Hertl poprvé potkal Jágra a věří, že letos se už na MS trefí

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
7. 5. 2014 5:00
Mezi šesticí posil z NHL pro MS je i talentovaný útočník Tomáš Hertl, který se poprvé setkává se svým vzorem Jaromírem Jágrem.
Tomáš Hertl jel na MS i loni, ovšem nepřipsal si žádný bod. Letos se už od něj ale góly budou očekávat.
Tomáš Hertl jel na MS i loni, ovšem nepřipsal si žádný bod. Letos se už od něj ale góly budou očekávat. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Bláznivou sezonu jako na houpačce zažívá Tomáš Hertl. Po snovém startu do NHL se v prosinci zranil a měl obavy, že se už do léta na brusle nepostaví.

Nakonec se před koncem základní části stihl vrátit, ovšem záhy přišla další hořká pilulka v podobě vyřazení San Jose už v 1. kole play off, přestože Žraloci vedli proti Los Angeles už 3:0 na zápasy.

Nyní jako jeden ze šestice hráčů z NHL posílil národní tým pro mistrovství světa v Minsku.

"Sezona byla kvůli zranění kratší, takže jsem rád, že nekončí," těší se. "Čekám nějaký úspěch. Loni jsem byl poprvé a nedopadlo to slavně. Chceme se poprat o co nejlepší výsledek. Jsem připravený a doufám, že to vyjde," věří 20letý supertalent.

Kam v této sezoně řadíte tento šampionát?
"Mistrovství světa řadím vždycky nejvýše, protože je to boj za celou naši republiku a všichni se na to vždycky těší. Moc pro mne znamená, že jsem byl nominovaný a že na něj můžu jet."

Co říkáte na to, že z NHL jede jen šest hráčů? Není to podle vás málo?
"Podle mě v tom není nějaký rozdíl. Přestože to jsou různé ligy, tak i v Evropě jsou výborní kluci. Hlavní je, aby zahrály všechny útoky, to bude nejdůležitější. A pak také, jestli budeme dávat góly.

Jste považován za nástupce Jaromíra Jágra. Nyní je docela slušná šance, že byste si se svým vzorem zahrál třeba i v jednom útoku. Je to pro vás lákavá představa?
"Nikdy jsme se neviděli, potkáváme se poprvé. On je naše velká legenda a určitě by to bylo hezké. Ale na to nějak nemyslím, je to jedno. Hlavně chceme udělat úspěch, to je důležité."

Na mistrovství světa jste jel už také loni. Sklidil jste pochvalné hodnocení, ovšem vašim výkonům chyběly góly. Cítíte, že letos už na vaše skórování bude kladen větší důraz?
"Branky se ode mne čekají, to je jasné. Je to přece moje práce, abych ty góly dával nebo připravoval. Ale bude to opět hrozně těžké. Doufám, že to zlomím a padne mi to tam."

Nebude to však záviset jen na vás, góly se čekají především od zkušených borců, jako jsou Jágr, Hudler nebo Červenka. Je to z tohoto pohledu pro vás lehčí situace?
"Takhle bych to ani nevnímal. Musíme do toho šlápnout všichni a je jedno, kdo ty góly bude střílet. Hlavní je, abychom vyhrávali."

Znovu se dostáváte pod vedení trenéra Růžičky, který vás ve Slavii do velkého hokeje uvedl. To je asi hodně pěkné setkání...
"Je hezké, že zase spolu po roce jsme. Jsem za to hrozně rád."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy