FOTO Ovečkin, Jágr, MacKinnon. Podívejte se, kdo jede na MS

Úřadující mistři světa ze Švédska dosud konečnou nominaci na šampionát v Minsku neodkryli, už teď je ale jisté, že do Běloruska odcestují bez velkých hvězd. Podívejte se, s kým vyrukují ostatní.
Alexander Ovečkin - Ve Washingtonu už léta marně bojuje o Stanley Cup a tak si pravidelně jezdí spravit chuť s kádrem ruské sborné. Alexander Ovečkin letos v NHL nastřílel 51 branek, byl nejlepším střelcem celé sezony a v Minsku bude budit největší pozornost.
Velice zajímavé ale bude sledovat také Nathana MacKinnona. Osmnáctiletého mladíka, který letos do NHL vlétl lépe než Sidney Crosby. V play off ale jeho bodové příspěvky nestačily, a tak zamířil z Colorada rovnou za kanadskou reprezentací do Minsku. MacKinnon se s největší pravděpodobností stane nováčkem letošní sezony, v NHL letos nasbíral 63 kanadských bodů (24+39).
Také Američané berou na šampionát obrovskou naději budoucnosti. Tyler Johnson se na snímku raduje z branky s Ondřejem Palátem. Oba v Tampě stíhali MacKinnona v boji o Calder Trophy, ale nakonec pravděpodobně marně. Johnson nasbíral v premiérové sezoně "jen" 50 bodů (24+26).
Až teď se s nimi může do zajímavé konfrontace pustit Tomáš Hertl. Když na začátku sezony takhle překonával gólmana Birona, všichni měli jasno: Tenhle borec získá Calder Trophy. Jenže pak přišlo zranění a Hertl z bojů na téměř celou sezonu vypadl. Uzdravil se až na konci a San Jose proti jeho startu v Minsku nic nemělo, tak jede.
Foto: Michal Eger
Sport Sport
6. 5. 2014 10:00
V olympijské sezoně světový šampionát populární není, přesto jsou hvězdy, které reprezentační pozvánky neodmítají. Podívejte se, které z nich uvidíme v Minsku.

Praha - Reprezentační týmy pomalu odkrývají své konečné nominace na šampionát v Minsku. Na jména hráčů z NHL jsou prořídlé, v olympijské sezoně je mistrovství světa tolik neláká.

Přesto se najdou tací, kteří reprezentační dres své země neodmítají. V Minsku se tak představí třeba nejlepší střelec NHL Alexander Ovečkin, pravděpodobný vítěz Calder Trophy pro nováčka roku Nathan MacKinnon, či hvězdný americký gólman Tim Thomas.

Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz, které hvězdy prozatím přislíbily svou účast. Moc jich není, třeba Finové berou do Minsku jen dvě posily z NHL.

Konečnou nominaci ještě neoznámili třeba Švédové.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Rijád oznámil, že zničil čtyři drony vyslané jemenskými povstalci

Vojenská koalice pod velením Rijádu v pátek oznámila, že zlikvidovala čtyři drony naložené výbušninami, které vyslali na Saúdskou Arábii z Jemenu šíitští povstalci Húsíové. Povstalci naopak tvrdí, že cíle v Saúdské Arábii zasáhli. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle sdělení Rijádu byly bezpilotní letouny zneškodněny nad povstalci kontrolovanou částí Jemenu. Mluvčí Húsíů ale na Twitteru uvedl, že povstalci cíle v Saúdské Arábii zasáhli "s vysokou přesností". Konkrétně mělo jít o řídící věž letiště v Nadžránu, sklad zbraní na základně krále Chálida a další vojenské cíle.

Koalice ve středu oznámila, že zahájila novou vojenskou operaci namířenou proti Húsíům poté, co znásobili své přeshraniční útoky na Saúdskou Arábii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy