ŽIVĚ Česko v generálce na MS podlehlo Kanadě 2:4

Utkání v 02 aréně začalo v 17:40
Národní tým se v generálce na MS utká s Kanadou.
Národní tým se v generálce na MS utká s Kanadou. | Foto: Lukáš Drštička

Minuta po minutě

- Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu z pražské O2 arény, kde se čeští hokejoví reprezentanti utkají v generálce na světový šampionát s Kanadou. Zápas začíná v 17:40.

- Češi zahájí světový šampionát sobotním večerním utkáním proti Lotyšsku. V dnešní přípravě chce trenér Hadamczik vyladit základní sestavu. Pět hokejistů, jejichž jména nezveřejnil, prý ještě nemá nominaci na MS jistou.

- Proti Kanadě má kouč národního týmu poprvé k dispozici zatím poslední posily z NHL, obránce Marka Židlického a útočníka Patrika Eliáše.

- Kanada začne své působení na slovenském šampionátu již za dva dny, v pátek večer se utká s Běloruskem.

- Sestava ČR: Pavelec (Štěpánek) - Rachůnek, Škoula, Martínek, Krajíček, Židlický, Němec, Nakládal, Ševc - Jágr, Červenka, Průcha - Klepiš, Eliáš, Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Havlát, Novotný, Hubáček.

- Sestava Kanady: Reimer (Dubnyk) - Phaneuf, Schenn, Burns, Methot, Pietrangelo, Scalzo - Kane, Ladd, Nash, Vermette, Clutterbuck, Eberle, Skinner, Spezza, Stewart, Tavares, Zajac, Duchene.

- Hlavními sudími jsou Fraňo a Minář.

- Hráči už efektním způsobem nastupují na led potemnělé O2 arény.

- Zaplněná hala tleská zpěvačce Dashe, která zazpívala hymny Kanady a České republiky.

- Jaromír Jágr dostává od předsedy ČOV Milana Jiráska cenu za příkladný přístup k reprezentaci.

00:01 Utkání odstartovalo, Červenka vyhrál první vhazování.

00:35 První střelu si připsal hostující Stewart.

02:20 Výtečný zákrok Pavelce teď zachránil Čechy před prvním gólem. Výborně střílel z voleje Kane, český brankář zasáhl.

03:30 Aktivní Průcha zaměstnal kanadské zadáky, do šance se ale neprotlačil.

03:42 Hokejisté javorového listu se usadili před Pavelcovou brankou. Nebezpečnou tečovanou ranou se prezentoval obránce Scalzo.

04:16 Milan Michálek si nabruslil do kanadské třetiny a střelou z úhlu vystrašil kanadského brankáře Reimera.

05:03 Jason Ladd střílel od pravého mantinelu mezi betony Pavelce. Český brankář se sice ohlédl za sebe, puk však měl bezpečně ukrytý ve výstroji.

06:31 Je tu první vyloučení. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Po nepříjemném závaru před českou brankou se jedou posadit na trestnou lavici Cal Clutterback a Marek Židlický.

06:46 Velkou šanci měl obránce Martínek. Michálek s Eliášem výborně zamotali hlavy kanadským obráncům a sám před Reimerem se zjevil právě český obránce. Trefil však pouze kanadského gólmana.

07:10 Po chybě Eliáše se dostal do šance Rick Nash. Pavelec byl připraven, rána z mezikruží ho nemohla překvapit.

08:37 Kane opět vyzkoušel Pavelcovu pozornost. Česká jednička odehrála střelu vyrážečkou do rohu.

09:55 Dobrá hra českého týmu. Marek nabil na modrou čáru Krajíčkovi.

10:15 Duchene si skvěle nabruslil mezi naše obránce a střílel na Pavelce z bezprostřední blízkosti. Brankář Atlanty předvedl vynikající reakci.

11:00 Pěkné chvíle prvního českého útoku, především Petra Průchy. Ten se nejprve pěkně uvolnil, bohužel nedotáhl finální kličku, díky které by se dostal sám před Reimera. Poté ještě kanadského brankáře vyzkoušel tvrdou ranou.

13:30 Hra se teď přelévá ze strany na stranu, avšak bez střel a šancí.

14:30 Dobře teď zakročil obránce Němec, který Kanaďanům překazil hrozící únik dva na jednoho.

