Hokejisté Kings dokázali "nemožné," otočili sérii z 0:3

1. 5. 2014 7:13
Hokejisté Los Angeles Kings jako teprve čtvrtý tým v historii NHL otočili v play off sérii po třech úvodních porážkách. V rozhodujícím sedmém zápase zdolali San Jose 5:1.
Radost hráčů Los Angeles King.
Radost hráčů Los Angeles King. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Los Angeles Kings jako teprve čtvrtý tým v historii NHL otočili v play off sérii po třech úvodních porážkách. V rozhodujícím sedmém zápase v noci na čtvrtek zdolali San Jose 5:1.

V dalších sedmisápasových sérii uspěli hráči Minnesoty, kteří přehráli Colorado až v prodloužen,í a New Yorku Rangers. Ti jako jediní na svém ledě zvládli klíčový duel prvního kola, když zdolali Philadelphii 2:1.

Z českého pohledu se směrem k blížícímu se mistrovství světa a tvorbě kádru jedná o nejlepší možné výsledky, neboť znamenají konec sezony v zámoří pro Tomáše Hertla, Jakuba Voráčka a Jana Hejdu. Všechny tři bude v souvislosti s pozvánkou do reprezentace kontaktovat kouč Vladimír Růžička, který už před rozhodujícími bitvami uvedl, že má o ně zájem.

Sharks nepomohl ani první gól zápasu

San Jose přitom s přispěním Hertla vstřelilo první gól zápasu, když mladý český útočník v úvodu druhé třetiny přihrál z rohu kluziště na modrou čáru skórujícímu Mattu Irwinovi.

Ještě před druhou přestávkou ale otočili zápas Drew Doughty a Anže Kopitar a ve 45. minutě navýšil náskok Kings Tyler Toffoli. V závěrečné zoufalé snaze domácích pečetili postup Dustin Brown a Tanner Pearson góly do prázdné branky.

Kings obratem v sérii navázali na Toronto (1942), New York Islanders (1975) a Philadelphii (2010) a v dalším kole se střetnou s Anaheimem.

Rangers úřadovali v prostřední třetině

Rangers získali klíčový náskok v prostřední části brankami Daniela Carcilla a Benoita Pouliota, hosté v závěrečné třetině už pouze utkání zdramatizovali trefou Jasona Akesona.

Domácí, kteří i pošesté v klubové historii zvítězili v sedmém duelu ve své hale Madison Square Garden, narazí v dalším kole na Pittsburgh.

Wild vyhráli sérii po 11 letech

Minnesota v utkání čtyřikrát smazala jednobrankový náskok soupeře, v posledním případě v 58. minutě.

Vyrovnanou sérii, v níž se čtyřikrát prodlužovalo, rozhodl v čase 65:02 druhým gólem v utkání Nino Niederreiter. Wild vyhráli v play off sérii poprvé od roku 2003 a v semifinále Západní konference se utkají s obhájcem trofeje Chicagem.

Ve hře jsou stále tři Češi

Před druhým kolem play off NHL ve hře o zisk Stanleyova poháru a do další fáze mohou postoupit jen dva z nich.

Už dnes startuje semifinále Východní konference soubojem Bostonu s centrem Davidem Krejčím proti Montrealu s dalším středním útočníkem Tomášem Plekancem.

Obhájce titulu Chicago s obráncem Michalem Rozsívalem narazí v Západní konferenci na Minnesotu a série začne v pátek.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápas:

NY Rangers - Philadelphia 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 24. Carcillo, 32. Pouliot - 45. Akeson. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18.006. Konečný stav série: 4:3.

Západní konference - 7. zápasy:

Colorado - Minnesota 4:5 v prodl. (2:1, 0:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 3. Holden, 14. McGinn, 43. Stastny, 52. Johnson - 47. a 66. Niederreiter, 9. Koivu, 28. Heatley, 58. Spurgeon. Střely na branku: 22:35. Diváci: 18.511. Konečný stav série: 3:4.

San Jose - Los Angeles 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Branky: 21. Irwin (Hertl) - 25. Doughty, 39. Kopitar, 45. Toffoli, 58. Brown, 60. Pearson. Střely na branku: 40:30. Diváci: 17.562. Konečný stav série: 3:4.