Parádní kousek. Kubina znovu sestřelil Letce

zh
13. 3. 2008 7:50
Philadelphie - Toronto 2:3
Pavel Kubina (uprostřed) přijímá gratulace k vítěznému gólu proti Philadelphii. Stejný kousek se mu podařil dvakrát ve dvou dnech. Vpravo Tomáš Kaberle. | Foto: Reuters

Philadelphia -  Středeční odvetný zápas NHL mezi Philadelphií a Torontem vypadal velmi podobně jako ten středeční.

V úterý hostovali Letci z Philadelphie  v Torontu a vyrovnaný duel rozhodl v prodloužení český obránce domácích Pavel Kubina.

Ve středu se konala odveta, tentokrát se hrálo ve Philadelphii a nedostalo se na prodloužení, jinak pointa byla stejná.

Vyrovnané střetnutí opět rozhodl Pavel Kubina, Toronto zvítězilo 3:2.

Na vítězný gól mu přihrával krajan Tomáš Kaberle.

Situace ve Východní konferenci se tak značně zdramatizovala.  Philadelphiai stále drží poslední postupové místo - osmou příčku se 79 body.

Jenže na ni dotírají už čtyři týmy - se 75 body Buffalo a shodně se 74 body Washington, Florida a Toronto.

O úterním duelu čtěte více zde:
Kubina rozhodl v prodloužení, Vrbata v nájezdech

Vokoun podržel Floridu

Pittsburgh se vyšvihnul do čela Východní konference, když na svém ledě porazil Buffalo vysoko 7:3.

Vítězný gól vstřelil  Petr Sýkora, jenž si připsal i jednu asistenci.

Florida zdolala doma New York Islanders 4:2. V brance dostal šanci v bráně domácích Panterů i přes skvělé výkony Craiga Andersona ve třech duelech v řadě  už podruhé za sebou Tomáš Vokoun.

Také jemu se daří,  oba poslední zápasy zvládnul. Není nad konkurenci v mužstvu, Panteři zvítězili již popáté za sebou, Vokoun si připsal 27 úspěšných zákroků.

Své mužstvo podržel zejména v prvních osmi minutách, kdy Ostrované přestříleli Floridu 10:1, český brankář přesto odolal.

"Na začátku  utkání se nám moc nedařilo. Jediný, kdo hrál dobře, byl Vokoun. Ponechal nás ještě ve hře," zhodnotil  nepovedený úvod podle agentury AP autor vítězného gólu Karlis Skrastins.

První branka padla po české spolupráci - nahrával Radek Dvořák,  přesně střílel Kamil Kreps.

Výsledky:
Philadelphie - Toronto 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky: 7. Carter, 31. Knuble - 4. White, 12. Ponikarovskij, 42. Kubina (Tomáš Kaberle)

Washington - Calgary 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 38. a 59. Ovečkin, 1. Viktor Kozlov - 20. Iginla, 29. Huselius

Pittsburgh - Buffalo 7:3 (1:0, 2:0, 4:3)
Branky: 4. Kennedy, 27. Taffe, 39. Gončar (Sýkora), 41. Sýkora, 49. Malkin, 51. Minardi, 54. Letang - 46. a 51. Paille, 44. Hecht

Florida - NY Islanders 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 22. Kreps (Dvořák), 42. Weiss, 49. Skrastinš, 60. McLean - 21. Guerin, 48. Comeau. Tomáš Vokoun: 27 úspěšných zákroků, 2 neúspěšné, úspěšnost zásahů 93,1%.

Chicago - Carolina 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Branky: 9. Cole, 11. Cullen, 13. Eric Staal

Anaheim - Vancouver 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Marchant, 14. Moen, 17. Rob Niedermayer, 25. Weight - 18. Raymond