15:20 První potyčka. Burns předvedl u mantinelu ostrý nájezd do Patrika Eliáše. Roli mstitele na sebe vzal Milan Michálek, hráči se chvíli pošťuchovali, větší rvačka se ale nestrhla. Michálek a Burns jdou na trestnou lavici.

15:59 Kanada vede 1:0. Duchene vyzval ke střele od modré Lukea SCHENNA a ten trefil přesně i přes Rolinkův pád do střely. Češi teď doplatili na poněkud laxní bránění.

17:41 Kanada si zahraje první přesilovou hru. Dvě minuty dostává Patrik Eliáš za podražení.

18:10 Pavelec za pomoci Voráčka ustál nepříjemný závar dotěrných Kanaďanů.

19:16 Kanada využívá přesilovku a vede už 2:0. Hosté předvedli pěknou kombinaci, Duchene se rozhlédl, našel osamoceného Brenta BURNSE, který neměl problém zakončit do prázdné branky.

20:00 První třetina skončila.

- Češi působili v první třetině poněkud unaveným dojmem. Zatímco mladí Kanaďané šli svým typickým způsobem nekompromisně do branky, čeští hokejisté se většinou utápěli v rozích kluziště.

20:01 Začala druhá třetina.

20:16 Kanada už vede 3:0. Hosté předvedli bleskový úvod a nahození jednoho z Kanaďanů tečoval do branky Cal CLUTTERBACK.

21:15 Češi hrají na začátku druhé části doslova tragicky. Kanaďané mají spoustu prostoru a už to mohlo být dokonce o čtyři branky.

22:20 Vypadá to, jako kdyby hráli Kanaďané přesilovku. Kolotoč teď v útočném pásmu předváděli především Tavares a Skinner.

23:41 Čeští hokejisté se konečně dočkali do útočného pásma. Ojedinělý výpad zakončil propagační střelou z dálky obránce Nakládal. Reimer si jeho lahůdku vychutnal lapačkou.

24:10 Pavelec musel vytasit důležitý zákrok proti nebezpečné střele Nashe z otočky.

24:48 Eberle střílel sice z velkého úhlu, přesto jeho přesná střela orazítkovala břevno.

25:12 Jágr a Červenka už zůstali po první třetině v kabině, v zápase pokračovat nebudou.

25:40 Už je to 4:0! Nejprve krásně vystřelil Jan Marek, Kanada ale předvedla rychlý brejk, který po střele Scalza dorazil z ostrého úhlu Jason SPEZZA. 02 Arénou se rozléhá pískot českých fanoušků.

28:30 Češi se jen zoufale brání. Vypadá to, že užší kluziště vyhovuje mnohem více kanadskému výběru.

29:12 Střelu Alexe Pietrangela lapil Pavelec.

29:31 Češi si přece jen vypracovali velkou šanci. Vondrka s Koukalem pěkně zakombinovali, prvně jmenovaný zblízka dorážel, ale neúspěšně.

32:02 Zápas se teď odehrává ve středním pásmu, ve hře obou týmů je příliš mnoho nepřesností.

33:15 Češi si koledovali o pátý gól ve své síti. Sám před Pavelce se dostal Zajac, jeho přihrávka přes brankoviště naštěstí adresáta nenašla.

34:34 Povedenou střelou se prezentoval útočník New Jersey Patrik Eliáš, Reimer se ale zaskočit nenechal a stále drží čisté konto. Nutno podotknout, že příliš úsilí zatím vyvinout nemusel.

35:05 Výborné střídání Tomáše Rolinka a jeho útoku. Kapitán jde příkladem, nejprve vybojoval šanci pro Klepiše a pak se sám silou protlačil před Reimera. Tudy vede cesta.

36:01 Další tyč zachránila domácí tým od ještě horšího debaklu. Rána Clutterbacka od modré čáry zacinkala na konstrukci české svatyně.

36:52 Do útočného pásma vletěl Ondřej Němec a vyzkoušel Reimera. Před kanadským brankářem ale nebyl nikdo v bílém českém dresu.

37:40 Ani teď Češi Reimera nepokořili. Dva na jednoho šli Michálek a Klepiš, druhý jmenovaný pálil, Michálek dorážel.

39:06 Bojovník Hubáček agresivně vletěl mezi obránce, protlačil se do dobré pozice a vyprášil výstroj kanadského gólmana. Diváci v 02 aréně se přece jen probouzí.

