27. 4. 2011 20:15
Česko - Kanada 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
Dnes se neprosadila ani největší hvězda českého týmu, Jaromír Jágr.
Dnes se neprosadila ani největší hvězda českého týmu, Jaromír Jágr. | Foto: Reuters

Praha - Čeští hokejisté nezvládli generálku na nadcházející mistrovství světa na Slovensku a ve svém posledním přípravném utkání podlehli v Praze Kanadě 2:4.

Oba góly mužstva kouče Aloise Hadamczika vstřelil ve třetí třetině Martin Havlát, ovšem tím už jen korigoval čtyřbrankové vedení soupeře z předchozího průběhu.

Úzké kluziště ve slušně zaplněné pražské O2 aréně od začátku mnohem více vyhovovalo mladému a agresivně hrajícímu kanadskému výběru.

Nejlepší hokejista extraligy Růžička nejede na MS
Utkání Česko-Kanada jsme sledovali ŽIVĚ

Češi si v první části hry připravili prakticky jen jednu příležitost, kterou neproměnil obránce Martínek. Naopak reprezentanti kolébky hokeje proměnili dvě z celé řady dobrých šancí.

V 16. a 20. minutě se prosadili obránci Luke Schenn a Brent Burns. Po první třetině už nechal kouč Hadamczik odpočívat opory, Červenku s Jágrem.

O svém vítězství Kanada rozhodla hned na začátku druhé třetiny, když po šestnácti vteřinách hry tečoval nahozený kotouč mimo dosah Pavelce další bek Clutterbuck.

Český národní tým hrál v tu chvíli opravdu tragicky a logickým vyústěním byl čtvrtý gól, který ve 26. minutě zaznamenal Jason Spezza.

Ve druhé polovině zápasu přišlo přece jen zlepšení a především ve třetí třetině Češi kvalitního soupeře jasně přehráli. Dvakrát se gólově prosadil Martin Havlát, který mohl v závěru dovršit i hattrick.

Přípravný hokejový zápas:

Česká republika - Kanada 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 46. Havlát (M. Michálek), 53. Havlát (Eliáš) - 16. Schenn (Duchene, Methot), 20. Burns (Duchene), 21. Clutterbuck (Burns), 26. Spezza (Scalzo, Ladd). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Pouzar, Bláha (všichni ČR). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 16.289.

Česká republika: Pavelec - K. Rachůnek, Škoula, Židlický, Němec, Martínek, Krajíček, Nakládal, Ševc - Jágr (21. M. Růžička), Červenka (21. Koukal), Průcha - Klepiš, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Havlát, Novotný, Hubáček - od 21. navíc Vampola, Vondrka. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Kanada: Reimer - Burns, Phaneuf, Methot, L. Schenn, Pietrangelo, Scalzo - Clutterbuck, Zajac, Vermette - Stewart, Duchene, Nash - Eberle, Spezza, Ladd - E. Kane, Tavares, Skinner. Trenéři: Ken Hitchcock, Scott Arniel a Peter DeBoer.