Hokejová mapa extraligy se mění, Čechy přehrávají Moravu

Vláda v hokejové extralize se přesouvá do Čech. Po čtyřech sezonách chyběl moravský klub ve finále a od roku 2009 nehrál ani v semifinále.
Souboj Liberce se Spartou byl první čistě český finálový duel od duelů mezi Slavií a Karlovými Vary v letech 2008 a 2009.
Oba týmy si tehdy rozdělily po jednom titulu, zatímco letos zvedli Masarykův pohár nad hlavu poprvé v historii klubu hráči Liberce.
Bílí Tygři tak potvrdili českou převahu z právě probíhající dekády 21. století, v níž je skóre Česko - Morava 4:2.
Loni si vítězný pohár polaskali hráči Litvínova v čele s legendou Martinem Ručinským po triumfu nad Třincem.
Foto: ČTK
Sport Sport
25. 4. 2016 12:01
Vláda v hokejové extralize se v posledních letech přesouvá do Čech. Po čtyřech sezonách chyběl moravský klub ve finále a od roku 2009 nehrál žádný ani v semifinále.

Více o hokejové extralize čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 4 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy