Hlinka hlavní hvězdou, Haška vyřadila bolavá záda

zh
14. 3. 2008 6:44
Český brankář nebyl přítomen 100. bodu Detroitu
Hašek vynechal kvůli bolesti zad zápas s Dallasem a přišel tak o vyrovnání rekordu NHL. Detroit dosáhl 100 bodů v 8. sezoně za sebou. | Foto: Reuters

Denver -  Ve čtvrtečním zápase NHL porazilo Colorado na svém ledě Edmonton jasně 5:1. Bylo to možná nejzdařilejší utkání Jaroslava Hlinky v lize.

Úspěšné nastartoval tým k vítězství a stal se hlavní hvězdou zápasu.

Nejprve na konci první třetiny přihrál na úvodní gól, následovně na samém počátku prostřední části hry střílel vítěznou branku na 2:0.

Dále čtěte:
Havlát má po sezoně. Jde na operaci ramena
Parádní kousek. Kubina znovu sestřelil Letce

Podle statistik NHL se jednalo o letošní nejrychlejší trefu Colorada. Hlinka překonal výkon spoluhráče Ryana Smythe o pouhou vteřinu. Smythovi stačilo na přesnou ránu 1. prosince v Los Angeles 19 sekund ze začínající třetiny, Hlinkovi 18.

Za hosty zaznamenal ve 28. minutě asistenci Aleš Hemský to už ale jeho mužstvo prohrávalo 0:3 a mělo za sebou i výměnu brankáře - Mathieu Garona, jenž ze 14 střel pustil tři, nahradil Dwayne Roloson.

Hašek nebyl svědkem 100. bodu

Zámoří si všímalo zejména duelu Detroitu s Dallasem. Vedoucí celek narazil na čtvrtý, a to jak Západní konference  tak celé NHL. Rudá křídla potvrdila roli mírného favorita a zvítězila 5:3.

Utkání vejde do análů National Hockey League, neboť jím Detroit zarovnal svůj účet na rovných sto bodů. Pokořit tuto hranici se mu podařilo již  osmou sezonu  v řadě.

"Znamená to pro náš klub hodně," citují stránky nhl.com kapitána Nicklase Lidströma, jenž byl u všech osmi stobodových sezon. "Znamená to, že jsme opravdu soudržní, že jsme se byli schopni adaptovat na nový systém včetně platových stropů."

Celek podle stránek nhl.com vyrovnal rekord, jenž dosud držel Montreal. Canadiens dosáhli na stovku pokaždé mezi ročníky 1974/75 - 1981/82.

Této historické události nebyl přítomen brankář Dominik Hašek ani na střídačce. Kvůli bolesti zad musel zápas vynechat, Chrisi Osgoodovi kryla záda trojka James Howard.

Podívejte se: To jsou největší rváči celé NHL.

Důležitý souboj vyhráli doma Kojoti z Phoenixu nad Kosatkami z Vancouveru. Hosté okupují poslední postupovou příčku Západní konference, domácí díky výhře 2:0 od ní už dělí pouhé tři body.

Střetnutí se vydařilo českému útočníkovi Martinu Hanzalovi, jenž přihrával na oba góly.

Výsledky:

Boston - Tampa Bay 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 48. Kobasew - 8. Halpern (Kuba), 28. Karlsson, 60. Lecavalier.

Atlanta - Calgary 6:4 (0:2, 3:2, 3:0)
Branky: 25., 38. a 59. Kovalčuk (na první a třetí Holík), 25. Armstrong, 51. Thorburn, 57. Holík - 18. a 23. Iginla, 14. Langkow, 33. Wayne Primeau

Montreal - Ottawa 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 9. a 21. Spezza, 39. Vermette

Detroit - Dallas 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 37. a 41. Dacjuk (na první Hudler), 8. Franzen, 42. Samuelsson, 60. Filppula - 21. a 34. Lehtinen, 2. Daley

Nashville - Los Angeles 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 29. Dumont - 39. a 51. Frolov, 46. Brown, 59. Ellis

Minnesota - New Jersey 3:4 SN (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. Veilleux, 13. Burns, 40. Gáborík - 26. Višněvskij, 34. Gionta, 46. Zubrus, rozhodující nájezd Langenbrunner

Colorado - Edmonton 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky: 19. Finger (Hlinka), 21. Hlinka, 24. Arnason, 35. Jones, 37. Wolski - 28. Gagner (Hemský)

Phoenix - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Niko Kapanen (Hanzal), 48. Winnik (Hanzal)