Tragická zpráva z Ruska. Talentovaný junior zásah pukem do hlavy nepřežil

Sport Sport
16. 3. 2021 11:44
Devatenáctiletý ruský hokejista Timur Fajzutdinov, kterého v utkání juniorů nešťastně zasáhl puk do hlavy, zemřel na jednotce intenzivní péče. Hráčův klub o tom informoval na sociální síti.
Timur Fajzutdinov
Timur Fajzutdinov | Foto: Instagramový účet Dynama Petrohrad

K tragickému okamžiku došlo v pátek, kdy Fajzutdinov coby kapitán Dynama Petrohrad nastoupil v Jaroslavli.

Ve druhé třetině jeden ze soupeřů nahazoval puk ze středního pásma tak nešťastně, že trefil domácího borce do hlavy. Helma hráče neuchránila, neboť kotouč zasáhl nekrytou oblast mezi čelistí a uchem. Fajzutdinov se po zásahu skácel v bolestech na led a následně upadl do bezvědomí.

Lékaři mu po převozu do nemocnice diagnostikovali zlomeninu spánkové kosti, krvácení do mozku a poškození krční tepny. O jeho život bojovali tři dny, ale neúspěšně.

Dnešní zápas Dynama Petrohrad v nižší VHL začne minutou ticha. Stejným způsobem uctí v nejbližší době památku hokejisty také KHL a juniorská MHL, kde Fajzutdinov v poslední letech nastupoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy