Tragédie při sportu. Kde všude umírají fanoušci

Tragédie ve Francii nebyla ojedinělá. Podívejte se na smutný přehled.
2014 - V utkání druhé francouzké hokejové ligy zemřel malý fanoušek. Teprve osmiletý chlapec podlehl  zranění v nemocnici. Tři minuty před koncem zápasu ho trefil do obličeje puk vystřelený ze hry. Pojďme se podívat na další podobné tragické události na stadionech.
2002 - Střela norského útočníka Espena Knutsena zasáhla v hledišti třináctiletou dívku, která dva dny na to v nemocnici podlehla. Byla to první a až dodnes poslední taková tragédie, kterou hokej pamatuje. NHL kvůli tomu před dvanácti lety zvýšila plexi skla za bránou a až tehdy zavedla ochranné sítě, které přitom všude v Evropě v té době už byly.
2010 - Fanoušek zemřel také na hokeji v Česku. Kvůli náhlému kolapsu byl před čtyřmi lety předčasně ukončen zápas čtvrtfinále play off mezi Vítkovicemi a Spartou. Už v páté minutě v hledišti skolaboval jeden z domácích příznivců a záchranáři mu ani přes dlouhé pokusy o oživení nedokázali pomoct. Zápas se hrál tehdy znovu.
2011 - O rok později se totéž stalo ve Zlíně také ve čtvrtfinále extraligy proti Pardubicím. Tehdy se ale podařilo záchranářům fanouška oživit. Asistoval u toho doktor domácích, kterému ve sprintu přes ledovou plochu pomáhali i hokejisté Petr Leška a Martin Hamrlík.
Foto: Reuters
Sport Sport
3. 11. 2014 6:21
Sportovní zápasy a klání končí často smrtí těch, kteří se na ně přijdou podívat.

Sportovní zápasy a klání končí často smrtí těch, kteří se na ně přijdou podívat.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 29 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy