Češi rozstříleli Norsko i podruhé, Furch ale dostal tři góly

13. 4. 2017 19:14
Šest gólů a šest různých střelců. Češi si v hokejové přípravě na mistrovství světa opět poradili s Norskem. Tentokrát 6:3.
Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek | Foto: ČTK

Chomutov - Čeští hokejisté porazili v druhém přípravném zápase před květnovým mistrovství světa Norsko 6:3. V duelu, který byl součástí seriálu Euro Hockey Challenge, se v Chomutově gólově prosadili Jan Kolář, Michal Řepík, Tomáš Kundrátek, Jakub Lev, Robin Hanzl a Robert Kousal.

Český tým navázal na středeční výhru 4:0. Další utkání čekají svěřence trenéra Josefa Jandače příští týden, kdy se o víkendu představí v Německu.

"Od začátku jsme hráli dobře a po celý zápas jsme jej kontrolovali. Trošičku mě mrzí tři inkasované góly. Jeden ale padl v dlouhém oslabení tři na pět, první po chybičce. Zase jsme ale dali šest branek, i když jsme jich mohli dát i víc. Šance jsme na to měli," řekl trenér Jandač.

Ten udělal oproti středě sedm změn v sestavě. V brance dostal šanci Furch, v obraně si připsal premiérový start v seniorském národním týmu Košťálek.

Češi byli v úvodu opět aktivnější, brankář Haugen, který chytal i ve druhém duelu, byl ale připravený. Blízko otevření skóre byli domácí v polovině první třetiny. Kundrátek v přesilovce trefil tyč, dorážející Vrána minul odkrytou branku.

Jako první se tak mezi střelce zapsal Kolář, jehož ke skórování vybídl krásnou přihrávkou na zadní tyč Birner. Obránce Chabarovsku gólově oslavil start s kapitánským "céčkem" na dresu.

Norové v předešlých pěti vzájemných zápasech nedokázali vstřelit Česku gól, tentokrát se jim to ale již podařilo. Haga po rychlém protiútoku trefil ještě tyč, Karterud však puk pohotově dorazil za Furchova záda. Nerozhodný stav ale trval jen třináct sekund. Lenc zachytil norskou rozehrávku a Řepík tečoval jeho střelu.

Drama se nekonalo

Ve 22. minutě mohl vyrovnat Haga, ale neuspěl jako následně na druhé straně v samostatném nájezdu Kašpar. Češi si v polovině druhé dvacetiminutovky vytvořili tlak, gólově vyjádřit se jim ho ale dlouho nedařilo. Norové byli mnohem houževnatější než o den dříve, vyrovnat se jim však nepodařilo. I proto, že na Furcha nešly žádné střely.

Ve 39. minutě potom inkasovali potřetí, když se přesně pod horní tyč trefil Kundrátek. K jasné výhře český tým posunul ve 43. minutě Lev, jenž v přesilové hře tečoval Vránovu střelu a připsal si premiérovou trefu v reprezentaci. Následně byli ale vyloučeni Vrána s Hykou a Norové v přesilovce pět na tři snížili.

Žádné drama se ale nekonalo a Češi v pohodě zápas dovedli do vítězného konce, i když více než 4000 diváků v SD areně si ještě užilo další branky. Na české straně si premiérový gól v národním týmu připsal Robin Hanzl, trefil se i Kousal.

Utkání Euro Hockey Challenge v Chomutově:

ČR - Norsko 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 17. Kolář (Birner, Košťálek), 19. Řepík (Lenc), 39. Kundrátek (Holík, Sekáč), 43. Lev (Vrána, Řepík), 49. R. Hanzl (Lev, M. Doudera), 52. Kousal (Polášek, Klok) - 19. Karterud (Haga, Roest), 45. Valkvae Olsen (K. A. Olimb, Reichenberg), 53. Olden (K. A. Olimb, Reichenberg). Rozhodčí: Hradil, Šír - Lederer, Suchánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 4112.

ČR: Furch - Košťálek, Kolář, Kundrátek, Šulák, Klok, Polášek, D. Sklenička, M. Doudera - Řepík, Vrána, Birner - Kašpar, Holík, Sekáč - Hyka, Horák, Kousal - Lev, R. Hanzl, D. Kubalík - Lenc. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Jaroslav Špaček a Václav Prospal.

