Hertl už je na deseti gólech v sezoně. Další dvě trefy ale San Jose nepomohly

18. 12. 2023 6:40
Hokejový útočník Tomáš Hertl vstřelil oba góly San Jose při prohře 2:6 na ledě Colorada a jako druhý Čech v aktuální sezoně NHL překonal hranici deseti branek. Bodoval také bek Filip Hronek, jenž asistencí přispěl k výhře Vancouveru nad Chicagem 4:3.
Tomáš Hertl se raduje z gólu
Tomáš Hertl se raduje z gólu | Foto: Reuters

Hertl se střelecky prosadil po třízápasové odmlce a s 26 body za jedenáct branek a patnáct nahrávek je nejproduktivnějším hráčem Sharks. Proti Coloradu se český útočník poprvé prosadil ve 29. minutě, kdy v přesilovce snížil na 1:4.

Druhou branku dal ve třetí třetině. Opět využil přesilovou hru zkorigoval skóre na 2:5. Sharks nakonec v Denveru prohráli 2:6 a klesli na 15. místo Západní konference.

"Cítím se výborně. Když jsem na ledě, hra mi připadá pomalá, a to je vždycky dobré znamení. Jsem rád, že se projevuje má práce na tréninku," uvedl spokojený MacKinnon.

Přístup nejproduktivnějšího hráče týmu si pochvaloval také trenér Jared Bednar. "Nathan byl vždycky velký dříč. V zápase dokáže prodat svou náročnou přípravu, ať už na ledě, tak mimo něj. Je v hlavě nastavený na úspěch. Do tréninku dá vždy 100 procent," řekl trenér, jenž Mackinnona vede již osmou sezonu.

Sharks, v jejichž sestavě se kromě Hertla objevili také obránce Jan Rutta a útočník Filip Zadina, nakonec v Denveru prohráli 2:6 a klesli na 15. místo Západní konference.

Odsunul je tam Anaheim, který na ledě New Jersey protrhl pětizápasovou sérii proher. Na vítězství 5:1 měl podíl i brankář Lukáš Dostál, jenž po odstoupení Johna Gibsona odchytal závěrečnou třetinu a zlikvidoval všech deset střel Devils.

Výhru Ducks řídil prvním hattrickem v NHL Adam Henrique, tři body zaznamenal Alexander Killorn. Český obránce Radko Gudas v zápase nebodoval. "Je hezké, že jsem dokázal dát první hattrick právě tady. Je to pro mě mimořádné místo, na které mám spoustu pěkných vzpomínek," uvedl Henrique, jenž v dresu Devils mezi roky 2011 a 2017 odehrál 455 zápasů v základní části NHL.

Hronek na ledě Chicaga zaznamenal již 28. bod v ročníku. Český obránce v první třetině připravil trefu pro Eliase Petterssona a připsal si 26. asistenci v sezoně. V pořadí nejlepších nahrávačů NHL drží královéhradecký rodák dělené deváté místo. Vancouver i díky jeho příspěvku vyhrál 4:3 a v tabulce Západní konference si pojistil druhou příčku tři body za vedoucími Vegas.

Prohru Blackhawks 22 zásahy neodvrátil Petr Mrázek ani dvougólový Nick Foligno. Jednu branku domácího výběru připravil Connor Bedard, jenž poprvé v NHL nastoupil proti týmu z města, ve kterém vyrůstal.

"Byl to neuvěřitelný zážitek. Není to tak dlouho, co jsem chodil na zápasy Canucks jako fanoušek. Jsem vděčný, že můžu být součástí ligy a mohu si plnit dětské sny," uvedl rodák z North Vancouveru, který od největšího města Britské Kolumbie dělí pouze fjord.

NHL:

Chicago - Vancouver 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Branky: 10. a 21. N. Foligno, 47. Guttman - 19. E. Pettersson (Hronek), 24. Joshua, 24. Boeser, 36. Michejev. Střely na branku: 28:27. Petr Mrázek za Chicago odchytal 58 minut, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 84,6 procenta. Diváci: 19.302. Hvězdy zápasu: 1. Foligno (Chicago), 2. Myers, 3. J. Miller (oba Vancouver)

Carolina - Washington 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 28. S. Aho - 32. Fehérváry, rozhodující sam. nájezd Kuzněcov. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.700. Hvězdy zápasu: 1. Fehérváry, 2. Kuemper (oba Washington), 3. S. Aho (Carolina).

Vegas - Ottawa 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

Branky: 2. Eichel, 14. Marchessault, 30. N. Roy, 32. Stephenson, 40. Barbašev, 46. W. Karlsson - 7. Norris, 11. Greig, 59. B. Tkachuk. Střely na branku: 31:25. Diváci: 17.892. Hvězdy zápasu: 1. M. Stone, 2. Eichel, 3. Hutton (všichni Vegas).

Colorado - San Jose 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Branky: 24. a 56. MacKinnon, 8. Ničuškin, 13. Rantanen, 19. Wood, 50. R. Johansen - 30. a 51. Hertl. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.093. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Drouin (oba Colorado), 3. Hertl (San Jose).

New Jersey - Anaheim 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Branky: 40. M. McLeod - 22., 32. a 55. Henrique, 45. Killorn, 50. Terry. Střely na branku: 29:27. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal 20 minut, z 10 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Gibson, 3. Killorn (všichni Anaheim).