39:50 Čeští hokejisté končí druhou třetinu náporem, ale před brankou jsou bohužel bezzubí.

40:00 Druhá třetina už je minulostí.

- Poslední příprava zatím musí nahánět českým hokejovým fanouškům hrůzu. Defenziva nejistá, útok nedůrazný a neefektivní. Kanaďané jsou po všech stránkách lepší a zaslouženě vedou 4:0.

40:01 Začala třetí třetina utkání.

41:00 Český národní tým předvádí sympatický vstup do třetí třetiny. Za úvodní minutu nebezpečně pálili Židlický, Rachůnek a Rolinek.

42:12 Kanaďané se ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

43:32 Martina Havláta teď jeden z Kanaďanů tvrdě narazil u střídaček na mantinel, rozhodčí ale zákrok netrestají. Český útočník jim za to hlasitě spílá.

43:50 Prudká rána Jana Marka roztleskala publikum v pražské aréně. Reimer si připsal další z řady zákroků.

44:41 Marek Židlický při svém typickém útočném výletu natlačil puk až před Reimera, ten ale bleskurychle zachytil puk lapačkou.

45:35 Vondrka potáhl kotouč po pravém křídle, dostal se až do nebezpečného prostoru, ale nezakončil.

45:56 Češi snižují na 4:1. Individuální paráda Martina HAVLÁTA, který se dostal po pravém křídle až před Reimera a překvapil ho prudkou bekhendovou střelou. Asistenci si připisuje Milan Michálek.

47:21 Další tlak českých hokejistů a diváci najednou skandují: Češi, Češi! Dobře teď pracovali Vondrka a Růžička.

48:04 Na druhé straně před Pavelcem ojediněle zahrozili Spezza a Ladd.

48:30 Kanaďané promarnili obrovskou šanci. Sám před prázdnou brankou byl Kane, výborně se ale vrátil Havlát a kanadskému střelci v poslední chvíli nadzvedl hůl.

49:50 Pavelec se teď zviditelnil vynikajícím a efektním zákrokem, kdy vyrazil střelu zblízka betony vyhozenými do vzduchu.

51:10 Voráček rozkmital své rychlé nohy na levém křídle, kam dostal výbornou přihrávku od Židlického. Český útočník našel před brankou Vampolu, toho ale nakonec odclonil jeden z kanadských beků. Brankář Reimer se nechává ošetřovat, vypadá otřeseně.

52:07 Krásná akce českého týmu a je to 4:2. Eliáš zavezl puk do třetiny, perfektně přes šířku kluziště našel najetého Martina HAVLÁTA, a ten bombou jako z děla vstřelil svůj druhý gól v utkání.

52:30 Živou vodou pokropený Havlát byl velmi blízko hattricku, jeho bekhendové střele ze skrumáže chybělo velmi málo.

53:18 Rolinek schoval svou nepříjemnou střelu mezi nohy obránce, Reimer ani nevěděl, jak kotouč vyrazil.

54:57 Vampola s Voráčkem řádili před kanadskou svatyní, jejich aktivní snaha ale ke kýženému gólu nevedla.

55:31 Češi si konečně zahrají první přesilovku. Rick Nash při napadání sekl přes ruce Marka Židlického a jde si sednout na dvě minuty. Národní tým má možnost zadělat na drama.

56:00 Kanaďané ujeli dva na jednoho, Pavelec ale úžasným zákrokem zachránil české naděje.

57:06 Fantastický zákrok proti Rolinkovi teď vytáhl i Reimer, když byl u tyčky včas a vyrazil jeho střelu z bezprostřední blízkosti.

58:20 Kanaďané ztratili puk a Vampolova dělovka na bližší tyč našla pouze vyrážečku Reimera.

59:01 Čechům se nepovedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Ondřeje Pavelce.

59:35 Rolinek, Marek a Voráček výborně zabojovali, vytvořili před kanadskou brankou pořádnou melu, touš však za záda Reimera neprotlačili.

60:00 Utkání skončilo, Kanada porazila Česko 4:2.

- Česká reprezentace nakonec přece jen o něco napravila veskrze negativní dojem z prvních dvou třetin. V poslední části začali domácí hokejisté mnohem lépe bruslit, Kanaďany přehráli a dvěma góly Havláta snížili na konečných 4:2.

- Děkuji za pozornost a nashledanou u dalších online přenosů, tentokrát již ze zápasů slovenského hokejového šampionátu.