šancí. 

20:01

Začala druhá třetina.

20:32

Začátek druhé třetiny je poněkud divoký. Oba týmy se chtěly rychle dostat vpřed, dlouhými puky ale pásmo nezískaly. 

21:05

Hynek Zohorna chtěl využít Lehtinenova zakrytého výhledu, a tak vystřelil tvrdě z vrcholu kruhu. Puk však nemířil na branku. 

21:31

Flek se snažil využít své rychlosti, poslední bránící hráč ho však v okamžik střely odzbrojil. 

22:38

Čtvrtá formace opět předvedla výborný forčeking, ke střele se ale nikdo z českých hráčů nedostal. 

23:20

Češi dostali puk do brány, sudí ale nekompromisně rozpažuje. Jan Kovář vzal celou situaci na sebe a jedovatě vypálil. Před brankou neodbytně dorážel Martin Zaťovič, sudí ale rychle zapískal a puk doklouzal do brány až po přerušení hry. 

24:19

Jan Košťálek (CZE) je vyloučen za hákování, Češi se budou podruhé v zápase bránit v oslabení. 

24:29

Šulák nic složitého nevymýšlel a zpoza klece vyhodil až za Lehtinena. 

24:29

Šulák nic složitého nevymýšlel a zpoza klece vyhodil až za Lehtinena. 

24:57

Opět výborné napadání českého týmu. Tentokrát málem vybojoval puk za finskou brankou kapitán Jan Kovář. 

25:48

Ruotsalainen už měl před sebou volnou branku, odražený puk před ním ale na poslední chvíli odpálil jeden z českých hráčů! 

26:19

Češi se ubránili a jsou v pěti. 

27:16

Jakub Flek dostal puk mezi kruhy, kotouč mu ale přišel na brusle. Karlovarský útočník tak musel dlouho zpracovávat a posléze už nevypálil tak nebezpečně, jak by bylo potřeba. 

27:52

Šulák zariskoval a málem ztratil puk před Furchovou brankou. Nakonec si ve spolupráci se svými spoluhráči poradil. 

28:25

Je tu druhá česká přesilovka. Ilari Melart (FIN) se vyloučen za držení. 

29:00

Přesilovková lajna bratří Zohornů si zatím nevede nejlépe. Finové poněkolikáté vyhazují a Češi musejí získávat pásmo. 

29:25

Košťálek předvedl svoji střelu, která mu ve Spartě funguje. Lehtinen si s ní však věděl rady. 

29:45

Finský gólman Lehtinen má nějaký problém s výstrojí a odjíždí ke střídačce. 

30:25

Finové se ubránili a jsou kompletní. 

31:38

Robin Salo ukázal svoje šikovné ruce, obešel dva bránící české hráče a vystřelil. Rána se mu ale nepovedla ani zdaleka tolik jako předcházející slalom. 

32:35

Finové pokračují v aktivní hře a českou reprezentaci drží v posledních minutách pod tlakem. 

32:57

A z dobré hry vytěžili Finové další přesilovku. Jan Kovář (CZE) je potrestán za krosček. 

33:14

Po Honkově nebezpečné pumelici od modré čáry dokázali Češi vyhodit. 

33:45

Krejčík skvěle vystoupil a ještě na polovině hřiště získal puk, který následně poslal za finskou klec. Finům se zatím přesilovka vůbec nedaří. 

34:45

Ruotsalainenovu střelu, která se odrazila od zadního mantinelu zpět před branku, se snažil dorazit jeden z finských hráčů, odkrytou část klece ale netrefil. 

34:57

Češi jsou v plném počtu. 

36:10

Lehterä skvěle získal puk a připravil střeleckou pozici pro svého kolegu. Furch byl však přesně na svém místě a opět zasáhl. 

37:03

Po Košťálkově střele vznikl před finskou brankou pořádný zmatek a puk se nakonec vykutálel příhodně pro Jakuba Fleka. Český útočník ale trefil jen okraj Lehtinenovy lapačky! 

38:48

V první lajně nyní místo Martina Zaťoviče naskakuje Lukáš Rousek, který byl na začátku zápasu třináctým útočníkem. 

39:54

Česko dává gól! Výborná práce formace bratří Zohornů posílá český tým opět do vedení! Hynek našel na levém kruhu svého bratra TOMÁŠE ZOHORNU, který prudce vypálil a trefil přesně protější růžek Lehtinenovy branky! Asistence: Hynek Zohorna a Radim Zohorna. 

40:00

Druhá třetina skončila. 

Bratři Zohornové ve druhé části přesně ukázali, co to znamená dát branku do kabiny. Šest vteřin před koncem se totiž po spolupráci s oběma svými sourozenci prosadil Tomáš Zohorna, který zajistil českému týmu vedení. To se mohlo ve druhé části přiklonit na kteroukoliv stranu, pokračuje však gólový půst, který se projevil už v zápase Česko - Švédsko. Oproti prvnímu zápasu národního týmu je však dnes k vidění více šancí. 

