Tragédie při sportu. Kde všude umírají fanoušci

Tragédie ve Francii nebyla ojedinělá. Podívejte se na smutný přehled.
2014 - V utkání druhé francouzké hokejové ligy zemřel malý fanoušek. Teprve osmiletý chlapec podlehl  zranění v nemocnici. Tři minuty před koncem zápasu ho trefil do obličeje puk vystřelený ze hry. Pojďme se podívat na další podobné tragické události na stadionech.
2002 - Střela norského útočníka Espena Knutsena zasáhla v hledišti třináctiletou dívku, která dva dny na to v nemocnici podlehla. Byla to první a až dodnes poslední taková tragédie, kterou hokej pamatuje. NHL kvůli tomu před dvanácti lety zvýšila plexi skla za bránou a až tehdy zavedla ochranné sítě, které přitom všude v Evropě v té době už byly.
2010 - Fanoušek zemřel také na hokeji v Česku. Kvůli náhlému kolapsu byl před čtyřmi lety předčasně ukončen zápas čtvrtfinále play off mezi Vítkovicemi a Spartou. Už v páté minutě v hledišti skolaboval jeden z domácích příznivců a záchranáři mu ani přes dlouhé pokusy o oživení nedokázali pomoct. Zápas se hrál tehdy znovu.
2011 - O rok později se totéž stalo ve Zlíně také ve čtvrtfinále extraligy proti Pardubicím. Tehdy se ale podařilo záchranářům fanouška oživit. Asistoval u toho doktor domácích, kterému ve sprintu přes ledovou plochu pomáhali i hokejisté Petr Leška a Martin Hamrlík.
Foto: Reuters
Sport Sport
3. 11. 2014 6:21
Sportovní zápasy a klání končí často smrtí těch, kteří se na ně přijdou podívat.

Sportovní zápasy a klání končí často smrtí těch, kteří se na ně přijdou podívat.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 3 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy