Hokej ŽIVĚ: Mečboly získaly v play off Plzeň a Brno

17. 3. 2012 20:40
Online přenos zápasů Sparta - Brno, Plzeň - Zlín

Praha - Oba čtvrtfinálové zápasy play off hokejové extraligy, které jsou na programu sobotního večera, vstupují do pátých zápasů za stavu série 2:2.

Sparta na ledě Komety jednou prohrála i vyhrála, zatímco Plzeň ve Zlíně dvakrát svému soupěři podlehla. Na svém území se tedy bude chtít dostat k mečbolu Plzeň (od 17:30) i Sparta (od 18:10).

Vývoj obou utkání sledujte zde v komentovaném online přenosu.

Plzeň tedy vítězí v pátém čtvrtfinálovém utkání 3:2 po samostatných nájezdech a v pondělí ve Zlíně už může postoupit. Brno už skóre 3:1 udrželo a také si domů veze mečbol.

20:53 O mečbolu pro Plzeň rozhodl proměněným nájezdem Václav Pletka. Köhler totiž svou kličku nedotáhl do konce.

20:51 Ani Straka a Důras nenašli recept na gólmany.

20:49 První jel Kratěna a nedal. Stejně tak zlínský Leška.

20:48 V Plzni uvidíme nájezdy, gól v prodloužení totiž nepadl.

20:45 A Leoš Čermák do prázdné sparťanské branky zvyšuje na 3:1. Tak tohle powerplay nevyšlo.

20:44 Sparta to dvě minuty před koncem zkouší v šesti!

20:41 Tři minuty do konce prodloužení v Plzni. Týmy hrají opatrně a čekají na chyby soupeře. Pokud nějaká nepřijde, zřejmě se dočkáme nájezdů.

20:36 Sparta šest minut před koncem stupňuje tlak. Zatím z územní převahy ale nic nevytěžila.

20:33 Straka teď namazal Důrasovi téměř stejně jako jeho spoluhráč Vlasák v minulém zápase série Leškovi. Narozdíl od něj ale Důras nabídnutou šanci nevyužil a minul Svobodovu branku.

20:29 V Plzni začíná desetiminutové prodloužení.

20:22 Sparta za vyrovnáním moc nejde a šance si nevytváří. Zatím si zachytá spíše Falter.

20:15 Jak namotivovat mužstvo, které těsně před koncem přišlo v takhle důležitém zápase o vedení? To bude úkol pro vyhlášeného psychologa Mariána Jelínka. Uvidíme po přestávce, jak se Plzni povede.

20:11 A skutečně se bude prodlužovat. Plzeň - Zlín po základní hrací době 2:2. Mezitím začala třetí třetina v utkání na Spartě.

20:08 A je srovnáno. Zlín odvolal brankaře a v šesti hráčích v poli dorovnal skóre. A postaral se o to kapitán hostů Petr Čajánek. Tak zřejmě v této sérii uvidíme opět prodloužení.

20:06 Dvě minuty před koncem zápasu se Důraz pěkně rozjel a prodral se skrz obranu až do zakončení. Svoboda s přispěním Modrého uhájil domácí svatyni.

20:03 Tak nepojistí. Alespoň prozatím. Čtyři minuty do konce.

20:00 Šet minut před koncem hraje Plzeň přesilovku. Pojistí si domácí vedení?

19:52 A byl to gól do šatny, protože v utkání Sparty s Kometou právě skončila druhá třetina. Stav tedy 2:1 pro Brno.

19:49 Skóre se mění i v Praze. Brno se ujímávedení Po přečíslení dvou na jednoho se za záda přemísťujícího se Fostra trefil Radek Dlouhý.

19:44 Plzeň vede 2:1. Domácí zvyšují kuriózním gólem. Kovář v přečíslení vystřelil mezi betony Sedláčka, ten za přispění jednoho z obránců a pohotového Nicolase Johnsona končí i s pukem v brance. Branka připsána právě Kanaďanovi v dresu Plzně.

19:39 Obrovská šance Zlína! Kotouč už pochodoval kolem brankové čáry, ale obránci, kteří pomáhali Svobodovi v brankovišti kotouč odpálili do bezpečí.

19:34 V zápase Plzně se Zlínem se právě rozběhla poslední třetina.

19:29 Nervy na pochodu ukazují hráči nejen v utkání v Plzni, ale i na Spartě. Oboustranné pošťuchování rozhodčí trestají spravedlivě. Hraje se ve čtyřech.

19:23 Zraněný hráč už je v péči lékařů mimo ledovou plochu a evidentně při vědomí. Tak snad bude vše v pořádku. Hra tedy může pokračovat.

19:20 Brněnský Hruška zůstal bezvládně ležet u mantinelu, nešťastně ho tam narazili rovnou dva hráči Sparty. Nepříjemný pohled, pro Hrušku přijíždějí záchranáři s nosítky.

19:15 Druhé dějství utkání Plzeň - Zlín právě skončilo. V této dvacetiminutovce žádný gól nepadl a skóre je tak stále stejné 1:1.

19:12 A hned padá gól. Robert Petrovický vyrovnává na 1:1. Rychle se zorientoval v tlačenici před brankou a došťoural puk do sítě.

19:09 Druhá třetina utkání Sparta - Brno právě začala.

19:05 Hráči PSG měli k dispozici sice pouze klasickou přesilovku, ale naložili s ní podobně jako domácí. Plzeň se v pohodě ubránila.

18:59 Zlínští jsou kompletní. Západočeši si ve výhodě dvou mužů nevypracovali žádnou větší šanci.

18:58 Straka s Vlasákem si až příliš dlouho přihrávali za brankou a vymýšleli komu přihrát. Mezitím už hrají hosté ve čtyřech.

18:57 Velká příležitost pro Plzeň. 41 vteřin bude hrát domácí tým v pěti proti třem. Trenér Jelínek si vzal oddechový čas.

18:52 Teď se vytáhl gólman Svoboda. Zlínský Vlach byl mezi kruhy úplně sám, plzeňský brankář si proti němu vyjel a střelu efektně ukryl v lapačce. Plzeňští fanoušci zase mají koho vyvolávat.

18:49 První třetina utkání Sparta - Brno právě skončila.

18:45 V pražských Holešovicích zatím žádná změna. Aktivnější jsou zatím domácí, kteří řádně zaměstnávají Trvaje, ten odolává.

18:42 Plzeňský Vlasák trefil z úhlu tyč. Následnou dorážku lapil Sedláček.

18:37 V Plzni se zatím pěkně jiskří. Na trestné lavici jsou dva hráči na každé straně. Domácí Dvořák navíc za pěstní souboj s Řezníčkem dostal 2 + 10 min. Trest mu ale evidentně nevadí a ještě gesty povzbuzuje fanoušky.

18:33 Tak to by Kometu mohlo mrzet. Minutovou přesilovku pěti proti třem nevyžila i přesto, že Čermák nebo Divíšek stříleli z ideálních pozic. Sparta už je v plném počtu.

18:30 Druhá třetina utkání Plzeň - Zlín právě začala.

18:29 Brno dostalo možnost přesilové hry a hned vyrobil závar před brankou Faltera. Sparta se sice tlaku na chvíli ubránila, ale následně špatně střídala a bude hrát pouze ve třech.

18:26 Pacovský se proháčkoval až před brněnského Trvaje, ale ten si s jeho střelou zápěstím věděl rady.

18:21 - Nakonec Sparta dokázala přesilovou hru využít. Sacha Treille využil tlačenice před gólmanem a volný kotouč uklidil do odkryté brány. Sparta vede 1:0.

18:19 Činí se ale i domácí. Za zdržování hry byl vyloučen Žižka. V následné přesilovce nebezpečně pálil Sersen. Trvaj ale s přehledem chytá.

18:14 V brance Sparty je místo tradiční jedničky Pöpperleho dvojka Falter a Brněnští ho od začátku rozhodně nešetří. K brance to ale zatím nevede.

18:10 Utkání Sparta - Kometa právě začalo. Současně skončila první třetina v Plzni, kde je stav stále 1:1.

18:05 Než utkání začne, podívám se ještě na sestavy:
HC Sparta Praha:Falter - Krstev, Sersen, Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Kasík, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Jánský, Foster, S. Treille - Y. Treille, T. Rachůnek, Lapšanský - Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

HC Kometa Brno:Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Koreis - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Balej, H. Zohorna, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

17:55 Ke svému zápasu vyjedou i hráči Sparty a Komety. Domácí na poslední zápas této série také nevzpomínají příliš hezky. Prohráli totiž 1:3 a předvedli hodně slabý výkon. Uvidíme, jak se jim povede tentokrát před vlastními fanoušky.

17:45 Brzy je opět vyrovnáno. Hostující kapitán Petr Čajánek překonal plzeňského brankáře Adama Svobodu. Stav je 1:1!

17:38 Plzeň vede 1:0. Václav Pletka z dorážky otevírá skóre zápasu.

17:30 Utkání Plzeň - Zlín právě začalo.

17:28 Tady jsou ještě sestavy obou týmů:

HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Hanzlík, Kaberle, Frolo, Marušák, Modrý, Vykoukal, Růžička - Vostřák, Kratěna, Vlasák, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Havlíček, Duda, Petruška, Johnson, Pletka, Stránský

PSG Zlín: Sedláček (Horčička) - Tesařík, Řezníček, Köhler, Matějíček, Čech, Galvas, Čajánek, Leška, Vlach, Ondráček, Zámorský, Kubiš, Honejsek, Míka, Melenovsk, Holík, Valenta, Důras

17:20 Plzeň se dnes bude snažit odčinit především tu druhou porážku ve Zlíně, kdy tým trenéra Mariána Jelínka prohrár 4:5 po prodloužení. Západočeši v tomto utkání stahovali nepříznivý stav 1:4. A když už se jim to skvěle podařilo, v nastavení rozhodl domácí Leška, který využil ztráty kotouče Tomáše Vlasáka. Ten si po utkání sypal popel na hlavu a dokonce slíbil fanouškům, že jim zaplatí výjezd na šesté utkání do Zlína, které se bude hrát v sobotu.