Norsko: Haugen - Holös, Lesund, Sörvik, Ström, Espeland, Saxrud Danielsen, Östby - Reichenberg, K. A. Olimb, Olden - Valkvae Olsen, Trettenes, Stene - Haga, Roest, Karterud - T. Olsen, Brekke Henriksen, Heier. Trenér: Petter Thoresen.

Aktualizováno před 24 minutami

Čeljabinsk v KHL prohrál v Novosibirsku, české góly mu nestačily

Góly českých útočníků Tomáše Hyky a Lukáše Sedláka neodvrátily v KHL porážku hokejistů Čeljabinsku. Traktor prohrál na ledě Novosibirsku 2:5, Hyka si vedle gólu připsal také asistenci u Sedlákovy branky.

Účastník nedělního Utkání hvězd Sedlák dal už 18 gólů a patří k nejlepším ligovým střelcům. Hyka se v ročníku trefil počtrnácté. Hosté díky českým hráčům smazali v druhé třetině dvoubrankové manko, ale Sibir si šesté vítězství v řadě vzít nenechal.

Brankář Kunlunu Šimon Hrubec zastavil 43 střel a pomohl čínskému celku k domácí výhře 4:2 nad Chabarovskem. Jako první ho překonal Hynek Zohorna, podruhé český gólman kapituloval až v závěrečné minutě při hře tří proti šesti. Na vítěznou branku Kunlunu přihrál obránce Andrej Šustr.

Ani moskevskému Spartaku branka českého hokejisty k úspěchu nepomohla, v Minsku hosté podlehli 3:4. Robin Hanzl poslal Spartak 18 sekund po zahájení druhé třetiny do vedení 2:1, další tři góly ale dali domácí hráči, kteří dokázali skórovat i v oslabení.

KHL:

Kunlun Red Star - Chabarovsk 4:2 (Šustr 0+1 - H. Zohorna 1+0), Novosibirsk - Čeljabinsk 5:2 (za hosty Hyka 1+1, Sedlák 1+0),

Ufa - Vladivostok 2:0, Nižněkamsk - Jekatěrinburg 1:2 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Jaroslavl 3:1, CSKA Moskva - Petrohrad 3:2, Dynamo Moskva - Kazaň 0:2, Jokerit Helsinky - Barys Nur-Sultan 1:5, Viťaz Podolsk - Omsk 1:2 po sam. nájezdech,

18:30 Dinamo Riga - HK Soči.

před 27 minutami

Házenkáři Norska mají na ME na dosah postup do semifinále

Házenkáři Norska vyhráli na mistrovství Evropy i šestý zápas. Vicemistři světa, kteří dosud na turnaji ani jednou nezaváhali, porazili ve čtvrtfinálové skupině v Malmö Island 31:28 a o účast v semifinále mohou přijít už jen teoreticky. Druhou postupovou pozici drží Slovinsko, které přehrálo Portugalsko 29:24.

Norsko může získat jistotu místa v semifinále už dnes, pokud Maďarsko ve zbývajícím večerním duelu neporazí Švédsko. Domácí tým je zatím ve čtvrtfinálové skupině bez bodu.

Norští svěřenci trenéra Christiana Bergeho, které čeká na závěr čtvrtfinálové skupiny ve středu duel se Slovinskem, vyhráli nad Islandem první poločas o sedm branek. Soupeř dokázal po přestávce rozdíl ve skóre jen snížit. Nejlepším střelcem zápasu byl opět Sander Sagosen, který dal devět gólů.

před 35 minutami

V USA diagnostikovali první případ nového koronaviru, který se šíří z čínského města Wu-chan

U cestujícího z Číny byl v Seattlu na západě Spojených států diagnostikován nový typ koronaviru, šířící se z čínského města Wu-chan. Uvedla to v úterý s odvoláním na federální Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí agentura Reuters. O prvním potvrzeném případu nákazy ve Spojených státech jako první informovala televize CNN.

Z Wu-chanu ve střední Číně se záhadný koronavirus, způsobující plicní onemocnění, rozšířil do dalších míst, včetně Pekingu a Šanghaje. Podle čínských úřadů se nakazilo více než 300 lidí a nejméně šest nákaze podlehlo. Kromě Číny se nákaza potvrdila také ve dvou případech v Thajsku a po jednom v Japonsku, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu.