Hokejisté Sparty vstoupili do European Trophy výhrou

11. 8. 2010 22:54
Valarengu Oslo porazili 4:1

Oslo - Hokejisté pražské Sparty vstoupili úspěšně do letní soutěže European Trophy, když v Norsku porazili Valerengu Oslo 4:1.

Domácí sice v utkání vedli, ale Pražané góly útočníků Radka Smoleňáka, Tomáše Kůrky, Dominika Pacovského a Petra Kafky vývoj duelu otočili ve svůj prospěch.

Sparta v úvodní desetiminutovce sice přežila hru v dvojnásobném oslabení, ale v následné klasické přesilovce norského týmu přece jen inkasovala. Po přihrávce Výborného však již za 57 vteřin vyrovnal Smoleňák.

Střeleckou převahu Sparty poté ještě zúročil v přesilovce v 17. minutě Kůrka. V polovině 39. minutě pak zvýšil na 3:1 Pacovský.

V třetím dějství mířila na gólmana Pöpperleho pouze jediná rána, zatímco Sparta jich na domácí branku vyslala 12. Ujala se ta z 55. minuty, kdy trefil pojistku na výhru Kafka a brankově se tak prosadily všechny útočné formace jediného českého zástupce v soutěži.

V pátek od 17:30 nastoupí Sparta k dalšímu utkání divize Capital v Järvenpää proti IFK Helsinky. Její finský soupeř dnes porazil Eisbären Berlín 3:2.

Přípravný hokejový turnaj European Trophy:

Divize Capital:

Valerenga Oslo - HC Sparta Praha 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Csisar (Trygg) - 9. Smoleňák (Výborný), 17. Kůrka (Bartánus, Výborný), 39. Pacovský (Podlešák), 55. Kafka (Tůma). Rozhodčí: Johnsen, Sostumoen. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 1289.

Sestava Sparty: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien, Bolf, Zacpálek - Kůrka, Broš, Bartánus - Ton, Výborný, Smoleňák - Kratěna, Podlešák, Pacovský - Tůma, Karpov, Kafka. Trenéři: Volek a Holaň.

IFK Helsinky - Eisbären Berlín 3:2, Jokerit Helsinky - Adler Mannheim 2:1, Linköping - Färjestad 0:2.

Divize Central:

Kärpät Oulu - Red Bull Salcburk 3:2 (za domácí Kreps 1+0, Sičák 0+1), TPS Turku - Curych Lions 5:4, Tappara Tampere - SC Bern 1:4, Malmö Redhawks - Frölunda 1:2.