Extraligový zápas Třince s Litvínovem se odkládá. Kvůli tragickému úmrtí

Sport Sport
2. 3. 2021 19:02
Dnešní utkání 50. kola hokejové extraligy mezi Třincem a Litvínovem bylo jen několik desítek minut před plánovaným zahájením odloženo. "Utkání se odkládá ze závažných důvodů, které nyní klubu nepřísluší zveřejňovat," uvedli na svém webu Oceláři.
...
... | Foto: Lukáš Caha

Podle informací televize Nova Sport je důvodem odložení zápasu tragické úmrtí manželky útočníka Petra Vrány, která se údajně dnes utopila.

Tragédii v rodině hokejisty Vrány následně potvrdil i klub. "S obrovským smutkem jsme přijali zprávu o tragickém úmrtí v rodině Petra Vrány. Stalo se tak několik desítek minut před plánovaným začátkem utkání 50. kola TELH mezi Oceláři a Vervou Litvínov," uvedl na webu.

Mluvčí policie bez bližších informací potvrdila, že ve vodní nádrži Slezská Harta v Moravskoslezském kraji odpoledne skutečně utonula žena, ovšem její totožnost nepotvrdila. 

"Byly tam všechny složky záchranného systému, které velmi intenzivně dělaly vše proto, aby ženu pod hladinou našly. Bohužel se ji nepodařilo nalézt živou. Ženu se podařilo nalézt po hodině až hodině a půl," upřesnila mluvčí policie v Karviné Zlatuše Viačková.

Na částečně zamrzlé vodní nádrži se podle televize Polar Vránova žena pokoušela zachránit psa, který se vydal na tenký led. "Okolnosti případu se dále vyšetřují," doplnila policie.

"Klub s ohledem na soukromí hráče nebude zveřejňovat žádné další podrobnosti," doplnil Třinec na svém webu.

Tým Litvínova prozatím zůstává v Třinci. O případném dohrání utkání v náhradním termínu se bude jednat.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy