Boston otočil sérii a slaví postup, San Jose znovu prohrálo

27. 4. 2014 0:00
Hokejisté Bostonu se postoupili do čtvrtfinále play off NHL. V pátém zápase čtvrtfinále Východní konference doma porazili Detroit 4:2.
Hráči Bostonu se jako druhý tým NHL radují z postupu do čtvrtfinále play off, v němž si zahrají s Montrealem. | Foto: Reuters

Boston - Hokejisté Bostonu se stali druhým postupujícím celkem do čtvrtfinále play off NHL.

V pátém zápase čtvrtfinále Východní konference doma porazili Detroit 4:2, a po porážce v úvodním zápase tak vyhráli čtvrtý zápas v řadě a teď v semifinále konference vyzvou Montreal.

Asistencí u gólu Jarome Iginly v power-play se na výhře vítězů základní části podílel i český útočník David Krejčí.

Hertl znovu neslaví

Stejnou radost ani napodruhé nepoznalo San Jose, které s Los Angeles prohrálo i druhý zápas v řadě, tentokrát na domácím ledě 0:3, a stav jasně rozehrané série se za stavu 3:2 na zápasy začíná komplikovat.

Los Angeles dnešní utkání rozhodlo hned v první dvacetiminutovce, kterou po gólech Toffoliho a Kopitara vyhrálo 2:0, a když hned 22 vteřin po přestávce přidal z přesilové hry další gól Carter, domácí gólman Niemi střídal.

San Jose s Tomášem Hertlem na křídle třetího útoku už nedokázalo reagovat.

Pittsburgh a Colorado urvaly mečbol

Krok od postupu jsou po dnešku shodně hokejisté Pittsburghu a Colorada. Tučňáci porazili na svém ledě Columbus 3:1, i když po první třetině prohrávali.

Colorado přetlačilo Minnesotu v prodloužení 4:3 zásluhou znovu fantastického Nathana MacKinnona, kandidáta na Calderovu trofej pro nejlepšího nováčka sezony. Osmnáctiletý mladík přidal ke dvěma asistencím vítěznou branku ve čtvrté minutě prodloužení.

Východní konference - 5. zápasy:

Boston - Detroit 4:2 (konečný stav série 4:1), Pittsburgh - Columbus 3:1 (stav série 3:2).

Západní konference - 5. zápasy:

San Jose - Los Angeles 0:3 (stav série 3:2), Colorado - Minnesota 4:3 v prodl. (stav série 3:2).