40:01

Začala třetí třetina.

40:27

V první formaci opět vidíme Lukáše Rouska, který tedy nejspíš nahradil Martina Zaťoviče napevno. Je otázkou, zdali brněnského forvarda netrápí nějaký zdravotní problém. 

41:09

Pulkkinen byl za českou obranou, ale neměl potřebnou rychlost, aby ujel. Zvolil proto tvrdou střelu z kruhu, kterou Furch vytěsnil ramenem. 

42:46

Dufek byl dobře postavený a zablokoval prudkou střelu od modré čáry. Finové teď každopádně mají tlak. 

43:03

Češi ale odpovídají pádně a přešli do útoku. Tam se dostal k nepřesné střele Libor Šulák. 

44:56

Téměř pět minut v kuse se hrálo bez přerušení! Hra má velké tempo a přenáší se od branky k brance. Nyní přerušil po jednom ze zákroků Dominik Furch. 

45:12

Jeřábek dostal nepříliš přesnou přihrávku a podle toho také vypadala jeho rána z první. Branku vůbec neohrozila. 

46:48

Češi mají dál dobrý pohyb a Finové teď jen marně vymýšlí, kudy vést rozehrávku. 

47:34

Čtvrtá lajna příkladně bojuje, ke střele se ale ne a ne dostat. Hráči spíš zvládají u mantinelu jeden souboj za druhým. 

48:31

Finové chtěli rozjet protiakci, Jeřábek byla ale u nastřeleného puku jako první, a proto se píská icing.

49:05

Finové byli v útočné třetině, sami se z ní ale vyhnali. Obránce totiž nezvládl zpracování a kotouč proskotačil za modrou čáru. 

50:30

Koivisto dobře naznačil střelu, čímž poslal bránícího hráče na led, ale posléze svého spoluhráče poněkud zaskočil přihrávkou. Finové se nakonec dostali až před brankoviště, Furch ale kotouč rychle zkrotil. 

51:26

Pulkkinen vystřelil od levého mantinelu, ale Furch se nenechal zaskočit. 

52:34

Češi už se zaměřují hlavně na defenzivu a vpřed vyrážejí jen ve chvíli, kdy mají puk pevně v moci. Finové každopádně přecházejí vpřed jen s velkými problémy. 

53:15

Češi si zahrají další přesilovku. Julius Honka (FIN) je vyloučen za hákování. 

53:30

Krejčík skvěle vystihl přihrávku a zneškodnil tak rodící se přečíslení soupeře. 

54:01

Krejčík tentokrát v pozici střelce. Na modré se napřáhl ke střele, jenže branku nezasáhl. 

54:24

Radim Zohorna se před brankovištěm vytáčel do zakončení, Finové ho ale rychle zpacifikovali, a tak už dorážka nepřišla. 

54:58

Jeřábkovi střela od modré dobře sedla, Lehtinen si ale našel výhled a v poklidu zasáhl lapačkou. 

55:15

Finové jsou kompletní, ani tato přesilová hra neskončila úspěchem.

55:51

Češi mohli jet do přečíslení dvou na jednoho, Jakub Flek však špatně zpracoval kotouč a následně najel do ofsajdu. 

56:30

Češi se dál drží na útočné polovině a Finům se pomalu krátí čas. 

56:54

Bratři Zohornové tentokrát skvěle v obraně. Se soupeři svádí jeden souboj za druhým a nepouštějí Finy do střel. 

57:21

A je tu nepříjemnost pro český tým. David Sklenička (CZE) je totiž vyloučen za hákování. 

57:21

Finové si vyžádali oddechový čas. 

57:21

Lassi Lehtinen je na střídačce! Finové to zkusí v šesti proti čtyřem.

57:45

Lehterä se dostal k odraženému puku, ale Furch se včas přemístil. 

58:00

Špatná zpětná přihrávka vyhnala Finy z pásma, Češi můžou vystřídat. 

58:23

Karjalainen nic nevymýšlel, najel do pásma a nebezpečně vystřelil. Češi měli veliké štěstí, že před brankovištěm nebyl nikdo na dorážku. 

58:54

Česko dává gól! Bratři Zohornové to udělali skvěle a jsou odměněni dalším gólem. Starší sourozenci si několikrát vyměnili puk, dostali se až před opuštěnou klec a HYNEK ZOHORNA pojistil české vítězství v dnešním zápase! Asistence: Tomáš Zohorna. 

60:00

Utkání skončilo. 

Je konec, Češi vítězí a připisují si první body na turnaji. Finové v závěru vystupňovali tlak a zkoušeli srovnat při hře v šesti proti čtyřem, bratři Zohornové ale ujeli a pojistili vítězství českého týmu. Konkrétně se prosadil do prázdné branky Hynek Zohorna. Finové tak nedokázali navázat na úvodní výhru na Švédských hrách a dnes vyšli bodově naprázdno. Druhý dnešní zápas mezi Švédskem a Ruskem se odehraje od 16:15. 

Já se s vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u další online reportáže. 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy