Hokejový horor z Ruska. Mladý hráč dostal pukem do hlavy, teď bojuje o život

Sport Sport
15. 3. 2021 18:00
Hokejista Timur Fajzutdinov, který se objevil i v mládežnických výběrech Ruska, bojuje o život. Inkasoval nešťastnou ránu pukem do hlavy.

K tragickému okamžiku došlo o víkendu v Jaroslavli v zápase juniorské MHL. Do něho 19letý Fajzutdinov nastoupil v roli kapitána týmu Dynamo Petrohrad.

Ve druhé třetině trefil beka hostí kotouč po soupeřově nahození ze středního pásma. Fajzutdinov se v bolestech skácel k ledu a po chvilce padl do bezvědomí. Ze stadionu ho odvezli rovnou do nemocnice.

Helma juniora neuchránila, neboť ránu schytal nešťastně do oblasti mezi čelistí a uchem. Utrpěl zlomeninu spánkové kosti a poškození krční tepny. Také začal krvácet do mozku. Jelikož mu přestaly samostatně pracovat plíce a srdce, je odkázán na pomoc přístrojů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Ondra na ME vyhrál semifinále boulderingu, Adamovská je ve finále obtížnosti

Lezec Adam Ondra vyhrál na mistrovství Evropy v Mnichově semifinále boulderingu a v podvečer bude bojovat o medaili. Finálovou účast si na Königsplatzu zajistila i Eliška Adamovská v disciplíně lezení na obtížnost, poté co obsadila v semifinále poslední postupové osmé místo.

Ondra, který má v boulderingu na kontě světový titul z roku 2014 a po dvou stříbrech z MS i ME, jako jediný z dvaceti semifinalistů dokázal "topovat" na dvou ze čtyř překážek. Na vrchol dosáhl na prvním a druhém boulderu, zbylé dva takzvané problémy nevyřešil. Dvojku ale zvládl jako jediný, na trojce zase uspěl pouze Ital Filip Schenk a čtyřka zůstala pro všechny lezce nezdolaná. V šestičlenném finále nechybí ani obhájce prvenství Jernej Kruder ze Slovinska, alespoň jeden "top" zaznamenalo osm lezců.

V obtížnosti skončila soutěž pro Michaelu Smetanovou, jež obsadila 18. pozici. V semifinále byla nejlepší slovinská hvězda Janja Garnbretová, ani olympijská šampionka ale nevylezla až na vrchol náročné cesty. Osmička nejlepších bude bojovat o medaile od 16:00, finále boulderingu začne v 17:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy